Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

OH2004: Štvorkajak v Aténach so starou loďou, tréner Soós spokojný s prípravou

SITA|5. aug 2004 o 11:17

Komárno 5. augusta (TASR) - Členovia zlatonosného slovenského štvorkajaku v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača sa ...

Komárno 5. augusta (TASR) - Členovia zlatonosného slovenského štvorkajaku v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača sa na OH 2004 v Aténach s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia so starou loďou, s ktorou vlani na svetovom šampionáte v americkom Gainesville úspešne obhájili tituly majstrov sveta na 1000 i 500 m trati. Zverenci trénera Tibora Soósa v týchto dňoch trénujú v priestoroch komárňanskej lodenice a zameriavajú sa hlavne na rýchlosť.

"S chlapcami sme museli riešiť určitú dilemu, či v Aténach budú štartovať so starým osvedčeným modelom alebo novým typom loďe, ktorý nám pred niekoľkými dňami dodal poľský výrobca. Na 90 percent môžem dnes povedať, že počas olympijských súťaži na novovybudovanom kanáli Schinias sa Riči, Mišo, Erik a Ďuro predstavia so starou loďou. Sú na ňu predsa len viac zvyknutí, vlani sa navyše osvedčila na svetovom šampionáte v Gainesville. Hoci rozdiely medzi oboma loďami nie sú prílie veľké, s najväčšou pravdepobnosťou uprednostníme starý model," povedal tréner komárňanského kvarteta Tibor Soós, ktorý je zatiaľ spokojný sprípravou svojich zverencov na vrchol sezóny.

Bratia Riszdoferovci, Vlček a Bača strávia na vode v priestoroch komárňanskej lodenice asi tri hodiny denne a pracujú hlavne na rýchlosti. "Chlapci postupne upustili od objemovej prípravy a v týchto dňoch sa zameriavajú predovšetkým na rýchlosť. Oproti minulým týždňom začínajú s tréningom o hodinu skôr aj vzhľadom na to, že na olympiáde v Grécku bude hodinový časový posun. Ukazovatele sú zatiaľ veľmi dobré a verím, že nič nenaruší našu prípravu. Už 14. augusta cestuje do Atén reprezentačný tréner Pavel Blaho spolu s loďami a materiálom, my spolu s ostatnými členmi kanoistickej výpravy priletíme do dejiska olympiády 20. augusta," dodal Soós.

Súvisiace články