Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Najlepší zápas Svitu ho psychicky rozhádzal

Radosť. Sviťania mali na ňu dôvod viackrát aj vonku. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 24. nov 2011 o 23:00

V záverečnej fáze futbalových majstrovstiev regiónu sa zdalo, že prvenstvo po jeseni si nenechá ukradnúť kolektív Svitu, ale napokon predohrávané kolá rozhodli o zmene, keď najmocnejším finišom sa prezentovalo Humenné.

V záverečnej fáze futbalových majstrovstiev regiónu sa zdalo, že prvenstvo po jeseni si nenechá ukradnúť kolektív Svitu, ale napokon predohrávané kolá rozhodli o zmene, keď najmocnejším finišom sa prezentovalo Humenné. Podtatranci sa tak museli uspokojiť s druhou priečkou. Nie sú však z toho sklamaní, teší ich, že sa v prvej fáze ročníka pohybovali v popredí a pred odvetou majú dobrú východiskovú pozíciu.

SVIT. Pritom bodový vstup do zápolení nebol ideálny a v premiére s nováčikom z Hanisky (bolo to herne ich najlepšie vystúpenie) doma iba remizovali.

„Psychicky nám to trošku ublížilo aj v ďalších vystúpeniach pred vlastným publikom. Dokázali sme sa síce dostať do vedenia a získať malý náskok, ale neraz sme inkasovali kontaktný gól a začali sme sa obávať o úspech. Vyskytli sa herné výpadky, báli sme sa tvoriť, hrať jednoduchšie a prejav nebol vždy potom ucelený,“ podotkol hrajúci tréner Milan Jambor.

Pritom na vlastnej pôde Sviťania stratili body len za spomínanú remízu a prehru s lídrom z Humenného. Naopak, vonku získali 14 bodov.

„Na ihriskách súperov sme sa zamerali na rýchle kontry, boli sme disciplinovaní a stavali sme taktiku na kolektívnom výkone. Vedeli sme, že bez streleného gólu nebudeme úspešní a to nám vychádzalo. Mali sme skúsený káder a dokázali sme neraz náskok udržať.“

Kouč pripomenul, že typické bolo kopírovanie sérií výsledkov, keď tím jeden zápas remizoval, potom prehral a vzápätí prišla šnúra piatich víťazstiev. To sa viackrát opakovalo.

Mužstvo si góly podelilo

Zaujímavé je, že druhý celok v pelotóne nezaťažoval konto súperov príliš často. Dokonca aj Snina na 13. priečke dala viac gólov.

„Je to tak, veľakrát sme vyhrali len tesne. Doplácali sme na absenciu kanoniera, ktorý by dokázal nasúkať osem až desať zásahov. V každom dueli sa ale našiel niekto, kto skóroval, takže sa bilancia rozdelila na všetkých. Šance boli, ale ich premieňanie pokrivkávalo. Na druhej strane s defenzívou sme spokojní,“ dodal M. Jambor.

Inak, najlepším zakončovateľom bol Kozák so 4 gólmi. Pokiaľ ide o zloženie kádra, ukáže sa cez zimu, aká bude jeho podoba vzhľadom na hosťovačky. Isté je, že popri zrelých jednotlivcoch fungujú aj talentovaní mladíci, ktorí budú dostávať príležitosti. Devízou bolo, že raz potiahol jeden člen kolektívu, potom zase niekto ďalší.

PRIEREZ JESEŇOU

Osobnosti v tíme: Jambor, Lajčák, Lesný, Frank, Marušák. V šatni je ním Lelkeš

Výkonnostná „raketa”: Lesný

Kedy nastal zlom: Víťazný duel so Sninou

Najlepšie stretnutie: Doma s Haniskou – po hernej stránke

Najhoršie vystúpenie: Napriek víťazstvu vystúpenie v N. Hrušove

Zámer pred odvetou: Od konsolidácie v klube sa budú odvíjať zámery a tiež od toho, či bude reorganizácia súťaží. Potom bude úsilie smerovať k popredným priečkam. Boj o prvenstvo nie je nahlas proklamovaný

Kto zo súperov zaujal: Bardejovská Nová Ves mala zaujímavý herný prejav a z jednotlivcov vynikal líder Humenčanov Ljubarskij

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.