Vyhral piatykrát v rade. Slovan ťaží z formy, akú dlho nemal

Jonathan Charbonneau, Brendan Ranford a Connor LaCouvee počas zápasu 33. kola hokejovej Tipos extraligy  HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín.
Fotogaléria (7)
Jonathan Charbonneau, Brendan Ranford a Connor LaCouvee počas zápasu 33. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|5. jan 2024 o 20:14 (aktualizované 5. jan 2024 o 22:26)

Duel s Trenčínom musel otáčať.

Tipos extraliga - 33. kolo

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1)

Góly: 22. Findlay (Ahnelov) 58. Poirer (Pecararo), 61. Ranford - 23. Petráš (Pietroniro, Immo), 60. Ahl (Pietroniro, Immo)

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominykh – Török, Preisinger, Lukošik – S. Petráš

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Borák) – Pietroniro, Starosta, Hudec, Nemčík, Bokroš, Hlaváč, Goljer – Immo, Baláž, Ahl – Giľák, Charbonneau, Hudec – Š. Petráš, Vaňo, Sloboda – Tomík, Škvarek, Krajčovič

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 3:2 po predĺžení.

"Belasí" tak natiahli svoju víťaznú sériu na päť stretnutí, Dukla prehrala druhé za sebou. Slovanu patrí 10. priečka v tabuľke a na deviaty Trenčín stráca bod.

Fotogaléria zo zápasu Slovan Bratislava - Trenčín (Tipos extraliga, 33. kolo

V úvodnej tretine si oba tímy vypracovali viacero dobrých šancí, ale nedokázali ich premeniť. Slovan podržal brankár Godla, na druhej strane sa zaskvel Lacouvée.

Strelecky boli aktívnejší "belasí", no skóre otvorili v 23. minúte Trenčania, keď využil presilovku Š. Petráš.

Pri početnej výhode na druhej strane spálili tutovky Šille a Ranford. V polovici zápasu trafil Ahnelöv žŕdku.

Tlak domácich využil až v 31. minúte v presilovke Findlay - 1:1. Na ďalšie góly sa čakalo až do záveru zápasu.

V 58. minúte poslal domácich do vedenia Poirier, no 27 sekúnd pred koncom vyrovnal pri hre bez brankára Ahl. Extrabod nakoniec zostal v Bratislave, po 41 sekundách predĺženia o tom rozhodol Pecararo.

Andrej Kmeč, asistent trénera Slovana Bratislava: "Sme radi, že sme opäť dokázali bodovať. I keď len za dva, no každý bod sa počíta. Na mužstve bolo opäť vidieť, že chce rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase. Bolo tam odhodlanie získať maximálny počet bodov.

Do zápasu sme nevstúpili podľa našich predstáv, viackrát sme prepadli a súper si vytváral šance. V druhej tretine sa obraz hry zmenil aj vďaka presilovkám. Mali sme tam šance a pokračovalo to aj v tretej tretine. Škoda, že sme neustáli záver, zablúdil tam jeden tečovaný puk a zápas išiel do predĺženia. Našťastie sme ho zvládli, bol tam signalizovaný trest a my sme to využili. Z Denisa Godlu ide pohoda, drží mužstvo a aj dnes v prvej tretine nám dal šancu vyhrať. V ofenzíve je to o premieňaní šancí. Dnes ich tam bolo dosť vyložených. Možno chýbať väčší pokoj na hokejke a viac sa udržať v útočnom pásme, aby to nebol taký hore-dole hokej, aby sme hru viac kontrolovali

Bolo by fajn sa tam dostať (vrchná polovička tabuľky - pozn. red.), ale my sa hlavne sústredíme na každý jeden zápas, aby sme dokázali bodovať. Pre nás je dôležité, aby sa naša hra stabilizovala a mali sme konzistentné výkony. Uvidíme, ako sa bude tabuľka vyvíjať. Je to vyrovnané, zostáva 17 či 18 zápasov. Je to reálne, no je tam už troška väčší odstup. Hlavne sa chceme vyhnúť jedenástemu miestu a ísť postupnými krokmi hore."

