Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nevídané: Oceliari za deväť dní päťkrát v Steel Aréne

Koľko ľudí bude v hľadisku? Priaznivcom HC Košice čaká za deväť dní hokejová megaporcia. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 27. sep 2010 o 22:00

Tak toto tu ešte nebolo. Košickí hokejisti odohrajú v extralige v rozpätí deviatich dní päť majstrovských zápasov na domácom ľade.

V stredu 29. septembra sa v Steel Aréne stretnú s Banskou Bystricou, v piatok 1. októbra so Slovanom, v nedeľu 3. októbra s Popradom, v utorok 5. októbra so Žilinou a vo štvrtok 7. októbra uzavrú domácu šnúru proti Nitre, zakaždým o 17.30 hod. Poriadny "zaberák" tak čaká nielen hráčov, ale aj priaznivcov HC.

KOŠICE. Extraligový kalendár košických hokejistov je v najbližších dňoch nahustený a atypický. Stalo sa už v minulosti, že hrali štyri stretnutia po sebe pred vlastným publikom, ale žeby ich bolo päť a medzi zápasmi vždy len jednodňová pauza, tak to je rarita.

Hokejisti odohrajú od stredy 29. októbra do štvrtka 7. októbra v Steel Aréne päť stretnutí. Poriadna dávka pre samotných hráčov, ale rovnako aj pre diváka.

Klub a Steel Aréna spolupracujú

Program má atypickú skladbu aj preto, že v Steel Aréne, domovskom stánku hokejistov, sa konajú rôzne komerčné akcie, takže extraligový kalendár sa im z času na čas prispôsobuje.

"Pred vyžrebovaním extraligy predkladáme písomne riadiacemu orgánu súťaže aj HC Košice náš harmonogram akcií s požiadavkou na preloženie kôl, ktoré kolidujú s komerčnými podujatiami v Steel Aréne. Potom je už na hokejovom klube, aby sa dohodol so súperom na náhradnom termíne. Potrebujeme na seba zarábať a tak aj musíme takýmto spôsobom s hokejovým klubom spolupracovať. A musím povedať, že od roku 2006 nám v HC Košice stále vyšli v ústrety," povedal nám generálny manažér Steel Arény Igor Havrila.

Zajtrajší duel Košíc s Banskou Bystricou sa mal inak pôvodne hrať dnes. Vystúpenie Alexandrovcov v Steel Aréne bolo nakoniec zrušené, no na svete už bola dohoda klubov o stredajšom náhradnom termíne. A ten ostal v platnosti.

Šesťkrát zmena domáceho prostredia

Generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš k zmenám termínov jednotlivých extraligových kôl hovorí: "Najskôr sa stále rieši zmena domáceho prostredia. Predohrávky a dohrávky môžu mať negatívnejší dopad na výsledky mužstva. V tejto sezóne sme skrz programu v Steel Aréne žiadali o jednu dohrávku – s Banskou Bystricou a až šesťkrát požiadali o zmenu domáceho prostredia," informoval nás J. Bakoš.

Pôvodný termín súboja Košice - B. Bystrica bol 28. september, nový termín 29. september.

Lekár košických hokejistov Jozef Kubašovský nevidí z medicínskeho hľadiska na vzniknutej situácii a netradičnom programe oceliarov nič zvláštne.

"Títo hráči sú profesionáli. Sú zvyknutí na záťaž, veď aj keď nehrajú, tak trénujú. Zranenie im hrozí nielen v domácom zápase, ale i na tréningu. Niektorí hráči majú dokonca radšej takýto nahustený program stretnutí ako tréningy. Skôr budú najbližšie dni náročnejšie z hľadiska psychiky, lebo hráči vedia, že doma sa od nich stále čaká víťazstvo," uviedol doktor Kubašovský.

Viac bielkovín a sacharidov

O výživové doplnky sa u košických hokejistov stará Milan Čížek - úspešný tréner kulturistov a fitnesiek. "Výživové doplnky užívajú hráči priebežne, samozrejme, inak na začiatku, v strede a na konci sezóny. Pri takejto záťaži ide aj o to, aby nestratili nadobudnutú svalovú hmotu. Pri programe, aký teraz hokejistov čaká, musí mať organizmus vyšší príjem bielkovín a sacharidov. Okrem podávaných doplnkov je tak dôležitá aj strava, no hráči už vedia, čo by mali mať v jedálničku v čase zápasov," uviedol Milan Čížek.

