Hráči Nitry sa tešia z gólu (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|4. feb 2024 o 19:29 (aktualizované 4. feb 2024 o 19:43)

Víťazný gól strelil Robby Jackson.

Tipos extraliga - 42. kolo

Nitra - Liptovský Mikuláš 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 16. Bajtek (Gates, Buček), 22. Gates (Jackson), 26. Buček (Jackson), 45. Čederle (Lacka, Newell), 61. Jackson (Gates, Cotton) – 15. Hraško (Berry, Egle), 19. Vojtech (Réway, Sukeľ), 37. A. Nauš (Berry), 41. Žilka (Avcin, Kriška)

Rozhodovali: Výleta, Klejna - Hercog, Vyšný, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2397

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Vybiral

L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, D. Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení.

"Corgoni" dokázali zdolať Liptákov prvýkrát v sezóne a upravili nepriaznivú bilanciu vzájomných duelov na 1:3.

Nitrania sa priblížili štvrtým Košiciam na rozdiel jediného bodu. Liptovskému Mikulášu pred reprezentačnou prestávkou patrí 10. miesto.

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí vyslali na bránku súpera až 17 striel, no hostí podržal brankár Krasikov.

Liptáci otvorili skóre v 15. minúte, keď sa ujalo nahodenie Hraška, na ktoré dokázal reagovať tečom Bajtek, ale pred odchodom do šatní využil zlú komunikáciu nitrianskej defenzívy Vojtech.

Nitranom vyšlo prvých päť minút prostrednej časti hry, keď vyrovnal Gates a vedenie pre "corgoňov" zabezpečil Buček.

Liptáci v závere druhého dejstva vyrovnali zásluhou Aurela Nauša a na začiatku tretej časti opäť viedli po góle Žilku.

Ofenzívny duel s množstvom šancí napokon dospel po vyrovnávajúcom presnom zásahu Čederleho až do predĺženia, v ktorom rozhodol po 23 sekundách o víťazstve Nitry americký útočník Jackson.

Hlasy po zápase

Juraj Faith, tréner Liptovského Mikuláša: "Dobrý a atraktívny zápas pre diváka s veľa šancami na oboch stranách. Myslím si, že spravodlivo remízový a rozhodlo sa v predĺžení. My sme nevystrelili, súper rozhodol z prvej strely. Musíme byť spokojní s každým bodom, pretože sa budú počítať všetky. Chceli sme zobrať aj ten druhý, no neodchádzame úplne skleslí."