Milan Bartovič, tréner Dukly Trenčín: "Musím povedať, že sme mali dobrý vstup do zápasu, prvých 10 minút sme si tam vytvárali solídne šance, ale škoda, že nám tam nepadli góly. Druhú tretinu sme nemali až takú ideálnu. Najprv sme dali z presilovky gól a potom prišli štyri zbytočné vylúčenia, čo nám zobralo dosť síl. Tretiu tretinu sme skôr ubránili, Slovan v nej bol lepší. Dal dve minúty pred koncom gól, no my sme stiahli brankára a vyrovnali sme. Škoda toho predĺženia. Bola tam zdvihnutá ruka rozhodcu a už sa nám druhýkrát stalo, že sme trochu prestali hrať. To by sa nemalo stávať.

Aj tak si však myslím, že bod má pre nás veľkú cenu. Musím pochváliť oboch brankárov, v dnešnom vyrovnanom stretnutí boli hráči zápasu. V nedeľu nás čaká odveta a diváci sa majú na čo tešiť."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 33. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
05.01.2024 o 18:00
33. kolo
HC Slovan
3:2
(0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
61' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Findlay (Ahnelöv), 58. Poirier (Pecararo), 61. Pecararo (Findlay) – 23. Petráš (Pietroniro, Immo), 60. Ahl (Pietroniro, Immo). Rozhodca: Kalina, Orolín – Knižka, Junek. Diváci: 5 422.
Slovan zvíťazil piatykrát za sebou, dnes zdolal Duklu Trenčín 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil Liam Pecararo.
Koniec zápasu.
60:41
goalSlovan Bratislava dal gól!
Predĺženie trvalo iba 41 sekúnd. Slovan zužitkoval svoj tlak, lišiacky medzi LaCouvéeho betóny zakončil LIAM PECARARO.
Asistencia: Brett Findlay
60:20
importantVeľké šance Slovana pri signalizovanom vylúčení.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je skóre medzi Slovanom a Trenčínom nerozhodné 2:2. O malú chvíľu začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:33
goalTrenčín dal gól!
Dukla skóruje pri hre bez brankára! Nahodenie Pietronira od modrej tečoval pred Godlom FILIP AHL, puk končí v sieti!
Asistencie: Phil Pietroniro, Tor Immo
Oddychový čas pre tím HK DUKLA Trenčín.
58:58
Strela Imma bola zrazená na ochrannú sieť.
58:42
importantLaCouvée je na striedačke, Trenčín hrá vabank.
57:35
Slovan ide prvýkrát dnes do vedenia! EMILE POIRIER sa natlačil z ľavého krídla, no zo zakončenia bol vytlačený, akcia pokračovala ďalej, Pecararo prihral cez bránkovisko práve Poirierovi a ten dvihol puk ponad LaCouvéeho betón.
Asistencia: Liam Pecararo
56:50
Pecararo na Korenčíka, jeho strelu od modrej LaCouvée chytá do lapačky.
55:24
Baláž prihral pod seba Pietronirovi, no ten to nemal na strelu, puk mu vzal Takáč, ale dokázal svoju chybu napraviť.
54:07
Slovan zviera Trenčín, prvý útok sa dostal hneď k trom strelám v rade.
53:31
Fominykh strieľal spoza hráča, presne do výstroje LaCouvéeho.
