Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lady Byng Trophy získa Európan

Jiří Hudler. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2015 o 09:04

Trofej za džentlmenské správanie v NHL získa jeden z trojice hráčov Pavel Daciuk, Jiří Hudler a Anže Kopitar.

TORONTO. Rus Pavel Daciuk, Čech Jiří Hudler a Slovinec Anže Kopitar sa ocitli v nominácii na Lady Byng Trophy za džentlmenské správanie v kombinácii s hokejovým umením v zámorskej NHL. Držiteľ si ocenenie prevezme 24. júna na galavečere v Las Vegas.

Trofej udeľujú od roku 1925, tentoraz sa o jej víťazovi rozhodne medzi triom Európanov, ktorých vybrala Asociácia hokejových novinárov.

Daciuk odohral v tejto sezóne za Detroit 63 stretnutí, nazbieral v nich 65 bodov (26+39) a bol druhým najproduktívnejším hráčom Red Wings. V základnej časti putoval len štyrikrát na trestnú lavicu. Lady Byng Trophy získal už v rokoch 2006 až 2009, v roku 2010 bol v hodnotení tretí.

Hudler má v drese Calgary Flames za sebou životnú sezónu, dosiahol v nej maximá v počte bodov (76), gólov (31) i asistencií (45). Spomedzi najlepšej dvadsiatky ligovej produktivity bol najmenej trestaný, na lavici hanby strávil 14 minút.

Slovinec Kopitar bol ôsmy raz v rade najproduktívnejším hráčom Los Angeles, v 79 stretnutiach dosiahol 64 bodov (16+48). Dvadsaťsedemročný center si pripísal len päť menších trestov. Vlani bol druhý v hlasovaní o Selkeho trofej pre najlepšieho brániaceho útočníka ligy.

Súvisiace články