Maséri sa viac zapotia

Maséri HC Košice vedia, že v týchto dňoch bude regenerácia ešte dôležitejšia ako inokedy. "Jasné, že teraz bude tej práce trochu viac. Program je nahustený, s minulou sezónou sa to nedá porovnať. Ale zase je lepšie hrať päťkrát doma ako vonku. To by sme museli brať veľmi veľa vecí so sebou. Regenerácia bude veľmi dôležitá. Takže po zápase si dajú chlapci výbeh, posilňovňu a potom nasleduje regeneračná linka - sauna, vírivka," hovorí Ľubomír Výrostek

Jeho kolega Marcel Papcun ho dopĺňa: "Našťastie v Steel Aréne máme podmienky na regeneráciu veľmi dobré. Všetko máme pokope. Keďže sa bude hrať každý druhý deň, tak je tu väčšia pravdepodobnosť častejších masáží. Čo sa týka pitného režimu, tak ten sa nemení. Ten je rovnaký, či hráme doma, vonku, alebo sa len trénuje."

Čada ešte taký program nezažil

Tréner majstrovského tímu Rostislav Čada už počas kariéry zažil všeličo, no na takú domácu porciu si nepamätá.

"Ešte som nezažil za deväť dní päť domácich vystúpení. Určite je to atypické. Ale my sme sa museli prispôsobiť, keďže Steel Aréna má svoj program a ten sa netýka len hokeja. Iste, nemám z toho veľkú radosť, nie je to zďaleka ideálne hrať päťkrát po sebe doma. Ale ten program je daný, s našimi súpermi sme si ho museli dohodnúť, takže to berieme ako fakt. Síce nám to komplikuje našu prípravu, ale i tak chceme byť úspešní a verím, že naši diváci nám budú nápomocní."

Kormidelník HC vie, že si jeho tím, ak bude úspešný, môže veľmi polepšiť, veď v hre je až 15 bodov. "Pôjdeme od zápasu k zápasu. Samozrejme, chceme vyhrávať a čo najviac si bodovo pomôcť. Ale pred touto sériou vám nepoviem, koľko bodov bude dôvodom na spokojnosť, veď to môže ovplyvniť veľmi veľa faktorov. No tých bodov chceme čo najviac."

Čada vie, že zabrať dostane kondícia, ale otestuje sa aj psychická odolnosť jeho zverencov. "Vedia, že doma sa od nich čakajú víťazstvá. Ale verím, že to zvládneme. Do každého zápasu pôjdeme naplno, na ten ďalší sa nebudeme šetriť."

Bartoš verí, že divák nebude presýtený

Kapitán HC Peter Bartoš sa pred domácou šnúrou pousmial: "Ani v Amerike som nezažil taký program, päť zápasov za čosi viac ako týždeň doma, no vidím tu aj jedno pozitívum. Z pohľadu regenerácie je lepšie hrať doma, ako ešte medzitým cestovať. Dúfam len, že fanúšik nebude hokejom v Košiciach presýtený. Aby sa nestalo, že na konci tejto série ho to už do hľadiska nebude ťahať. Ale prichádzajú atraktívni súperi. Dôležité budú prvé dva zápasy s Banskou Bystricou a Slovanom. Ak ich zvládneme, bude to správny doping pre nás, ale aj tá najlepšia pozvánka na ďalšie stretnutia pre divákov. Sériu chceme víťazne rozbehnúť a víťazne ju aj zakončiť. Vieme, že sa bojuje o 15 bodov. Všetci by sme brali všetkých pätnásť, aby sme mali radosť my a rovnako naši priaznivci. Verím, že tých čaká aj dobrý hokej a dúfam, že nás diváci podporia."

Aká bude návštevnosť?

Z pohľadu diváka prichádza nádielka hodná mimoriadne štedrého Mikuláša. Obdeň by si mali priaznivci oceliarov vymedziť podvečer na hokejovú partičku. Zaiste, zajtra sa núka atraktívny duel medzi prvými Košicami a druhou Banskou Bystricou.

V piatok príde do Steel Arény najatraktívnejší súper a odveký rival - bratislavský Slovan. V nedeľu sa uskutoční po druhý raz v sezóne derby medzi východniarmi, do Košíc zavíta Poprad. Komu by sa málilo, tak v utorok je v Steel Aréne Žilina a bodku za domácou sériou dá štvrtkový duel s Nitrou.

Verný fanúšik by si mal, obrazne povedané, v Steel Aréne rozložiť spacák, aby sa nemusel trmácať domov prespať. Otázne je, čo táto megaporcia spraví s návštevnosťou. Permanentkári si aspoň čo sa týka výdajov ťažkať nemusia, no kto si kupuje lístky a chcel by vidieť všetkých päť vystúpení majstra, mal by si odložiť bokom pekných "pár" eur.

Vstupenky na stredajší zápas s Banskou Bystricou sú k dispozícii v pokladnici Steel Arény a na predajných miestach Ticketportalu. Lístky na piatkový atraktívny duel Košice - Slovan mali byť v predaji od včerajšieho večera, na ďalšie stretnutia bude hokejový klub spúšťať predpredaj priebežne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.