Najlepší výkon jari: Spišiaci nadelili Giraltovčanom šesť gólov

Šesťgólová paráda. S chuťou hrajúci Spišiaci po výbornom výkone rozstrieľali Giraltovce. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|4. máj 2015 o 00:00

Kiššákov prvý hetrik pri A–mužstve a po deviatich minútach hry bolo o osude stretnutia rozhodnuté.

SP. NOVÁ VES. V piatok sa vo finále Slovenského pohára žien vo futbale diváci najviac tešili z piatich gólov.

Na druhý deň pridali v treťoligovom majstrovskom stretnutí futbalisti FK Spišská Nová Ves ešte o jeden navyše.

Kiššákov hetrik

Chladné a daždivé počasie pred stretnutím odradilo aj tých najvernejších fanúšikov. Kto však prišiel pozrieť si zápas s Giraltovcami isto neľutoval.

Stovka divákov nemala ani čas odštartovať debatu o majstrovstvách sveta v hokeji a zápase s Dánskom, keď ich Kiššák v 2. minúte roztlieskal prvým gólom.

O sedem minút Kiššák opäť prinútil divákov kochať sa dobrým futbalom a gólom. To už Novovešťania ovládli hru a boli jasnými pánmi na ihrisku.

Svoju prevahu korunovali v druhom polčase, keď znova na 3:0 čistým hetrikom zvyšoval Lukáš Kiššák.

Nasledoval celý rad vydarených útočných akcií a pekných gólov. Radosť bolo pozerať na uvoľnenú pohodovú hru Spišiakov.

„Nespomínam si, či vôbec za 'áčko' som dal hetrik. Som nesmierne rád, že prvé tri góly som strelil ja a potom sa chytili ostatní. Bol to náš dobrý výkon. Celé mužstvo zabralo. Ak by som to bral z celkového pohľadu jarnej časti, isto to bol náš najlepší výkon,“ povedal hrdina zápasu, trojgólový Lukáš Kiššák.

Toľko inkasovať nechceli

V druhom polčase Giraltovčania dvakrát nebezpečne pohrozili, no hralo sa len na jednej polovici. Ani za stavu 3:0 resp. 4:0 domáci nepoľavili a preťažená obrana hostí mala čo robiť.

Či už Čekovský, Kiššák alebo Stanislav boli na neudržanie. Svojimi rýchlymi protiútokmi poriadne zamotali hosťom hlavy a pridávali okulahodiace góly. Pre hostí bol záverečný hvizd vykúpením.

„Mali sme predzápasové problémy so zostavou a postom brankára. Do každého majstráku ideme s cieľom neprehrať, hoci na spišskonovoveskom trávniku sme si boli vedomí sily domáceho tímu. Nezachytili sme úvod stretnutia a potom to už s nami išlo. Hrali sme kŕčovito. Nešli sme na Spiš s veľkými očami, ale tak vysoko sme prehrať nechceli,“ skonštatoval kapitán Giraltoviec Lukáš Vojta.

Fakty

Sp. Nová Ves – Giraltovce 6:0 (2:0)

Góly: 2., 9. a 56. Kiššák, 60. Stanislav, 81. Čekovský, 83. Boroš. ŽK: Šoltés. Rozhodoval: Maliňák. Divákov: 100.

SP. NOVÁ VES: Stančák – Slejzák, Baranyi, Boroš – Zekucia (75. Štefanik), Sedláček, Čekovský, Šoltés, Sirko – Stanislav, Kiššák (63. Vantroba).

GIRALTOVCE: Lukáč – Roba (68. Gdovin), Tomko, Verčimák – Digoň, Čabala, Pankuch, Vojta, Čuška (79. Kuriplach), Lechman, Kočiš (46. Cauner).

jope

Domov»Sportnet na východe»Najlepší výkon jari: Spišiaci nadelili Giraltovčanom šesť gólov