ME v Nemecku: Vlček s Tarrom získali bronz na tisícke

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček (vpredu), Juraj Tarr. (Autor: TASR/MTI)
TASR|12. júl 2014 o 18:28

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr získal na ME v nemeckom Brandenburgu bronz v K2 na 1000 m.

BRANDENBURG.

Vo finále finišoval na treťom mieste za obhajcami titulu Nemcami Maxom Rendschmidtom s Marcusom Grossom a francúzskym tandemom Arnaud Hybois, Etienne Hubert.

Pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku je to celkovo 37. cenný kov z európskych šampionátov.

Vlček s Tarrom mali výborný štart a po polovici trate boli druhí tesne za Francúzmi. Skvelým finišom sa na prvú priečku prepracovali favorizovaní Nemci, no Slováci držali vysoké tempo a udržali sa na medailovej pozícii.

Pre členov ŠKP Bratislava je zisk prvej spoločnej medaily v K2 z vrcholného podujatia náplasťou za neúspešne vystúpenie z vlaňajších MS v Duisburgu, kde im nevyšlo finále kilometra ani päťstovky.

Singlkanoista Matej Rusnák finišoval v A-finále C1 na 1000 m šiesty, zo zisku zlata sa tešil olympijský víťaz Nemec Sebastian Brendel.

Vlček: Bola to super jazda

"Bola to z našej strany super jazda. Podmienky boli dnes veľmi náročné, stále sa menil vietor. Raz fúkal zozadu, potom zasa spredu. Mal som obavy, či trafím ideálne traťové tempo, lebo zadný vietor dokáže byť zradný. Zdá sa vám, že idete ľahko a zrazu vám začnú dochádzať sily. Výborne sme však chytili štart a počas celej trate sme išli na medailových priečkach. V závere sme to ešte dokázali vyšpičkovať a vo finiši sme mali na dosah druhé miesto," povedal Vlček.

Tarr: Mohlo z toho byť aj striebro

Zadák Tarr na margo finálovej jazdy uviedol: "Keď sme sa s Erikom boli rozjazdiť, povedali sme si, že taktika bude taká, aby nám súperi po štarte neušli. Vo vedľajšej dráhe boli rýchli Francúzi, ktorí v tomto roku vyhrali podujatie Svetového pohára v Szegede. Vyšlo to skvele a bronz je veľkou motiváciou do ďalšej práce. Mohlo z toho byť aj striebro, no nemôžeme mať zasa veľké oči, medaila je veľkým úspechom. Urobíme všetko pre to, aby sme to spolu dotiahli až do OH 2016 v Riu de Janeiro."

Výsledky Slovákov v A-finále na 1000 m:

muži:

K2: 1. Max Rendchmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:06,792, 2. Arnaud Hybois, Etienne Hubert (Fr.) 3:07,306, 3. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) 3:07,905

C1: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:54,822, 2. Attila Vajda (Maď.) 3:55,577, 3. Viktor Melantjev (Rus.) 3:57,676...6. Matej RUSNÁK (SR) 4:00,112

K1: 1. Oleg Jurenia (Biel.) 3:27,455, 2. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:28,711, 3. Max Hoff (Nem.) 3:30,388

C2: 1. Henrik Vasbányai, Robert Mike (Maď.) 3:31,449, 2. Alexej Korovaškov, Iľja Perjuchin (Rus.) 3:32,788, 3. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) 3:35,467

C4: 1. Bielorusko (Dmitrij Rabčanko, Dmitrij Vajciškin, Denis Haraža, Alexander Vaučeskij) 3:17,912, 2. Maďarsko 3:19,316, 3. Ukrajina 3:20,007

ženy:

K1 1. Tamara Csipesová (Maď.) 3:56,643, 2. Sofia Paldaniusová (Švéd.) 3:56,700, 3. Anastasia Charitonovová (Biel-) 3:58,292

K2: 1. Sofija Jurčanková, Alekxandra Grišná (Biel.) 3:35,225, 2. Erika Medveczka, Aliz Sarudiová (Maď.) 3:37,363, 3. Sabrina Heringová, Steffi Kriegersteinová (Nem.) 3:37,474

B-finále:

K1: 1. Josef Dostál (ČR) 3:30,599...4. Peter GELLE (SR) 3:34,879

finále na 500 m:

ženy:

K4: 1. Maďarsko (Gabriella Szabová, Danuta Kozáková, Anna Karászová, Ninetta Vádová) 1:30,847, 2. Poľsko 1:31,926; 3. Rusko 1:32,366

Domov»Ďalšie športy»ME v Nemecku: Vlček s Tarrom získali bronz na tisícke