Nitra musela stretnutie otáčať, Nové Zámky nevyhrali už piaty zápas

Na snímke radosť hráčov Nitry. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|5. jan 2024 o 20:23

Nitra zdolala Nové Zámky tretíkrát v sezóne

Tipos extraliga - 33. kolo

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 26. Buček (Gates), 36. Bača, 50. Jackson (Buček, Harper) - 12. Kováč (Ondrušek, Hatala), 48. Loggins (Roy, Lee)

Rozhodovali: Crman, Goga - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2916

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Harper – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Pobežal - Ridzoň

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Laurenčík, Mamčics, Roman, Kozák, Ružek - T. Mikúš, Johnson, Loggins – Stupka, Roy, Michnáč – Šišovský, Prokeš, Števuliak – Barto , Ondrušek, Kováč - Fafrák

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom zápase 24. kola Tipos extraligy v krajskom derby nad Novými Zámkami 3:2.

Novozámčania prehrali už piaty duel za sebou, Nitrania zdolali svojho rivala tretíkrát v sezóne a upravili bilanciu vzájomných zápasov na 3:2.

Hostia vyťažili v prvom dejstve z minima maximum, keď na streleckú prevahu domácich odpovedali gólom Kováča.

V prostrednej časti Nitrania otočili zásluhou Samuela Bučeka a Mateja Baču, no o vedenie prišli v 48. minúte, keď sa v presilovke presadil Troy Loggins.

