Líder spod Dubňa zvalcoval aj MFK

Sportnet|6. nov 2006 o 00:00

V stretnutiach 19. kola Corgoň ligy bol súperom futbalistov aj sneh a vôbec nie príliš priaznivé počasie. I v Žiline napriek tomu, že tam majú

vyhrievaný trávnik, nebol terén naklonený kvalitnej hre. I tak ale domáci líder sa zhostil svojej úlohy favorita presvedčivo a s výnimnkou úvodných 30 minút bol v ofenzíve aktívnejší i nebezpečnejší než košický tím. Ten pohrozil iba v prvom polčase, ale nedal gól a napokon inkasoval až tri zásahy.

Najlepší strelci

11 gólov: A.Nemec (Žilina)

8 gólov: (Nitra 1/Ružomberok 7), Filo (Dubnica), Reiter (Artmedia), Vršič (Žilina)

7 gólov:Nezmar (Ružomberok), Oravec (Artmedia),Masaryk (Slovan), Šesták (Žilina)

6 gólov: Porázik (Žilina), Lietava, M. Bažík

(obaja B. Bystrica), R. Kunzo (Inter)

5 gólov: Jurčo, J. Majoroš ml. (obaja Košice), Kriss (Trnava)

Program 20. kola

Piatok 10. 11. o 17.30: Senec - Inter, sobota 11. 11. o 13.30: Slovan - Žilina, Nitra - Ružomberok, o 17.30: Košice - Trnava, Dubnica - B. Bystrica, nedeľa 12. 11. o 10.30: Artmedia - Trenčín.

Zostávajúce výsledky

Trenčín - Nitra 0:0

ŽK: Novisedlák (Trenčín), rozhodoval Valášek, 423 divákov. Trenčín: Belic - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec, Krško - Baranyai (81. Pastva), Czinege, Dobeš, Kovalík, Novisedlák (46. Kasálek) - Štyvar.

Nitra: Senecký - Čeman, Štajer, Pavol Farkaš, Ďatko - S. Bališ (61. Erik Hrnčár), M. Farkaš, Harmse (80. Čurgali), Grajciar, Babic (61. Szórád) - A. Hesek.

B. Bystrica - Slovan 0:0

ŽK: Lietava, Velický - Chlebek, rozhodoval Havrilla, 2307 divákov. B. Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Velický, Peter Farkaš, Kotrys - Pečovský, Wozniak, Bažík, M. Pančík ml. - Semeník, Lietava (66. Rendla). Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela - S. Slovák, M. Kubala, Chlebek, P. Sedlák, Kosmeľ - Masaryk (90. Struhár).

Inter - Artmedia 1:0 (1:0)

Gól: 43. R. Urban, ŽK: Peter Majerník, Pečalka, Matovič, Bernady - J. Kozák, rozhodoval Richtárik, 863 divákov. Inter: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo, Matovič - Musil (81. Petrán), Peter Majerník (50. Hejčík), Pečalka, R. Urban - Šlahor, Švancara (90. Dirnbach). Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Burák, Čvirik - Guédé, J. Kozák, G. Straka (77. V. Gajdoš), Tchuř - Halenár (19. M. Ďurica, 85. R. Konečný), Oravec.

Dubnica - Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 15. Adámik, 88. Bruško - 9. Rák, ŽK: Rychlík,

Žofčák (obaja Ružomberok), rozhodoval Samotný, 900 divákov. Dubnica: Holec - Pleva, Kopačka, Adámik, Zimen - Držík - Kiška, Grendel (77. Ižvolt), R. Novák (87. Kuzma) - T. Zápotoka (36. Bruško), M. Filo ml.

Ružomberok: Smieška - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil (90. Babnič) - Žofčák, P. Maslo, Břežný (46. T. Sedlák), Rychlík - Rák, Nezmar.

Trnava - Senec 0:1 (0:1)

Gól: 34. Moughfire, ŽK: Moughfire, Papaj, Marcin

(všetci Senec), rozhodoval Olšiak, 2067

divákov. Trnava: Lipčák - Turtenwald, T. Hanzel, Poljovka, Filip (79. Vido) - P. Ďuriš (69. Juhász), Kopúnek, Ujlaky, Čtvrtníček (85. Blaha) - Kožuch, Kriss. Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Marcin, Pecha - Papaj (75. V. Rožník), Matej Kováč, Guldan, Moughfire - E. Takáč, Anane (64. Djim Ray).

Žilina - Košice 3:0 (1:0)

(SITA)

Žilina - Od začiatku stretnutia boli aktívnejší domáci futbalisti. Prvá strela medzi žrde smerovala až v 14. min zo Šestákovej kopačky, ktorej však predchádzali nevydarené pokusy Nemca a Porázika. Hostia dokázali odpovedať o dve minúty neskôr, keď nebezpečnú situáciu na hranici šestnástky vyrobil Šimko. Jeho presnú strelu však tečoval Vomáčka na roh. V 24. min sa

v gólovej situácii ocitol Porázik. V šestnástke sám proti Pulenovi technickou strelou minul. O štyri minúty neskôr hosťujúci brankár zastavil v pokutovom území faulom prenikajúceho Nemca. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Jež strelou do stredu bránky - 1:0. V 33. min poslal Vršič technickou uličkou do šestnástky Šestáka, no jeho gólovú strelu Pulen reflexívne vyrazil. V 35. min mohol vyrovnať hosťujúci Krakovský, ale priamy kop, ktorým chcel prelobovať Kuciaka, mu domáci brankár končekmi prstov

vyškriabal. V druhom polčase pokračovala Žilina v útočnom poňatí hry. Gólovú chuť si robil v 50. min Nemec. Dostal sa až pred Pulena, ale zatiaľ sa gólovo nepresadil rovnako ako Porázik o niečo neskôr. V 79. min sa napokon najlepší strelec Žiliny tešil, keď zužitkoval Ježov center a presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. O minútu neskôr sledoval loptu, ktorá vypadla Pulenovi, dôrazný Šesták a do prázdnej bránky

stanovil konečný výsledok na 3:0.

Góly: 29. Jež (z 11 m), 79. A. Nemec, 80. Šesták, ŽK: Jež - Pulen, Bašista, rozhodoval Kačenga, 3073 divákov. Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Hubočan, Vomáčka, V. Leitner - Zdeno Štrba - Šesták, Vršič (75. Devátý), Jež - Porázik (80. Belák), A. Nemec (89. Wisdow). Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, I. Kozák (29. Školník) - Bašista, Cicman - Kolbas, Krakovský (56. Boháčik), Pavol Majerník, Roman Šimko - Pavol Jurčo (66. J. Novák).

Mienka trénera

Pavel Vrba (Žilina): "Súboj s Košicami bol pre nás

veľmi zložitý, najmä v tom, že ťažký terén nevyhovoval našej technickej hre. Ďakujem súperovi za korektnú hru. Bol dôstojným súperom. Vzhľadom na ťažké podmienky predviedli mužstvá solídny výkon. S výsledkom som, samozrejme, spokojný."

Ján Bodnár (asistent trénera Košíc): "Do Žiliny chodí každé mužstvo najmä brániť. My sme prišli s podobnou taktikou, ktorá nám vychádzala do 30. min, pokiaľ sme neinkasovali gól z pokutového kopu. Potom už prevzala iniciatívu domáca Žilina a len vďaka Pulenovi sme do prestávky neinkasovali viac ako jeden gól. V druhom polčase sme nechceli meniť taktiku. Domáci aj na ťažkom teréne dobre kombinovali a zaslúžene zvíťazili."