Legendy Spišské Podhradie sa vezú na víťaznej vlne

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. (Autor: TASR)
Sportnet|29. nov 2016 o 00:00

Posledná novembrová sobota patrila 5. a 6. kolu Podtatranskej florbalovej ligy.

POPRAD.V sobotu si poradili s družstvami, ktoré ešte neutrpeli prehru. V prvom zápase to bolo so Starou Ľubovňou. Ľubovňa ešte v 20. minúte druhej tretiny tesne vyhrávala, no prišla 4-minútovka hráčov Legiend, kedy dokázali streliť tri góly a vziať zápas do svojich rúk.

Na konci tejto tretiny ešte kozmeticky upravil výsledok vlastným gólom Dudovič z Legiend. V tretej tretine sme už gól nevideli.

V druhom zápase si Legendy poradili so svojim tradičným súperom Panthermi z Popradu, s ktorými sa im doteraz nedarilo. Zvíťazili rozdielom jedného gólu.

Pantherom nepomohol ani hetrik M. Liptáka. Zaujímavosťou je, že všetky zápasy dňa sa rozhodli v druhých tretinách.

Voľno mali florbalisti FBC Vrbov a Lobdoví Diabli Poprad.

Reľovský zo Starej Ľubovne je druhý brankár, ktorý si pripísal v tomto ročníku čisté konto, čím sa dostal na čelo štatistík brankárov s priemerom dvoch gólov na zápas.

V individuálnych štatistikách vládnu hráči Legiend Spišské Podhradie.

Na čele kanadského bodovania je duo Valko, Špiner. Najlepší strelec Špiner, najlepší nahrávač Valko s až šesťbodovým náskokom pred druhým T. Rusnákom z Panthers.

Liga pokračuje už najbližšiu sobotu. Oddýchnu si tentoraz Legendy Podhradie a Stará Ľubovňa.

Výsledky: NAJ SP. N. VES – FBC ST. ĽUBOVŇA 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), góly: Záleš, Fedorek, Krajňák, Šatala, PINK PANTHERS POPRAD – FBC V. LOMNICA 6:3 (1:1, 4:1, 1:1), góly: Monka 2, Koban, Pichnarčík, Kalakaj, L. Rusnák – Džadoň, Kiraľvarga, Parízek, FBC ST. ĽUBOVŇA – LEGENDY SP. PODHRADIE 3:4 (1:1, 2:3, 0:0), góly: Pompa, Fedorek, Dudovič (vl.) – Lenart 2, Valko, Špiner, FBC V. LOMNICA – NAJ SP. N. VES 4:2 (0:1, 2:0, 2:1), góly: Dupľák, Roman, Parízek, Šimko – Raczek, Džadoň, LEGENDY SP. PODHRADIE – PINK PANTHERS POPRAD 5:4 (1:1, 3:2, 1:1), góly: Dudovič, Macuga, D. Babík, Špiner, Pila – M. Lipták 3, Monka.

1. Sp. Podhradie 6 5 0 1 29:20 10
2. FBC St. Ľubovňa 4 3 0 1 18:8 6
3. Pink Panthers PP 4 3 0 1 25:16 6
4. Lobdoví Diabli PP 4 2 0 2 19:15 4
5. FBC V. Lomnica 4 2 0 2 14:13 4
6. NAY Sp. N. Ves 4 0 0 4 11:24 0
7. FBC Vrbov 4 0 0 4 6:26 0