Už o necelé dve minúty však odpovedal rovnakou kartou v početnej výhode nitriansky útočník Robby Jackson, ktorý rozhodol proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky dnes (hokej, 33. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
05.01.2024 o 18:00
33. kolo
Nitra
3:2
(0:1, 2:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 26. Buček (Gates), 36. Gajdoš, 48. Loggins (Lee, Roy), 50. Jackson (Buček) – 12. Kováč (Ondrušek, Barto).
Neuveriteľne napínavý zápas predviedli tieto 2 mužstvá, napokon sa z 3 bodov teší favorizovaný tím z Nitry, no Nové Zámky sa určite nemajú za čo hanbiť, vôbec nehrali horšie, napokon to však nestačilo a Nitrania sa tešia z výhry v 33. kole tipos extraligy!
Ďakujeme Vám za sledovanie tohto prenosu a prajeme Vám pekný večer! Dovidenia.
Koniec zápasu.
59:42
Tomáš Mikuš bol faulovaný po pokuse získať puk a rozhodnúť zápas Bubelom. Hostia majú 18 sekúnd!
58:48
importantKantor už nie je v bráne, Zámky hrajú vabank.
58:38
importantAittokallio práve zachránil Nitru pred gólovou akciou Michnáča!
58:22
Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.
57:14
Problémy s rozohrávkou Zámčanov takmer využil Lacka, napokon puk musel upratovať Kantor.
56:43
Nitrania dosť riskantne vyhadzujú puky, mali za sebou dlhé striedanie, napokon ho však zvládli.
55:15
Zámky sa rozostavili, strelu napokon zblokoval Roy.
54:16
Laurenčík sa dostal pred bránu, Aittokallia ho ale čakal a dokázal zneškodniť tento pokus.
53:43
Nitrania korčuliarsky momentálne nestíhajú na Zámky, ak si chcú udržať vedenie, potrebujú viac napádať, čo sa im veľmi nedarí.
52:29
Kantor sa pred komerčnou prestávkou prejavil úspešným zákrokom a môže si nachvíľu vydýchnuť.
51:30
Výborná práca Nitranov vo vyvezení puku z pásma, presilová hra sa zároveň skončila.
50:42
Prokeš vyviezol puk do pásma a hostia sa môžu rozostaviť.
49:27
Gajdoš pôjde na trestnú lavicu, išlo podľa informácií o narazenie na mantinel a Zámky majú šancu odpovedať.
49:09
goalA je to GÓL!! ROBBY JACKSON sa po krásnej prihrávke od Bučeka dostal do zakončenia a dostáva Nitranov do vedenia!
Asistencie: Buček
48:51
Nitrania majú problém usadiť sa v pásme.
48:07
Števuliak fauloval v útočnom pásme a komplikuje tento zápas hosťom!
47:05
goal TROY LOGGINS dáva gól a vyrovnáva stav stretnutia, pričom využíva presilovú hru!
Asistencie: Lee, Roy
46:09
Martin Barto pôjde na trestnú lavicu a Zámky si zahrajú presilovú hru!
45:38
Jackson nedokázal prestreliť Kantora! Puk sa k nemu nečakane odrazil a dostal na hokejku puk.
44:37
Nitrania majú problém vyvviesť puk z ich pásma, napokon sa im to podarilo, tento zápas naberá na obrátkach.
43:40
Johnson má puk vo svojej moci, napokon mu Bubela dokázal zobrať puk, hrá sa v strednom pásme.
42:37
Lacka sa dostal k strele, nedokázal ho ani po dorážke posunúť za betóny Kantora.
41:42
Roman sa skúša presadiť do pásma Nitry, napokon mu to obrana Nitry nedovolila.
40:30
Roy sa dostal do brejku a nechýbalo veľa a domáci mohli inkasovať vyrovnávajúci gól.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tak Nitrania oproti prvému dejstvu dokázali zefektívniť ich výkon, teda otočili Novo-Zámčanov so stavon 2:1 pre domácich a určite vstupia do 3. tretiny obe celky namotivované vyhrať tento zápas, preto bude napínavé sledovať, komu sa to podarí a kto si odnesie cenné body do tabuľky.
Tretia tretina sa začne približne o 19:45
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Vitáloš clonil pri strele pred Kantorom, napokon sa Nitrania nedokázali presadiť a pravdepodobne už ďalšiu strelu nestihnu.
38:30
Mamcics nedokázal zachytiť puk v útočnom pásme a Jackson ho napokon vypichol.
37:03
Slovák nahodil puk na Kantora, puk však upratal k mantinelu.
36:00
Tento hokej začína byť veľmi vyrovnaný, Novo-Zámčania sa po góle snažia dostať späť do zápasu. Tentokrát to skúsil Valent s Kozákom.
35:21
goalFRANTIŠEK GAJDOŠ stretil 4. gól vo svojej sezóne a dostáva domácich do vedenia!
34:29
Cotton vypálil puk na Kantora z modrej, puk bol zblokovaný.
33:45
Števuliak sa otočil okolo brány a takmer prekvapil Aittokallia, ten bol ale pripravený.
32:35
Hra sa momentálne trochu rozkúskovala, Mezei sa dostal opäť do ofsajdu.
32:01
Ofsajd Nitranov, na domácich vidieť zápal pre hru, uvidíme, či sa im to podarí ukázať na ľade.
31:09
Fantastický Kantor vychytal Gajdoša, ktorý mal priestor na strelu s dorážkou.
30:21
importantSlovák prepálil tutovku Nitry!
28:24
Nitransky tlak trošku povolil, Zámky ale nevedia založiť útok a majú problémy s dlhými striedaniami.
27:30
Hostia v plnom počte.
27:03
Gates dostáva puk pred bránu, výborný zákrok Kantora.
25:56
