Mušinský dosiahol víťazné repete pri Lemešanoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Autor: SME - Ján Krošlák)
Sportnet|20. sep 2018 o 00:00

Len o päť sekúnd zaostal jeho oddielový kolega Michal Krajčík.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal 8. záverečné kolo pretekov celoročnej súťaže Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu za rok 2018.

Kontrolné stanovištia na krátkych tratiach boli situované v lese západne od obce Lemešany v teréne s veľkým výskytom detailov pochádzajúcich z terénnych zosuvov v podobe údolíčok, kopiek a rýh.

V kategórii mužov od 19 rokov Tomáš Mušinský po víťazstve v 7. kole pri Klatovianke tentoraz po vyrovnanom súboji zopakoval prvenstvo pri Lemešanoch na 6,43 km trati za 38:53 min.

Len o päť sekúnd zaostal jeho oddielový kolega Michal Krajčík a tretie miesto obsadil Adam Tysz (ATU Košice) za 42:50 min.

Na ženskej 5,13 km trati vyhrala Kristína Krajčíková za 42:45 min. pred Janou Slámovou (obe ATU Košice) za 43:31 min.

Vo veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: W35: Martina Breinerová, M45-: Jozef Pollák, W45-: Elena Belicová (všetci ATU Košice), M55-: István Bokros (MEFC Miskolc -Maď.), W55-: Iveta Putnovská, M65-: Michal Simočko (obaja ATU Košice).

V mládežníckych kategóriách sa z víťazstva tešili: W-12: Bianka Hujdušová (KOB Kysak), M-12: Jakub Karol Janšo, W-14: Michaela Breinerová (obaja ATU Košice), M-14: Tomáš Porubčan (KOB Kysak), W-18: Ľuboslava Weissová, M-18: Martin Roháč (obaja ATU Košice).

V kondičnej kategórii „K“ bol prvý Martin Franko a v náborovej kategórii „N“ ho napodobnila Gabriela Palková (obaja KOB Kysak).