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "Mali sme aj lepšie zápasy, toto nebol náš výnimočný. Sme radi, že po tom, ako sme prehrávali dvakrát, sme sa dostali späť do hry a otočili to. Hlavne štvrtý gól v tretej tretine nás trochu zrazil do kolien. Som rád, že chalani zabojovali a máme dva body. Liptáci majú kvalitných legionárov, domáci hráči sú tiež slušní, takže majú dobré mužstvo. Myslím si, že v play off ešte zamiešajú karty."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Nitra - Hk 32 Liptovský Mikuláš dnes (hokej, 42. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
04.02.2024 o 17:00
42. kolo
Nitra
5:4
(1:2, 2:1, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Bajtek (Gates, Buček), 22. Gates (Jackson), 26. Buček (Jackson), 45. Čederle (Lacka, Newell.), 61. Jackson (Gates, Cotton) – 15. Hraško (Berry, Egle), 19. Vojtech (Réway, Sukeľ), 37. Nauš (Berry), 41. Žilka (Avcin, Kriška). Rozhodca: Výleta, Klejna – Hercog,Vyšný. Diváci: 2397.
Nitra premiérovo v tejto sezóne poráža Liptovský Mikuláš, po 23 sekundách predĺženia o tom rozhodol Robby Jackson, ktorý dnes odohral 3-bodový duel, rovnaké konštatovanie platí aj pre Brenta Gatesa. Pod Zoborom sa hral dynamický hokej, ktorý priniesol viacero zvratov, napokon sa domáci tešia z víťazstva za dva body, no hostia vzhľadom na tabuľkový rozdiel predviedli veľmi kvalitný výkon, po ktorom sa takisto nemajú za čo hanbiť.
To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa.
60:23
Koniec zápasu.
60:23
goalNitra dala gól!
Predĺženie dlho netrvalo. Cotton založil akciu, ktorú rozvinul Gates, ten potom priťukol puk ROBBYMU JACKSONOVI, ktorý zakončením spoza ľavého kruhu nedal šancu Krasikovovi a rozhoduje o domácom víťazstve – 5:4.
Asistencie: Brent Gates, Alex Cotton
60:01
Začalo sa predĺženie.
Základný hrací čas nepriniesol víťazstvo ani jedného z celkov, v úvode tretej časti hry síce poslal hostí do vedenia Žilka, no onedlho na to vyrovnal Čederle, pričom ďalšie presné zásahy už napriek viacerým šanciam neprišli. Pokračovať sa bude v predĺžení vo formáte 3 na 3.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:55
Avcinovi veľa nechýbalo a mohol rozhodnúť, po prieniku zakončoval z pravej strany, ale Kašík ho vychytal.
59:30
Buček po prihrávke Gajdoša pálil z ľavej strany, no Krasikov si s týmto pokusom poradil.
58:46
Okoličányho prienik do útočného pásma zastavil ofsajdový verdikt.
57:35
Prízemná strela Gilla spomedzi kruhov mala zaujímavé parametre, Krasikov si s ňou ale poradil.
55:37
Jackson sa zastreľoval spomedzi kruhov, no strela mu nesadla a bránku minul.
54:25
Nastrelenie Berryho z pravej strany uchmatol do svojej moci Kašík.
53:55
Berry sa snažil spoza bránky prekvapiť Kašíka, no ten si postrážil bližšiu žŕdku a zasiahol betónom.
52:25
Avcin prihrávkou do pravej strany našiel Krišku, no ten neprepálil Kašíka, ktorý nepustil puk pomedzi betóny.
52:05
Zakázané uvoľnenie na hosťujúcej strane.
50:26
Lacka pálil spoza pravého kruhu, Krasikov mal síce mierne zakrytý výhľad, no napokon zasiahol úspešne.
49:49
Berryho prienik po pravej strane priniesol zaujímavú šancu tohto legionára, Kašík ho ale vychytal a poradil si aj s dorážkou Egleho.
48:50
Aurel Nauš pálil z pravej strany, Kašík musel puk vyrážať, oba tímy chcú strhnúť vedenie na svoju stranu.
46:50
Newell s ďalšou zaujímavou prihrávkou, no Jackson tentoraz nebol voľný.
45:30
importantPobežal sa rútil sám na bránku, no Krasikova neprekonal, domáci sa takmer postarali o bleskový obrat.
44:36
Tomáš Nauš sa po návrate z trestnej lavice už nachádzal na ľade, no domáci pokračovali v nápore, po rýchlej prihrávke od Newella našiel Lacka z pravej strany SEBASTIÁNA ČEDERLEHO, ktorý v sľubnej šanci nezaváhal – 4:4.
Asistencie: Jakub Lacka, Patrick Newell
44:28
Hostia v plnom počte.
43:57
Gajdoš pálil od modrej čiary, Krasikov zachytil puk a Lackovi už dorážku neumožnil.
43:47
Gill prihrávkou od pravého mantinelu preniesol hru na opačnú stranu na Gatesa, no toho vychytal Krasikov.
42:28
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
T. Nauš – 2 min., podrazenie.
41:55
Jackson pálil spoza pravého kruhu, jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.
40:37
goalLiptovský Mikuláš dal gól!
JAKUB ŽILKA strelil v druhej tretine gól, ktorý neplatil, no teraz sa už radovať môže. Obranca hostí prenikal s pukom po ľavej strane a z veľkého uhla vypálil na bránku, tento pokus od ľavého mantinelu sa ujal a skončil v hornom rohu Kašíkovej bránky – 3:4.
Asistencie: Alexander Avcin, Martin Kriška
40:01
Začala sa tretia tretina.
Na začiatku druhej tretiny arbitri neuznali gól hosťujúceho Žilku, krátko na to vyrovnal skóre domáci Gates, pričom Nitra bola v danej chvíli herne pri chuti, čo potvrdil aj tretí gól Bučeka. Každopádne, hostia dnes hrajú veľmi kvalitne a tabuľkový, resp. bodový rozdiel vidieť nie je, odmenou za kvalitu herného prejavu bol pre zverencov trénera Faitha vyrovnávajuci gól Aurela Nauša.
Tretia tretina sa začne približne o 18.45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Kašík si poradil so strelou Thompsona a neinkasoval ani po následnej dorážke Egleho.
38:29
Stacha pálil od modrej čiary, Krasikov bol na chvíľu dezorientovaný, no napokon situáciu ustál bez inkasovania gólu.
36:51
Buček pri ofenzívnej akcii zlomil hokejku, Berry získal puk ešte na vlastnej polovici, prenikol po pravej strane a následne sa neulakomil v prečíslení, ale presnou prihrávkou z pravej strany našiel AURELA NAUŠA, ktorý v tutovke nezaváhal – 3:3.
