Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Negatívne emócie zmenili Stropkovčania na strelecký koncert

Presadil sa. Svojím gólom zavŕšil hladké víťazstvo Stropkova Demčo (vľavo). (Autor: Martin Rusin)
Sportnet|Publikované 25. okt 2012 o 00:00

V uplynulom zápase kolektív MŠK Tesla rozprášil michalovské béčko (5:1).

STROPKOV. Niekedy je srd dobrým motivačným činiteľom. Ukázalo sa to aj v prípade stropkovských štvrtoligových futbalistov, ktorí sa nemohli zmieriť s tesnou prehrou v Bardejovskej Novej Vsi a hlavne pokutovým kopom proti nim, ktorý rozhodol o víťazstve domácich.

Najprv nimi lomcovali negatívne emócie, potom si povedali, že si to odskáče nasledujúci súper. Tak sa i stalo a v uplynulom zápase kolektív MŠK Tesla rozprášil michalovské béčko (5:1).

V tomto ročníku najvyššej regionálnej súťaže to bolo druhé najvyššie víťazstvo tímu, keď predtým rozdrvil na vlastnom trávniku i Starú Ľubovňu (5:0).

Chýbali tri piliere

„Na zverencoch som si všimol počas týždňa, že sú odhodlaní vyhrať a napraviť si tak chuť po predošlej prehre,“ konštatoval tréner Ľubomír Reiter.

S ofenzívou môže byť spokojný, hoci čaká stále viac zásahov od útočníkov. Stropkovčania sú tretím najproduktívnejším tímom súťaže, čo je zásluha toho, že sa v koncovke presadzujú hráči zo všetkých formácií.

Zaujímavé je, že pritom kvôli zraneniu absentuje najlepší strelec Varga, ktorý ťahal káru v uplynulej sezóne a nastrieľal sedemnásť gólov.

„Mrzí ma však defenzíva, dosť veľa inkasujeme. Hráme otvorený futbal bez ohľadu na to, či sme vonku alebo doma a nezameriavame sa na bránenie.“

Pred meraním síl so Zemplínčanmi mal kouč trošku obavy z toho, ako sa kolektív popasuje s absenciami troch ostrieľaných pilierov (Varga, Pavlík, Veselý), ale náhradníci sa zhostili svojej úlohy dobre. „Vedeli sme, že súper má skúsených borcov, ktorých bude treba eliminovať.“

Budú chcieť odčiniť prehru

Domácich vyprovokoval aj vedúci gól rezervy Michaloviec už po pár minútach. Potom sa však naštartovali pekným zásahom Vachaľa a neskôr sa jednoznačne presadzovali v útočnej činnosti, z čoho rezultovalo nakoniec hladké víťazstvo.

Takýto herný prejav určite vždy pohladí srdce fanúšika. V sympatickom futbale mienia Stropkovčania pokračovať aj najbližšie na pôde Barce.

„Verím, že i napriek tomu, že domáci majú dobrý káder, si vytvoríme možnosti a niečo aj zužitkujeme. Otvorený futbal je naším krédom a som presvedčený, že sa do šancí zase dostaneme. Len ich treba vedieť aj premieňať,“ pripomenul Ľ. Reiter.

Barčania naposledy nečakane prehrali v derby na ihrisku poslednej Krásnej, takže budú tiež nabudení, aby odčinili toto zakopnutie. „S tým aj rátame, preto to nebude jednoduché, no očakávam kvalitný duel,“ dodal kormidelník Stropkova.

Súvisiace články