Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

MÔJ NÁZOR

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 22:00

Kvalitní rozhodcovia a zaujímaví tréneriNeraz v našom denníku kritizujeme výkony rozhodcov. Stretnutie III. ligy, ktoré sa hralo v sobotu medzi

Kvalitní rozhodcovia a zaujímaví tréneri

Neraz v našom denníku kritizujeme výkony rozhodcov. Stretnutie III. ligy, ktoré sa hralo v sobotu medzi Spišskou Novou Vsou a Lipanmi ma prekvapilo. Hlavný rozhodca nechal hrať hráčov futbal, dovolil aj osobné súboje v rámci pravidiel, nekúskoval hru. Udelil iba dve žlté karty, ale oprávnene. Presvedčil som sa na vlastné oči, že keď rozhodcovia nemajú "bočné úmysly" vedia zapískať dobre. Príjemné prekvapenie na Spiši. Hlavný arbitér nezvládol iba jediný a možno dôležitý moment. Tréner Lipian Varecha, ináč veľmi skúsený a kvalitný kormidelník, prišiel na lavičku "pod parou" . Jeho nesúvislé vykrikovanie a pobehovanie v dovolenej zóne pobúrilo nielen divákov staršieho veku, ale aj mladých žiakov zo športových tried. Preto mal hlavný rozhodca zasiahnuť a vykázať trénera hostí z lavičky. Pravidlá mu to dovoľujú a neviem z akých príčin ich neuplatnil. Osobne som už v 15. minúte stretnutia navštívil delegáta zväzu a upozornil ho s tým, aby v druhom polčase už spomínaný tréner nesedel na lavičke. Nestalo sa tak. Teraz zostáva už iba otázka, ako je možné v III. lige dovoliť trénerovi vstúpiť do zóny, keď je evidentne vidieť, že je potúžený alkoholom.

Čo si o tom myslieť, v našej oblastnej futbalovej súťaží lietajú pokuty za podávanie fľaškového piva, prídete na III. ligu a vidíte takýto obraz.

V nedeľu dopoludnia som sledoval stretnutie starších žiakov II. ligy Juh medzi Spišskou Novou Vsou a Smižanmi. Opäť ma prekvapil výkon hlavného rozhodcu Cvengroša a asistenta Brateka. Hlavný arbitér upútal moju pozornosť perfektným pohybom po celom ihrisku, pískal všetko podľa pravidiel. Bolo vidieť, že futbalu rozumie a chce napredovať. Asistent Bratek odviedol tiež kvalitný výkon, aj keď hostia reklamovali pri jednom strelenom góle ofsajd, ktorý ich tréner Tornay z lavičky nemohol posúdiť. Pripomienky trénera Tornaya skvele zvládol rozhodca Cvengroš. Prišiel k postrannej čiare, napomenul ho a jasne dal najavo, čo môže tréner v zóne robiť. Nezľakol sa vyhrážok, postupoval presne podľa pravidiel. Už dávno som nevidel na Spiši tak kvalitne vedené stretnutie zo strany rozhodcov, hoci išlo o žiacky zápas.

Páni Cvengroš a Bratek pokračujte naďalej v takýchto výkonoch. Držím vám palce a určité sa možno zlepší aj pohľad na vašu zodpovednú prácu!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.