Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Najprv bude na Spiši reprezentácia, potom Liga majstrov

Sportnet|Publikované 2. okt 2013 o 22:00

Ženský hokej bude dominovať v októbri v metropole Spiša.SP. NOVÁ VES. Už niekoľko sezón sa najlepší ženský hokej hrá na Spiši. Úradujúcimi majsterkami Slovenska sú HC Osy.

Ďalším veľkým úspechom klubu z východu Slovenska je, že popri hlavnom reprezentačnom trénerovi Milanovi Skokanovi sa stal jeho asistentom Pavol Findura.

Slovenské hokejové reprezentantky absolvujú druhú medzinárodnú previerku v sezóne počas novembrovej asociačnej prestávky v japonskej Yokohame.

Na turnaji 5 krajín si zverenkyne tréner Milana Skokana zmerajú sily s hokejistkami Česka, Nemecka, Švajčiarska a domáceho Japonska.

Reprezentačný tréner Milan Skokan v príprave na turnaj v Japonsku nominoval hráčky na trojdňový výcvikový tábor, ktorý sa na konci prvého októbrového týždňa uskutoční v Spišskej Novej Vsi.

Na zraze sa 4. októbra bude hlásiť 23 hokejistiek, pričom tréner Milan Skokan s jeho asistentom Pavol Findurom na sústredenie povolal len hráčky pôsobiace v domácej súťaži.

„Chceli sme zmysluplne využiť prestávku, a tak sme využili možností nášho mesta a zimného štadióna. Počas týchto dní odohráme dva prípravné stretnutia s naš9m klubom HC Osy. Otestujeme si ďalšie adeptky na reprezentačný dres,“ uviedol tréner HC Osy a asistent reprezentačného trénera Pavol Findura.

Budú hrať na umelom ľade

Na slovenské reprezentantky čaká na Spiši bohatý športový program. Organizátori sústredenia využili ich prítomnosť a pripravili zaujímavý exhibičný zápas.

„V sobotu o 11.30 hod. v jednom z tunajších nákupných centier sa odohrá málo vídaný zápas. Je tam postavená umelá plocha so syntetickým povrchom. Proti sebe nastúpia slovenské reprezentantky a domáce HC Osy. Sám som zvedavý, ako sa im na tomto povrchu bude hrať,“ pridal jeden z bodov reprezentačného programu šéf spišskonovoveského ženského hokeja Miroslav Gavalier.

Nasledovať bude Liga majstrov

Dva týždne po reprezentačnom kempe privíta metropola Spiša špičkové európske ženské tímy. V dňoch od 18. do 20. októbra sa bude hrať skupinová fáza Ligy majstrov.

„V týchto dňoch finišujeme s prípravami na skupinovú fázu Ligy majstrov. Už to, že nám umožnili organizovať toto najvýznamnejšie hokejové podujatie na Slovensku v roku 2013, je pre nás veľkým úspechom. Máme skúsenosti z podobnej organizácie spred dvoch rokov. Od 18. októbra sa na našom ľade predstavia majsterky z Čiech, Dánska a Poľska,“ priblížil prípravy na veľký hokejový sviatok M. Gavalier.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.