Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Na Slovensko prídu svetové hviezdy. Veríme v postup, odkazuje tréner

(Autor: Mimel)
Ivan Mriška|25. okt 2021 o 10:45

Mimel Lučenec sa predstaví v Lige majstrov.

LUČENEC. Futsalových fanúšikov čaká veľký sviatok. V skupine 1 Ligy majstrov privíta Mimel Lučenec na svojej palubovke kluby svetového formátu.

Od 27. do 30. novembra nastúpi úradujúci slovenský šampión proti ruskému Jekaterinburgu, belgickému klubu FSP Halle-Gooik a slávnej Benfice Lisabon.

Outsider chce prekvapiť

Všetky stretnutia prvej skupiny sa hrajú v Lučenci, postup do ďalšej fázy si vybojujú traja najlepší.

„Veríme v postup. Nebude to jednoduché, no rozhodne nie nemožné. Sme outsider, ale ideme prekvapiť,“ uviedol tréner Mimelu Lučenec Marián Berky.

Úvodný súboj sa hrá 27. novembra od 18:00 h, Lučenec nastúpi proti Jekaterinburgu.

„Víťaz Ligy majstrov, ktorý pracuje koncepčne a má vlastnú futsalovú akadémiu. Diváci sa môžu tešiť najmä ma individuálne kvality Dmitri Prudnikova.

Zaujímavé je, že hoci má nesmiernu kvalitu, nehrá za reprezentáciu. Odmietol ju, pretože nechce hrať po boku legionárov,“ prezradil.

Na záver silná Benfica

Druhé stretnutie sa hrá o deň neskôr, takisto od šiestej hodiny večer. Lučenec si zmeria sily s úplne novovytvoreným belgickým tímom FSP Halle-Gooik.

„Dôležité bude ustrážiť gruzínskeho reprezentanta Roninha, ktorý má nesmierne individuálne kvality. V hre jedna na jedna patrí medzi najlepších na svete. Verím však, že by sme mohli byť úspešní. Keďže ide o úplne nový tím, je možné, že nebude zohratý,“ prognózuje.

Najväčší favorit skupiny čaká na Lučenec 30. novembra od 17:00 h. Slovenský šampión nastúpi proti portugalskej Benfice Lisabon.

„Sila jej kádra je neskutočná. Za všetkých spomeniem Brazílčana Robinha, ktorý reprezentuje Rusko. Benfica je na úplne inom leveli, ale my spravíme všetko preto, aby sme klub a Slovensko dôstojne reprezentovali.

Všetkých fanúšikov pozývame na veľký športový sviatok. Pokúsime sa o postup, čo by bol historický výsledok,“ uzavrel tréner Lučenca Marián Berky.

Slovensko bude v skupinových zápasoch Ligy majstrov zastupovať aj rozhodca Ladislav Angyal. Na starosti bude mať časomieru.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články