Ľubovňa zaskočila svidníckeho lídra, v Košiciach prehrala

Sportnet|10. feb 2015 o 00:00

Extraliga volejbalistov v skupine o 7. – 10. miesto pokračovala počas víkendu dvomi zápasmi.

Stará Ľubovňa v sobotu v 7. kole prehrala hladko v Košiciach, v nedeľu prekvapujúco uspela vo Svidníku.

KOŠICE/SVIDNÍK. Prvý set v Košiciach bol vyrovnaný len do stavu 10:10, potom už domáci stále viedli a kontrolovali výsledok až do jeho záveru.

Druhý set začali dobre hostia zo Starej Ľubovne a postupne získavali náskok. Zlom nastal za stavu 12:15 pre hostí. Domáci vyrovnali na 15:15 a zápas začal byť vyrovnaný až do stavu 23:23. Záver druhého setu zvládli lepšie Košičania.

Tretí set opäť začali lepšie hostia a viedli v ňom až do stavu 18:21. Domáci vyrovnali a striedavo bod po bode nakoniec vyhrali 26:24.

VK KDS Šport Košice - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (21, 23, 24)

Hralo sa 82 minút, rozhodovali Porvazník, Drobňák, 250 divákov.

S. Ľubovňa: S. Lampart, Malachovský 17, Fecko 7, Lacek 8, Kuchař 5, Matušovský 4, libero M. Senko (Nemergut 1, Buvalič 5).

Zaskočili favorita

Nedeľňajší zápas vyšiel Ľubovni nad očakávanie. Na pôde lídra skupiny o 7. – 10. miesto predviedli v troch setoch suverénny výkon a zaslúžene získali dôležité trojbodové víťazstvo. Hostia ovládli hru, výnimkou bol druhý set, v ktorom ťahali za kratší koniec.

Do konca súťaže ostávajú štyri kolá, Stará Ľubovňa v sobotu 14. 2. o 18. hodine privíta v existenčnom zápase Nitru.

VK Slávia Svidník – VKM Stará Ľubovňa 1:3 (–10, –21, 12, –15)

Hralo sa 87 minút, rozhodovali Sluk a Čunočka.

S. Ľubovňa: Matušovský 4, S. Lampart 3, Malachovský 13, Fecko 17, Lacek 8, Kuchař 9, libero M. Senko (Folvarčík).

Tabuľka

7. Svidník 26 11 15 30 43:57
8. Košice 26 8 18 24 35:61
9. Nitra 26 7 19 24 36:63
10. S. Ľubovňa 26 5 21 19 30:68

Domov»Sportnet na východe»Ľubovňa zaskočila svidníckeho lídra, v Košiciach prehrala