52:53
Poirier znova strieľal, LaCouvée si pokryl bližšiu žŕdku a prerušil hru.
52:00
Poirierova strela z ľavého kruhu mierila mimo troch žrdí.
50:20
importantLukošik strieľal spoza hráča, LaCouvée vyrazil, Lukošik mal možnosť dorážať, ale Trenčín sa ubránil.
49:55
Sersen jednoducho vyhadzuje puk do stredného pásma, oba tímy striedajú.
49:03
Hra sa prelieva zo strany na stranu, brankári sa nenudia.
48:34
Po dlhej dobe sa hra prerušila, Slovan sa previnil icingom.
48:09
Poirierovu strelu zastavil LaCouvée betónmi, z následnej koncovky neuspel ani Ranford.
46:57
Dukla zavrela Slovan, k ďalšiemu zakončeniu sa však už nedostala. Puk po ľavom krídle vyváža Lukošik.
46:14
Ahl do druhej vlny na Baláža, ten mieri do pripraveného Godlu.
45:22
Prihrávka Trenčanov spoza bránkovej čiary medzi kruhy, no puk iba prešiel a dopredu ide Slovan.
44:10
Sersenova dobrá strela na teč, LaCouvée ale zasahovať nemusel.
43:08
Rozbehnutý Baláž dokázal aj proti trojici Slovanistov nestratiť puk a získal pre Trenčín útočné pásmo.
41:34
Strela z prvej od Sersena, LaCouvée mal ale úplne odkrytý výhľad a bez problémov zakročil.
40:51
Ahnelöv s prihrávkou cez celé klzisko na Pecarara, Slovan sa ale dlhšie v útočnom pásme neudržal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pomer striel na bránu po druhej tretine: 32 – 16.
V druhej tretine najprv skóroval hosťujúci Petráš, potom vyrovnával Findlay. Oba góly padli v presilovej hre.
Tretia tretina sa začne o 19:41.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Pecararo trafil brániacich Trenčanov.
38:01
Trenčín v protiútoku, Godla rutinérsky chytá strelu k vzdialenejšej žŕdke.
37:08
LaCouvée veľa nevidel, no išiel dole a kryl strelu Sersena.
36:41
Slovan napádal rozohrávku Trenčína a usadil sa v útočnom pásme.
35:06
importantTraja na dvoch, prihrávku do druhej vlny dostal na os rozbehnutý Takáč, ale mieril do stredu brány, kde LaCouvée úspešne zasiahol.
34:32
Beňo zaviezol puk do útočnej tretiny, tam oň ale prišiel.
33:26
Ahnelövovu strelu od modrej LaCouvée neudržal, no jeho spoluhráči puk odpálili cez všetky čiary.
33:11
Pecararo strieľal zo stredu pravého kruhu, LaCouvée na puk videl a bez problémov ho chytil do lapačky.
32:41
Trenčín odpálil puk, Godla vyšiel až na kruh, aby ho hral pred hráčom Dukly.
32:28
Výborná LaCouvéeho lapačka po zakončení Poiriera.
31:43
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Petráš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
31:43
Ranford v ďalšej šanci, LaCouvée ale podržal svoj tím.
31:15
BRETT FINDLAY po výbornej Ahnelövovej prienikovej prihrávke korčuľoval z pravej strany sám na LaCouvéeho, prekonal ho strelou po ľade k vzdialenejšej žŕdke. Slovan v presilovej hre vyrovnáva na 1:1.

