Líder ratoval bod na PKP

Sportnet|31. jan 2011 o 00:00

V 15. kole futsalovej extraligy nemali favoriti ustlané na ružiach a ani jeden z nich nedokázal získať tri body.

KOŠICE. Vedúci celok tabuľky a veľký favorit súťaže Slov-matic FOFO Bratislava pricestoval do metropoly východu po tri body, no nakoniec sa musel uspokojiť s jedným. Líder extraligy nechytil na palubovke PKP Košice úvod zápasu a po dvoch striedaniach prehrával 2:0. Umne hrajúci hostitelia pridali aj tretí a črtalo sa prekvapenie. Bratislavčania dali do prestávky gól, ale do šatní odchádzali s trojgólovým mankom, čo sa im tak skoro nestalo. V druhom polčase prepli na vyšší rýchlostný stupeň, domácich zatlačili a doslova vydolovali bod. Pre PKP je remíza 4:4 malým víťazstvom, lebo Slov-matic stratil prvý bod v domácej súťaži po dlhých dvadsiatich mesiacoch. Líder musel siahnuť na dno svojich síl, aby dokázal niečo urobiť so zápasom, v ktorom prehrával 0:3 aj 1:4. Po druhej priečke poškuľujúce RCS Košice cestovalo pod Zobor, kde nedokázalo nadviazať na strelecké hody z domáceho zápas s FTŠU, ktorému nasúkalo 13 gólov. V Nitre im zrejme zvlhol pušný prach a do nitrianskej siete trafil iba Človečko. Tesný náskok favorit neudržal a stratil dva body v boji o druhú priečku, na ktorú si musí ešte počkať. Tú si po remíze v Trnave udržala bratislavská Pinerola. Česť domácich zachránila posledná FTVŠ, ktorá v šesťbodovom stretnutí vyhrala nad Žilinou a odsunula ju na dno tabuľky.

Sumár 15. kola

P.K.P. Košice - Slov-Matic FOFO Bratislava 4:4 (4:1). Góly: Gajdoš, Doša, A. Hricov, Čuj - Haľko 2, Brunovský, Fehervári. ŽK: Frič, Brunovský, divákov 300. MFsK Nitra - RCS Košice 1:1 (0:1). Góly: Šebo - Človečko, divákov 50. ŠK MIMA Divus Trnava - Across Pinerola Bratislava 3:3 (1:0). Góly: Adámek 2, Kunka – Németh, Bahna, Paštrnák, ŽK: Adámek, divákov 200. FTVŠ UK Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 3:1 (1:1). Góly: Remák, Jankovič, Hlina – Papajčík, ŽK: Riška, Súkeník (obaja Makroteam).

1. Slov-matic BA 14 13 1 0 87:28 40
2. Pinerola BA 14 9 2 3 58:39 29
3. RCS Košice 13 8 3 2 63:30 27
4. MIMA Trnava 14 6 3 5 65:45 21
5. P.K.P. Košice 13 6 2 5 60:62 20
6. MFsK Nitra 13 3 4 6 33:65 13
7. N. Zámky 13 3 1 9 37:56 10
8. FTVŠ Bratislava 13 2 0 11 29:75 6