Maratón v Londýne vyhrali Keňania Kipsang a Keitanyová

SITA|22. apr 2012 o 12:59

Prvých päť najrýchlejších vytrvalkýň reprezentuje Keňu.

LONDÝN. Tridsiaty druhý ročník maratónu v Londýne sa niesol v réžií kenských vytrvalcov.

V súťaži mužov triumfoval Wilson Kipsang časom 2:04:44, o štyri sekundy zaostal za vlaňajším traťovým rekordom a na druhú priečku odsunul krajana Martina Lela. Tretí bol Étiopčan Tsegaye Kebede.

Minuloročný víťaz Emmanuel Mutai z Kene finišoval na siedmej priečke. Ešte výraznejšia bola kenská dominancia medzi ženami, prvých päť najrýchlejších vytrvalkýň reprezentuje túto africkú krajinu.

Víťazkou sa rovnako ako pred rokom stala Mary Keitanyová v čase 2:18:37. Na strieborný stupienok sa postavila Edna Kiplagatová a tretia bola Priscah Jeptoová.

ico

Výsledky:

Muži: 1. Wilson Kipsang 2:04:44 h, 2. Martin Lel (obaja Keňa) 2:06:51, 3. Tsegaye Kebede (Et.) 2:06:52, 4. Adil Annani 2:07:43, 5. Jaouad Gharib (obaja Mar.) 2:07:44, 6. Abel Kirui (Keňa) 2:07:56

Ženy: 1. Mary Keitanyová 2:18:37 h - svetový výkon roka, 2. Edna Kiplagatová 2:19:50, 3. Priscah Jeptoová 2:20:14, 4. Florence Kiplagatová 2:20:57, 5. Lucy Kabuuová (všetky Keňa) 2:23:12, 6. Aberu Kebedová (Et.) 2:24:04

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Maratón v Londýne vyhrali Keňania Kipsang a Keitanyová