goalSAMUEL BUČEK pridáva svoj 18. gól sezóny a vyrovanáva! Nitrania majú napriek tomu ešte jednu presilovku k dispozícií a bude sa snažiť vyrovnať.
Asistencie: Gates
25:21
Mamcics taktiež fauloval a Nitrania hrajú 5 na 3 približne minútu!
24:14
Richard Ondrušek pri obrannom zákroku fauloval, obrovská šanca pre Nitru vyrovnať.
23:58
Vitáloš tesne minul bránku a Nitranom sa nepodarilo aj teraz skórovať.
23:32
importantCotton nedokázal dostať puk za Kantora a napokon sa Zámky oslobodzujú.
22:34
Zaujímavé bolo, že presilovka a celkovo hra Novo-zámčanov nebola ohurujúca, no napriek tomu, keď si už šancu vytvorili, išlo o nebezpečný puk.
21:40
Obrovská šanca T. Mikuša a to, čo si teraz dovoľujú hostia sa v Nitrianskej obrane nemôže stávať.
20:41
Peter Valent pôjde na trestnú lavicu za hákovanie, ďalšia presilovka pre hostí.
20:26
Domáci okamžite ohrozujú Kantora pred bránou, nakoniec ho však nezaskočili.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Na šance sa nehrá, čo dnes dokazuje Nitra v prvej tretine, keďže po jej skončení prehrávajú proti Zámkam 0:1 a určite budú mať čo robiť, aby tento výsledok nejakým spôsobom zmenili v ich prospech. Nové Zámky naopak veľmi aktívne napádajú, čo sa prejavilo aj pri menšej chybičke v obrane domácich, ktorá napokon skončila v ich sieti. Bude veľmi zaujúmavé sledovať priebeh tohto stretnutia, určite budeme radi, ak si nás zapnete aj od začatia druhej tretiny, ktorá začne približne o 18:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
T. Mikuš ešte vyskúšal zkrášliť skóre pre hostí, napokon to už nestihne.
18:22
Kantor mal čo robiť, no napokon sa Nitre nepodarilo vyrovnať, výborná defenzívna hra hostí.
17:34
Hostia majú unavených hráčov na ľade, uvidíme ako dlho vydržia tlak Nitranov.
16:53
Buček vypálil na Kantora, ten však nemal pred sebou clonu a dokázil vyraziť puk na ochrannú sieť.
15:39
Mikuš zachytil puk v útočnom pásme a Zámčania môžu pohroziť s prvým útokom.
15:11
14:24
Prešla viac ako polovica času presilovej hry Nitranov, no nič výrazné sme od nich nevideli.
13:11
Lukáš Kozák pôjde na trestnú lavicu za narazenie na mantinel na Lacku. Presilovka pre Nitranov
12:39
Zdalo sa, že sa domáci prebudili po inkasovaní gólu, no Novo-Zámčania hru otáčajú a opäť ohrozujú bránku Nitranov.
11:11
goalHUGO KOVÁČ strieľa prvý gól zápasu! Aittokallio dôkladne nepokryl bránu a puk mu prešiel popod rameno.
Asistencie: Ondrušek, Barto.
11:03
Prokeš mal na hokejke veľkú príležitosť, netrafil však bránu.
10:14
Gill sa dostal pred Kantora, ten výborne zakročil pravým betónom a znemožnil tak dorážku.
09:32
A rovnako na druhej strane si zachytal aj Kantor, puk však videl a neprišlo k prekvapeniu.
08:40
Zámky ostali v pásme a vyskúšali Aittokalli, ten však nemal problém so zákrokom.
07:32
Laurenčík podržal Kantora a vypichol puk Harperovi tesne pred jeho bránkou!
06:45
Zámky sa takmer dostali do breaku a prekvapili obranu Nitranov, nijak výrazme ale bránu neohrozili.
05:39
Ofsajd domácich, za úvodnú 5-minútovku sa práve Nitrania vedeli vytvoriť niekoľko gólových šancí, chýba im však zakončenie a dôraz pred bránkou.
04:48
Zámky striedajú a ukľudnujú úvodný tlak domácich. Puk sa však stále nedostal z ich pásma.
03:51
Ďalšia tutovka domácich! Kantor ostal ležať na chrbte a nevedel kde je puk, našťastie pre domácich ho mal práve pod sebou.
03:11
obrovská šanca Hrnku, puk však strieľal z uhla a tak Kantor mohol prerušiť hru
02:41
Zakázané uvoľnenie hostí, Nitrania sa vracajú do pásma.
01:20
Gajdoš upratal puk z pásma a domáci sa musia vraciať pred Aittokalliovu bránu.
00:29
Nitrania obsadili útočné pásma, zatiaľ sa však k strele neodhodlali.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Valent – Stacha, Vitáloš – Bača, Ridzoň ;– Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Harper – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Pobežal
Tréner: Antonín Stavjaňa

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Lee – Laurenčík, Mamcics – Roman, Kozák – Fafrák, Ružek -; T. Mikúš, Johnson, J. Mikuš – Stupka, Roy, Michnac – Šišovský, Prokes, Števuliak – Fafrák, Ondrušek, Kováč
Tréner: Karri Kivi.
Zverenci Antonína Stavjani z Nitry sa oproti ich nadchádzajúcemu súperovi z Nových Zámkov potešili zo vstupu do nového kalendárneho roka, keď vyhrali nad Duklou Trenčín 5:3, pričom Novo-Zámčania si pod taktovkou nového trénera odniesli iba bod pri prehre nad Slovanom Bratislava 2:3 po predĺžení. Podarí sa im vybojovať cenné body do tabuľky, alebo si domáci obhája titul papierovo silnejšieho súpera? Sledujte tento prenos s nami!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitra musela stretnutie otáčať, Nové Zámky nevyhrali už piaty zápas