Mikko Lehtonen (Fínsko). (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. máj 2023 o 17:29 (aktualizované 19. máj 2023 o 19:19)

Do začiatku poslednej časti bol výsledok 2:1 pre Fínov.

MS v hokeji 2023 - skupina A

Maďarsko - Fínsko 1:7 (0:1, 1:1, 0:5)

Góly: 27. Sebok - 13. Lehtonen, 24. Kako, 41. Ohtamaa, 44. Hartikainen, 47. Kapanen, 55. Merela, 60. Armia

Rozhodovali: Fernandez (USA), Hribik (ČR) - Constantineau (Fr.), Zunde (Lotyš.), vylúčení na 2 min: 6:0, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 11.547 divákov.

Maďarsko: Bálisz – Fejes, Stipsicz, Hadobás, Szabó, Horváth, Kiss, Pozsgai, Garát – Galló, Hári, Sebök – Sofron, Bartalis, Erdély – Terbócs, Papp, G. Nagy – Vincze, K. Nagy, Csányi

Fínsko: Olkinuora – Ohtamaa, Lehtonen, Koivisto, Määttä, Pokka, Seppälä, Matinpalo, Friman – Rantanen, Manninen, Hartikainen – Armia, Suomela, Kakko – Kapanen, Lammikko, Pesonen – Anttila, Bjorninen, Merelä

Správu aktualizujeme

TAMPERE. Fínski hokejisti zvíťazili v piatkovom zápase A-skupiny MS nad Maďarskom 7:1. Triumf domácich zariadilo sedem rôznych strelcov.

Fíni sa najbližšie stretnú v sobotu od 15.20 SELČ s Rakúskom, Maďarov čaká v nedeľu od 15.20 duel proti Nemecku.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Maďarsko - Fínsko na MS v hokeji 2023

I. tretina:

Proti Maďarom stál deň po súboji so Švédskom (1:7) ďalší severský gigant - Fínsko. Outsider duelu v stretnutí proti "Tre Kronor" dve tretiny nevystrelil na bránku, no duel so "Suomi" začal aktívne.

Po piatich minútach hry pohrozil domácemu tímu Bartalis, ale jeho bekhendový pokus zneškodnil Olkinuora.

Finland's Mikko Lehtonen, right, scores the opening goal during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Finland's Mikko Lehtonen celebrates after scoring the opening goal during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's Balazs Sebok, right, scores his side's first goal past Finland's goalie Jussi Olkinuora during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's Balazs Sebok, top, celebrates after scoring his side's first goal during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's Balazs Sebok, tight, celebrates with Vilmos Gallo, left, and Janos Hari after scoring his side's first goal during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Finland's Harri Pesonen, centre, battles for the puck with Hungary's Vilmos Gallo, right, and Balazs Sebok during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Hungary's Istvan Sofron, right, and Finland's Niklas Friman battle for the puck during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)
Finland's Nikolas Matinpalo, top, and Hungary's Istvan Terbocs battle for the puck during the group A match between Hungary and Finland at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Friday, May 19, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

V 13. minúte na opačnej strane trochu upokojil favorita gólovou strelou Lehtonen.

II. tretina:

Fíni však tak, ako od úvodu turnaja, ani proti Maďarom nepredvádzali v prvých dvoch tretinách oslnivý výkon.

Na začiatku prostrednej časti hry síce zvýšil na 2:0 v presilovej hre Kakko, ale Maďari nezložili zbrane a aj po štyridsiatich minútach prehrávali iba o gól.

V 27. minúte znížil na rozdiel gólu Sebök, ktorý využil, že Olkinuora stratil puk z dohľadu. Bolo to však iba 40 minút, koľko dokázali Maďari vzdorovať Fínom, napokon však fyzicky "odpadli" a favorit nedopustil prekvapenie.

III. tretina:

Tretie dejstvo odštartovali Fíni sériou troch gólov. Postupne sa presadili Ohtamaa, Hartikainen a prvýkrát na turnaji aj Kapanen.

V závere ešte prikrášlili skóre Merelä s Armiom a sedem rôznych strelcov zabezpečilo domácim triumf 7:1.

Hlasy po zápase

/Zdroj: IIHF.com/

Marko Anttila, kapitán Fínska: "V prvých dvoch tretinách sme nedokázali streliť toľko gólov a pustili sme Maďarov do príliš veľa šancí. V tretej tretine to bol podľa mňa z našej strany výborný výkon. Som rád, že sme strelili nejaké góly."

Kristof Papp, útočník Maďarska: "Nikdy to nie je dobrý pocit, keď dostanete toľko gólov. Môžeme si však odniesť nejaké pozitíva. Ešte nikdy sme nehrali takú vyrovnanú partiu s Fínskom, ako v prvých dvoch tretinách. Môžeme to využiť na to, aby sme na nich stavali a napravili chyby z tej tretej."

Domov»MS v hokeji 2023»Fíni napodobnili Česko. Maďarsko rozobrali až v poslednej časti