Asistencia: Matt Berry
35:41
Nahodenie Thompsona z ľavej strany skončilo v moci Kašíka.
34:15
Mezeiovo nastrelenie od ľavého mantinelu vytesnil Krasikov nad bránku.
32:52
Jackson, ktorému druhá tretina náramne chutí, takmer pridal k dvom asistenciám aj presný zásah, no aktivitu pred bránkou nepretavil do gólu, keďže Krasikov mu nedovolil úspešný teč.
30:55
Bača priťukol puk Vybiralovi, toho pokus spomedzi kruhov zlikvidoval Krasikov.
29:30
Nespalov pokus z ľavého kruhu poriadne preveril Kašíka, následne sa tento útočník hosťujúcej štvrtej formácie snažil o teč strely, ktorá skončila mimo bránky.
27:59
Jackson sa snažil preniknúť od pravého mantinelu až pred Krasikova, v poslednej chvíli mu ale puk ušiel.
26:43
Okoličány vo vyloženej šanci, po Stachovej prihrávke trafil z ľavej strany do konštrukcie bránky.
26:19
Vankúš prenikol do útočného pásma a nahodením z ľavého kruhu preveril pozornosť Kašíka.
25:14
Výborná práca Jacksona, ktorý po nepremenej šanci napádal za bránkou a zobral puk Aurelovi Naušovi. Následne prihral SAMUELOVI BUČEKOVI, ktorý sa spoza bránky rýchlo presunul k bližšej žŕdke a zasunul puk za chrbát Krasikova – 3:2.
Asistencia: Robby Jackson
24:36
Domáci v plnom počte.
24:35
Kriškov náprah z prvej domáci zblokovali, toto oslabenie Nitra ustojí.
23:41
Okoličány takmer skóroval v oslabení, spoza bránky prekorčuľoval s pukom k pravej žŕdke, no tú si Krasikov postrážil.
22:36
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Mezei – 2 min., seknutie.
21:52
Namiesto 1:3 je to 2:2. Hostia mali puk vo svojej moci v útočnom pásme, no stratili ho, Jackson potom vysunul BRENTA GATESA, ktorý sa rútil sám na Krasikova a vo vyloženej šanci nezaváhal – 2:2.
21:20
importantKuriózna situácia. Po Hraškovej strele z pravej strany sa stečovaný puk dostal na ochrannú sieť, no aktéri chvíľu nevedeli, kde sa nachádza, následne puk padol na opačnú stranu, kde sa ho zmocnil Žilka a skóroval. Arbitri najprv gól uznali, no napokon si pozreli situáciu na videu a zistili, že ešte predtým sa puk ocitol na ochrannej sieti. Hosťujúca radosť tak bola predčasná a stav 1:3 v platnosti nebude.
20:50
Zakázané uvoľnenie na nitrianskej strane.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Zaujímavá prvá tretina v Nitre, domáci prehrávajú s Liptovským Mikulášom 1:2. Do duelu síce vstúpili aktívnejšie hokejisti spod Zobora, no postupne sa hra vyrovnala a spokojnejší môžu byť zatiaľ hráči z Liptova, ktorí sa presadili dvakrát vďaka Hraškovi a Vojtechovi, na domácej strane bol v presilovke úspešný Bajtek.
Druhá tretina sa začne približne o 17.53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:36
MATÚS VOJTECH si prebral puk od Martina Réwaya na ľavej strane, obkorčuľoval s ním bránku, následne sa v pravom kruhu otočil a lišiackym zakončením pomedzi betóny Kašíka prinavrátil hosťom vedenie – 1:2.
Asistencie: Martin Réway, Jakub Sukeľ
18:01
Kašík mal teraz starosti po zakončení Quinceho z pravého kruhu, situáciu mu stažilo aj clonenie od Avcina.
17:45
Quince clonil pred Kašíkom, no Mezovského strelu neusmernil do nitrianskej bránky.
16:50
Réway si naviedol puk do stredu a spoza kruhov vypálil na Kašíka, ten schoval puk do lapačky.
15:30
Bleskovo využitá presilová hra domácich. Buček z pravej strany prihral Gatesovi, ktorý vypálil spoza pravého kruhu, pričom pred Krasikovom ešte tečoval puk FILIP BAJTEK, na čo už brankár Mikulášanov nezareagoval – 1:1.
Asistencie: Brent Gates, Samuel Buček
15:15
Thompson – 2 min., hákovanie.
14:11
Egle vyhral buly v pravom kruhu, puk následne aj s pomocou teču Berryho posunul dozadu PETROVI HRAŠKOVI, ktorého krížnu delovku z pravej strany zastavila až sieť bránky Kašíka – 0:1.
Asistencia: Matt Berry, Haralds Egle
14:07
Avcin z pravej strany preveril Kašíka, ktorý nedopustil zmenu skóre.
13:22
12:53
Nitrania sa v tejto početnej výhode zatiaľ nedostali k priamemu ohrozeniu bránky Krasikova, hostia môžu byť spokojní.
11:49
Bučekova strela bola zblokovaná, hostia sa následne dokázali oslobodiť.
11:22
Avcin – 2 min., podrazenie.
9:52
Stacha nahadzoval puk od modrej čiary, Krasikov nezaváhal a súperom nedovolil ani dorážky.
9:02
importantQuince prestrčil puk Avcinovi, ktorý sa po krásnych kľučkách dostal od pravého mantinelu až pred Kašíka, no následné zakončenie zastavila žŕdka.
8:24
Nespala potiahol puk po pravej strane a následne vypálil spoza pravého kruhu, Kašík bol pozorný.
7:39
Po peknej individuálnej akcii od Egleho sa k odrazenému puku dostal Mezovský, toho delovka z druhej vlny ale bola zrazená na ochrannú sieť.
5:27
importantGates sa ocitol sám pred Krasikovom po krásnej prihrávke Jacksona z ľavej strany, no zoči-voči gólmanovi Liptákov neuspel.
4:32
Egle si z ľavej strany naviedol puk viac do stredu, no spomedzi kruhov minul nitriansku bránku.
3:29
Veľký tlak domácich v tejto hernej pasáži, aktívny bol najmä Okoličány, ktorého bekhend zlikvidoval brankár Krasikov.
2:45
Pobežal pálil z ľavého kruhu, Krasikov ho vychytal, k dorážke sa už domáci nedostali.
1:05
importantHostia sa dostlali do prečíslenia, Kašík ale betónom zneškodnil zakončenie Berryho z ľavej strany, po tom čo mu prihral Egle, a následne si poradil aj s jeho dorážkou z bekhendu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Aittokalio) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Vybiral
Tréner: Antonín Stavjaňa

