Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Michalovčanky dostali poriadne zabrať. Za päť dní odohrali päť zápasov

Na prestížnom turnaji Stadtwerk Cup vo Švajčiarsku skončili Michalovčanky na treťom mieste. (Autor: facebook Iuventa Michalovce)
Róbert Andrejov|Publikované 16. dec 2019 o 14:47

Na turnaji vo Švajčiarsku obsadili tretiu priečku.

MICHALOVCE. Päť stretnutí v priebehu piatich dní. Takúto výdatnú porciu zápasov absolvovali od stredy do nedele hádzanárky Iuventy Michalovce.

Bohatý program odštartovali predohrávkou 14. kola MOL ligy v Hodoníne, kde dosiahli šieste ligové víťazstvo v rade (41:23), po ktorom nasledoval prípravný súboj v nemeckom Dachau (46:25).

Následne už na rad prišli tri duely na turnaji Stadtwerk Cup 2019 vo švajčiarskom St. Gallene, kde si postupne zmerali sily s Gran Canariou (29:25), Brühlom (25:29) a Metzingenom (28:40).

Zverenky lodivoda Petra Dávida napokon obsadili na 34. ročníku turnaja bronzovú pozíciu, prvenstvo si vybojovali hráčky domáceho LC Brühl Handball.

Dosiahli presne to, čo chceli

Počas päťdňového tripu u súperov zo západu tak Zemplínčanky zaknihovali bilanciu tri víťazstvá a dve prehry. S výnimkou súťažného zápasu v juhomoravskom Hodoníne však vo zvyšných štyroch previerkach na výsledky nehľadeli.

„V prvom rade nám išlo o to, aby sme celý káder dostatočne vyťažili. A to sa nám aj do bodky podarilo splniť. Dosiahli sme tak presne to, čo sme chceli. Možno u krídelníčok, ktorých máme väčší počet, by nám ešte nejaké minúty navyše padli vhod,“ skonštatoval Peter Dávid, ktorý je veľmi rád, že predovšetkým mladé hráčky získali neoceniteľné skúsenosti.

„Tieto previerky im veľmi pomohli a každá z nich sa vo svojom hádzanárskom vývine posunula o krok dopredu. Počas sezóny nemajú veľa príležitostí na to, aby sa mohli konfrontovať s takými kvalitnými súpermi. Veľmi dôležité bolo aj to, že sa nikto nezranil.“

Ešte jeden zápas, potom si oddýchnu

Žlto-modré mali dočinenia s tímami, ktoré sa prezentujú rôznymi hádzanárskymi štýlmi. Aj to si michalovský kormidelník pochvaľoval.

„Nemecký treťoligista ASV Dachau má veľmi behavé družstvo, Rocasa Gran Canaria hrala typicky španielsky, individuálne a trošku silovejšie. Potom sme narazili na domáci Brühl, ktorý hrá v úžasnej forme, čo potvrdil aj proti nám, a nakoniec na TuS Metzingen, ktorý aj bez štyroch reprezentantiek ukázal svoje kvality a tiež ukázal silovú hádzanú. S ním sme dokonca vyhrávali 17:14, napokon sme však hladko prehrali.“

Na úradujúceho slovenského majstra čaká v tomto kalendárnom roku ešte jeden prípravný duel. V sobotu o 16. hodine ich na domácej pôde preverí účastník najvyššej poľskej súťaže Eurobud JKS Jaroslaw, ktorý trénuje Zemplínčan Vít Teleky.

„Nechceli sme vypadnúť zo zápasového rytmu, takže aj túto previerku vítame. Zahráme si trikrát 30 minút,“ uviedol Dávid, ktorý svojim zverenkám dopraje medzi sviatkami viac než týždeň voľna.

„Trénovať budeme do 23. decembra a opäť sa zídeme na Nový rok, pretože už v nedeľu 5. januára hráme so Šaľou. Dievčatá si trochu oddýchnu, predsa len treba niekedy aj tú hádzanú odložiť do kúta.“

Fakty zo zápasov

Prípravný zápas: Dachau – Michalovce 25:46 (10:27)

Stadtwerk Cup 2019: Gran Canaria – Michalovce 25:29 (12:16), Brühl – Michalovce 29:25 (16:14), Metzingen – Michalovce 40:28 (19:18)

Zostava a góly Iuventy: Kordowiecká, Jablonská-Bobalová – Pustá 6, Štefaniková 3, V. Kišiková 4, Trifunovičová 11, Trúnková 12, Milenkyová 2, M. Kakaščíková 10, Štefánová 15, A. Holejová 25, Wollingerová 12, Bajčiová 20, Radovičová 5, Rovňáková 1, Dmytrenková 2.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články