Líder z Odorína naďalej bez straty bodu

Sportnet|11. okt 2007 o 00:00

SPIŠ. Osem zápasov, osem víťazstiev, osem zápasov a osem prehier. Takáto je rozdielna bilancia dvoch mužstiev z opačných protipólov tabuľky II.

triedy majstrovstiev SOFZ. Kým Odorínčania suverénne kráčajú súťažou, Matejovčanom sa na jeseň vôbec nedarí.

Spartak Bystrany V. Folkmar B 2:0 (1:0)

Po prvý raz sa početná domáca kulisa radovala v 20. minúte po presnom zásahu Romana Žigu. Zdalo sa, že stretnutie sa skončí najtesnejším rozdielom, keď v závere poistil domácim tri body striedajúci Marek Pecha. SPARTAK BYSTRANY: Žiga Pecha, Dunka, Horváth Šebest, Horváth, Žiga, Žiga, Žiga Horváth, Pecha, striedal: Pecha. V. FOLKMAR B: Tremko Bašniar, Fabrici, M. Fabrici Leško, Ščurko, Sedlák, Cmor, Bodnár Ambroz, Kavulič.

Richnava Odorín 0:2 (0:0)

V prvom polčase mal nováčik menšiu prevahu a aj dobré šance na strelenie gólu. Trest prišiel v závere polčasu, keď v 43. minúte prízemnou strelou dostal hostí do vedenia Kočik. V druhom polčase opäť Richnavčania nevyužili gólové príležitosti a v 62. minúte Zekucia zvýšil na 2:0 pre Odorín. Dvojgólové vedenie a tri body si už hostia ubránili.

RICHNAVA: Nemčík Horváth, Papcun, Dobrovič Hojstrič, Dulin, Ondria, Labanc, Vaščák Hojstrič, Pokuta, striedali: Vaščák, Horváth, Tulej. ODORÍN: Vantroba M. Majko, Fabian, Ľ. Majko Kavulič, Zemba, Boroš, Fabin, Krajňák Zekucia, Kočik, striedali: Maďar, Vantroba.

Matejovce n/H Klčov 0:1 (0:0)

Domáci nastupovali na stretnutie s jednoznačným cieľom konečne dosiahnuť prvé víťazstvo. Matejovčanom patrila prvá polhodinka, v ktorej nevyužili tri štyri čisté gólové šance. Hostia hru vyrovnali a v 57. minúte strelil striedajúci Lukáš Dzurňák gól, a ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci gól. Pochvalu si zaslúži aj najlepší hráč hostí brankár Bednár, ktorý vychytal nemožné. MATEJOVCE n/H: Vaľko Česla st., Česla ml., Filip Blaško, Pramuka, Anďal, Jančár, Franko Anďal, Mihalko, striedali: Mušinský, Šefčík, Lapšanský. KLČOV: Bednár Pollák, Gállik, L. Pollák Lorinc, Kožuško, J. Pollák, Čonka Dzurilla, T. Pollák, striedali: Dzurňák, F. Pollák, Kačur.

Hnilčík Švedlár 4:2 (2:1)

Prestížny súboj začali lepšie hostia. V 10. minúte zaskočil domácich nestarnúci Danielis 0:1. O dve minúty sa však začínalo odznova Fabiny vyrovnal. Po polhodine hry sa Hnilčík dostal do vedenia zásluhou Repaského a ten istý hráč zvyšoval na 3:1. V druhom polčase padali góly v samotnom závere. Najprv v 82. minúte Varga zaznamenal štvrtý úspech domácich a konečnú podobu výsledku dal o minútu Vesselényi. HNILČÍK: P. Novotta Turčan, Terifay, Bajtoš Loja, Patz, Fabiny, Repaský, Jakubov Pacák, Varga, striedali: Pacák, Mrozek, Hozza. ŠVEDLÁR: Jasenčák Kiššák, Pukleja, Danielis David, Rušín, J. Plachetka, P. Plachetka, Kotlár Bikár, Vesselényi, striedal: Sakač.

Dravce Domaňovce 0:4 (0:2)

Stretnutie sa hralo v Kurimanoch pre disciplinárny trest Dravčanov a lepšie začali hostia. Už v 8. minúte otvoril gólový účet Zumerling a po polhodine hry pridal druhý gól Peter Gonda. V závere prvého polčasu videl hosťujúci Bohor červenú kartu. Ani početnú prevahu nevedeli "domáci" zužitkovať. Naopak, Domaňovčania ešte pridali dva góly, keď znova sa do listiny strelcov zapísal Zumerling a Peter Gonda.