30:13
LaCouvée výborne zasahuje po strele Beňa. Slovan stupňuje tlak, šance má, no zatiaľ ani jednu nevyužil.
29:36
Ahnelöv si vylepšoval streleckú pozíciu, potom trafil hráčov pred bránkou.
28:52
importantPo strele Ahnelöva spomedzi kruhov zazvonila bránková konštrukcia.
28:16
Dukla sa oslobodzuje.
27:41
Šille dostal prihrávku spoza bránkovej čiary od Poiriera, no trafil iba do miest, kde bol trenčiansky gólman.
27:24
Giľák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
27:20
importantKorenčíkova strela LaCouvéemu vypadla z lapačky, z dorážky sa nepresadil Ranford.
26:42
Takáč strieľal z vrcholu ľavého kruhu, no do strely mu vložil hokejku Baláž. Hra je prerušená.
26:06
importantNemožné, čo teraz spálil Šille. Mal pred sebou odkrytú polovicu brány, ale LaCouvée nejakým zázrakom puk vytesnil.
25:23
Findlayho pokus z kruhu vyráža LaCouvée lapačkou.
24:53
importantAhnelöv so strelou, LaCouvée vyrazil k Pecararovi, ten ho ale ďalšou strelou prekonať nedokázal.
24:38
Hudec – 2 min., podrazenie.
24:25
Hudec chyboval pri rozohrávke, Slovan to nepotrestal Žitný chcel prihrať, no jeho prihrávka neprešla.
23:35
importantSituácia dva na dva, Takáč sa s pukom z ľavej strany dostal medzi kruhy, odtiaľ však zakončil iba do betónov pripraveného LaCouvéeho.
22:21
Trenčín využíva presilovú hru. Pietroniro prihral od modrej čiary Immovi, ktorý si skvele načasoval krížnu prihrávku a ŠIMON PETRÁŠ prestrelil z prvej všetko, čo mu stálo v ceste.
21:52
Nebezpečná strela k vzdialenejšej žŕdke od Ahla, Godla ju vytlačil hokejkou mimo brány.
21:15
Trenčania sa sami vyhnali z útočného pásma.
20:58
Romančík – 2 min., krosček.
20:25
Puk z hokejky Pecarara skončil v lapačke LaCouvéeho, ktorý prerušil hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine gól nepadol, Slovan hrá s Trenčínom 0:0.
Druhá tretina sa začne o 18:49.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Strelu od modrej nebezpečne tečoval Baláž, ale Godla dokázal veľmi dobre reagovať.
18:26
Kombináciu Trenčína zakončil Charbonneau strelou zo stredu ľavého kruhu, Godla ju nemal problém zneškodniť pravým betónom.
17:41
Poirier – 2 min., krosček.
17:18
Baláž neprihral pred bránu cez Sersena, ktorý sa hodil na ľad.
16:25
Na Törökovu strelu z prvej LaCouvée videl a vyrazil ju pred seba.
16:14
Lukošik sa dostal do pressu medzi dvoch Trenčanov, ale po chvíli sa z ľadu zdvihol.
15:38
Sloboda strieľal z úrovne bránkovej čiary, rozvlnil bočnú sieť.
15:04
Žitný vystrelil od mantinelu, ale to bola malina pre LaCouvéeho, ktorý skryl puk v lapačke.
14:05
Trenčín je pri chuti, Godla má viac práce, ako jeho náprotivok. Teraz ho z dorážky neprekonal Hudec.
13:27
importantGodla vytiahol dva zákroky za sebou, vyrazil strelu aj následnú dorážku, ktorej autorom bol Baláž.
12:42
importantSlovanisti prepadli, Tomík sa dostal za obranu, ale jeho zakončenie bekhendom bolo príliš slabé.
12:04
Fominykh zasekol puk na pravom krídle, dokázal nájsť rozbehnutého Žitného, ktorého strelu LaCouvée vyrazil pravým betónom.
11:25
Takáč strieľal spoza hráča, LaCouvée vyrazil vyrážačkou.
10:35
Ranfordova prihrávka sa odrazila od korčúľ jedného z hostí a puk smeroval do stredného pásma.
09:34
Nastrelenie od modrej tečoval jeden z cloniacich Trenčanov, Godla zareagoval v poslednej chvíli.
07:41
importantPuk sa odrazil tak, že dvaja Trenčania sa ocitli sami pred Godlom, ten ich prihrávku zrazil hokejkou a zmaril im túto veľkú šancu.
05:50
Krajčovičovu strelu zrazil Maier, belasí vyrážajú dopredu.
04:59
Poirier našliapol, no puk končí iba na zadnom mantineli.
04:10
Pecararo zachytil zadovku Trenčanov, prihral na os Findlaymu, ktorý sa s pukom otočil, no potom už tiesnený nedokázal zakončiť.
03:33
LaCouvée s prvým vážnym zákrokom po tom, čo Slovan vyhral buly v útočnom pásme a hneď zakončoval.
03:26
Icing Trenčín.
02:56
Šille pred bránou pripravený na teč, strelu ale zachytil pred ním stojaci obranca Trenčína.
01:48
UZ ľavého krídla strieľal Sloboda, ale mieril veľmi nepresne.
00:52
Trenčín v útočnom pásme, ostreľuje bránu Slovana. No hra musí byť prerušená, bránka opustila svoje miesto.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominykh – Török, Preisinger, Lukošik – S. Petráš

Rozhodca: Kalina, Orolín – Knižka, Junek.
V 33. kole Tipos Extraligy hostí Slovan Bratislava mužstvo Trenčína. Úvodné buly je na programe o 18:00.

Slovan je v tabuľke na 10. mieste, na konte má 42 bodov. Ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru, posledné dva duely vyhral po samostatných nájazdoch, resp. predĺžení. V minulom kole zdolal Nové Zámky na ich ľade 3:2, v 65. minúte rozhodol Takáč.

Trenčín je o priečku vyššie ako belasí. Patrí mu deviate miesto so 44 bodmi na konte. Trenčania vyhrali tri z uplynulých piatich duelov, v minulom kole však nestačili na Nitru a na vlastnom ľade jej podľahli 3:5.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Vyhral piatykrát v rade. Slovan ťaží z formy, akú dlho nemal