Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Matthäus po lichotivej prehre kritizoval ustráchaný výkon Partizanu

TASR|23. okt 2003 o 11:04

Madrid 23. októbra (TASR) - Napriek tesnej prehre, ktorú na ihrisku Realu Madrid akceptujú aj najväčšie svetové kluby, neskrýval tréner Partizanu Belehrad ...

Madrid 23. októbra (TASR) - Napriek tesnej prehre, ktorú na ihrisku Realu Madrid akceptujú aj najväčšie svetové kluby, neskrýval tréner Partizanu Belehrad Lothar Matthäus po stredajšom zápase v Lige majstrov sklamanie. Bývalý nemecký reprezentant kritizoval po prehre 0:1 na štadióne San Bernabeu najmä ustráchaný výkon svojich zverencov.

"Som skutočne nahnevaný. Moji hráči nehrali tak dobre, ako vedia. Až príliš veľa hráčov malo zo slávneho súpera strach a preukázali na San Bernabeu až nežiaducu dávku rešpektu. Bol to z našej strany smutný, bojazlivý výkony a nehrali sme na víťazstvo, akoby sme mali. Real môže byť s výsledkom spokojný, ale nie som si istý, či je to víťazstvo zaslúžené. Myslím, že sme premárnili skvelú príležitosť zvíťaziť na San Bernabeu. Jedna vec ma však predsa potešila a to bol výkon Pantiča. Hral perfektný zápas a má pred sebou veľkú budúcnosť," vysypal po zápase F-skupiny nemecký tréner, ktorému kontroval tréner Realu Carlos Queiroz: "Našim cieľom bolo víťazstvo a upevnenie pozície v skupine. To sa nám aj podarilo. Nebol to zápas s príliš vysokým tempom alebo intenzitou, napriek tomu sme si vytvorili viacero gólových šancí. Určite si zapamätám naše víťazstvo, tri body a príležitosti, ktoré sme mali - to mi stačí."

Real si tretím víťazstvom v základnej skupine poistil pozíciu lídra a potvrdzuje úlohu jedného z favoritov prestížnej súťaže. Naopak, majster Srbska a Čiernej hory má na konte len jeden bod a postup do ďalšej fázy sa mu postupne vzďaľuje.

pb

Súvisiace články