Nadvládu Austrálčanov v Ironmanovi zrušil Belgičan

(Autor: SITA/AP)
SITA|13. okt 2013 o 08:58

Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Stevens-Sinayová dosiahla výsledný čas 10:23:35 h.

KONA. Belgičan Frederik van Lierde a Austrálčanka Mirinda Carfraeová sa stali víťazmi majstrovstiev sveta v dlhom triatlone, tradičného Ironmana na Havajských ostrovoch.

Zatiaľ čo Carfraeová zopakovala svoje víťazstvo z roku 2010, Van Lierde predviedol životný výkon a prvý raz sa stal držiteľom najprestížnejšej triatlonovej trofeje na svete.

Finišoval v čase 8:12:29 h a po šiestich rokoch sa postaral o zrušenie nadvlády Austrálčanov na najťažších triatlonových pretekoch na svete.

Na druhom mieste dobehol do cieľa o necelé tri minúty za víťazom Austrálčan Luke McKenzie (8:15:19) a tretí skončil Nemec Sebastian Kienle (8:19:24).

Pri prekonávaní náročnej kombinácie 3,2 km plávania, 180,2 km na bicykli a záverečného maratónskeho behu sa len dve najlepšie ženy dostali pod hranicu deviatich hodín. Okrem víťaznej Carfraeovej (8:52:14) aj druhá Britka Rachel Joyceová (8:57:28). Tretia skončila ďalšia reprezentantka Veľkej Británie Liz Blatchfordová (9:03:35).

Jediná Slovenka vo vyše dvojtisícovom štartovom poli Alena Stevens-Sinayová dosiahla výsledný čas 10:23:35 h a o takmer 26 minút prekonala svoj výkon spred dvoch rokov, keď na havajskom Ironmanovi štartovala prvý raz. Predstavila sa v kategórii 30 - 34-ročných, v ktorej obsadila 20. miesto.

Havajský Ironman - výsledky:

MUŽI (celkovo): 1. Frederik Van Lierde (Bel.) 8:12:29, 2. Luke McKenzie (Aus.) 8:15:19, 3. Sebastian Kienle (Nem.) 8:19:24

ŽENY (celkovo): 1. Mirinda Carfraeá (Aus.) 8:52:14 h, 2. Rachel Joyceová 8:57:28, 3. Liz Blatchfordová (obe V. Brit.) 9:03:35

ŽENY (30-34 rokov): 1. Astrid Ganzowová (Nem.) 9:40:15, 2. Alison Rowattová (V. Brit.) 9:44:37, 3. Kathryn Thomasová (USA) 9:46:22,...20. Alena Stevens-Sinayová (SR) 10:23:35.