Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na Baštovej sa chystá súboj interligových susedov

Kanonierka je späť. T. Šutranová (vľavo) hlási návrat na palubovky. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. feb 2016 o 23:00

Hádzanárky ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov v predošlom kole s popredným českým tímom Baníkom Most reálnu šancu na úspech nemali.

Hádzanárky ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov v predošlom kole spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL) na domácom ihrisku s popredným českým tímom, vysoko favorizovaným Baníkom Most, reálnu šancu na úspech nemali. Zápas napokon prehrali o šestnásť gólov. Podstatne väčšia vidina bodového zisku sa rysuje prešovským interligovým hádzanárkam v piatok.

PREŠOV. Bemaco Prešov hostí v piatok od 17. hodiny v Športovej hale Hotelovej akadémie na Bašovej ulici hádzanárky Plzne.

Zaujímavý duel z pohľadu aktuálnej tabuľky WHIL. Prešov so siedmimi získanými bodmi je na desiatej priečke, Plzeň s piatimi bodmi je o stupienok nižšie.

„Pre nás je to veľmi dôležitý zápas,“ tvrdil nám pred jeho začiatkom tréner Bemaca Dušan Daniš.

„Nám hrá trochu do kariet fakt, že prvý vzájomný zápas na pôde Plzne sme vyhrali. Ak dokážeme uspieť i na domácom ihrisku, bodovo sa od tohto českého družstva odpútame a súčasnú pozíciu si upevníme. Zároveň by sme boli bližšie k play–off slovenskej časti súťaže. Pravda je, že s Mostom sme veľa šancí uspieť nemali. Prehrali sme vysoko, no vôbec sme nehrali odovzdane. Pravda je však aj to, že myšlienkami a určitými hernými zámermi sme v už vtedy smerovali k dnešnému duelu s Plzňou. Potešiteľné je, že naplno by už mohla hrať naša kanonierka, a po prvej časti súťaže najlepšia strelkyňa WHIL, Tatiana Šutranová. Proti Mostu síce bola už na súpiske nášho družstva, ale reálne zasiahla do hry iba realizáciou pokutových hodov. Dnes sa už spoliehame na jej výkon v útoku i v obrane. Zranenia či nemoci, ktoré sa nevyhli ani nášmu klubu, sú už viac ustálené. Keďže v tomto týždni sú na východe republiky školské prázdniny a v našom tíme máme veľa študentiek, mohli sme trénovať dvojfázovo. Dúfam len, že to všetko z prípravy zúročíme patrične v náš prospech v dnešnom súboji susedov v tabuľke.“

Ďalší zápas WHIL odohrá Bemaco v nedeľu 21. 2. v rovnakom hracom čase v Prahe so Slaviou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.