Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Miklós zo Slovana o zranených fanúšikoch: Išlo o útok teroristov

Z tlačovej konferencie ŠK Slovan Bratislava: zľava technický riaditeľ klubu Zdeno Roman, člen predstavenstva Vojtech Miklós a kapitán mužstva Igor Žofčák. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|20. aug 2013 o 21:05

Takto podľa člena predstavenstva Slovana vyhodnocujú explóziu na štadióne na Pasienkoch aj futbaloví kolegovia v zahraničí. Išlo o akciu s cieľom ublížiť na mieste s veľkou koncentráciou ľudí a záujmu.

BRATISLAVA. Polícii sťažujú identifikáciu tvárí páchateľov z kamerového systému futbalového klubu Slovana šatky na ich tvárach.

Na vypísanú odmenu päťtisíc eur v prípade úspešného odhalenia vinníka už zareagovalo viac ľudí. Niektorí dvojicu s výbušninou videli, no nedokázali rozoznať ich tváre.

Podľa člena predstavenstva Slovana Vojtecha Miklósa vyhodnocujú explóziu na futbalovom štadióne na Pasienkoch aj experti v zahraničí. Išlo o akciu s cieľom ublížiť na mieste s veľkou koncentráciou ľudí a záujmu. Teroristický útok.

Bezpečnostný manažér klubu Zdeno Roman zdôraznil, že vyšetrovanie komplikuje fakt, že išlo o vopred pripravenú a premyslenú akciu.

Falošní stewardi

„Ak si spätne dáme dokopy pohyb ľudí do kritickej 81. minúty, aj kamery potvrdzujú, že sa začala vniknutím dvoch cudzích osôb z priestoru tunela, ktorým nastupujú a odchádzajú hráči. Dvojica vošla na hraciu plochu v usporiadateľských vestách.

Až neskôr vyšlo najavo, že na nich chýbalo logo klubu. Vesta s nápisom Steward sa dá kúpiť na každej benzínke za dve eurá. V tomto smere musíme zvýšiť ostražitosť.“

Dielo skazy nevideli

Falošná dvojica usporiadateľov sa presunula od tunela pred sektor, kde boli zhromaždení fanúšikovia Belasej šlachty.

Pred nimi si zhodili vesty a snažili sa dostať k sektoru hostí a vyprovokovať ich na reakciu. Ich cieľom však bolo upútanie pozornosti usporiadateľov na ploche a zároveň odlákanie ich kolegov v sektore hostí, kde vzápätí došlo k výbuchu, ktorého intenzitu v slovenských končinách doteraz vraj nik nezažil.

Kým sa usporiadatelia zaoberali spacifikovaním dvojice na ploche, ďalší dvaja muži so šatkami na tvárach vybehli po schodoch pod tribúnou.

Ešte z nich vyhodili do hľadiska dva kusy po domácky vyrobenej trhaviny Megapirat a zmizli. Páchatelia nevideli šokovaných a zranených ľudí z Ružomberka ani odtrhnuté sedačky, ktoré vyleteli do 12-metrovej výšky.

Súvisiace články