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ (C), Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Výleta, Klejna – Hercog,Vyšný
Vážení diváci, vítame Vás pri sledovaní zápasu 42. kola hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Nitra a HK 32 Liptovský Mikuláš.

Nitrianski hokejisti v piatok vysoko porazili Nové Zámky na ich ľade (5:1), z posledných 5 zápasov síce majú na svojom konte 2 prehry, inak ale platí, že z dlhodobého pohľadu patria medzi celky s najlepšou formou. Z posledných 10 duelov získali Stavjaňovci slušných 21 bodov, celkovo ich majú 66, vďaka čomu im patrí 5. miesto tabuľky s iba 3-bodovou stratou na štvrté Košice."Corgoni" sa môžu pochváliť najlepším útokom (140 strelených gólov), menším paradoxom ale je, že viac sa im zatiaľ darí vonku než doma (u súperov získali o 4 body viac), čo by proti Mikulášanom chceli vyvrátiť. Z hľadiska produktivity sa v Nitre najviac darí 51-bodovému Samuelovi Bučekovi, aktuálne najproduktívnejšiemu hráčovi súťaže.

Liptovský Mikuláš v piatok doma proti Spišskej Novej Vsi prelomil sériu 4 prehier v rade a vďaka triumfu 3:2 sa udržal v kontakte s Trenčínom a Slovanom. Liptákom aktuálne patrí 10. priečka tabuľky so ziskom 54 bodov. Zaujímavé je, že až 40 z nich získali zverenci trénera Faitha na domácom ľade, vonku zatiaľ vyhrali iba štyrikrát, no súčasťou toho je aj skalp práve Nitry. Najproduktívnejším hráčom Mikulášanov je 33-bodový Alexander Avcin.

Čo sa týka vzájomných zápasov, všetky doteraz vyšli lepšie celku z Liptova, ktorý doma vyhral výsledkami 3:1 aj 5:3, pričom v Nitre uspel výrazným rozdielom 8:2. Bude sa pretrvávajúci trend vo vzájomných súbojoch meniť?
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Deväťgólová prestrelka pod Zoborom, Nitra zdolala Liptákov po predĺžení