Kysačan Franko odolal košickej konkurencii

Sportnet|7. jan 2015 o 00:00

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal v obci Kysak a blízkom lese pod názvom Trojkráľová buzola 2015 preteky v orientačnom behu za účasti 60 pretekárov. Zápolilo sa na snežnom podklade na štyroch rôznych tratiach podľa orientačnej náročnosti a dĺ

KOŠICE. žky bez rozdielu veku i pohlavia.

Na najdlhšej i značne členitej 4,2 km dlhej A trati s 21 kontrolami triumfoval Dávid Franko (Sokol Kysak) za 28:08 min. v kvalitnej konkurencii 14 členov Klubu OB Akademik Technická univerzita Košice (ATU). Druhý Tomáš Mušinský zaostal o 33 sekúnd, tretí skončil Michal Krajčík s časom 31:12 min. a štvrtý dobehol Štefan Palfi (všetci ATU) za 34:10 min. Celkovo piata ako najrýchlejšia žena finišovala Jana Macinská (ŠK Farby Kušnír ) za 34:43 min.
Na kratšej, ale tiež členitej B trati aj v lese, 3,1 km dlhej a so 17 kontrolami, bol v konkurencii 18 súťažiacich najrýchlejší Miroslav Palička (TJ Čingov Spišská Nová Ves) s časom 30:45 min. pred Janou Slámovou (ATU) a tretí skončil Anton Onder (Metropol Košice).

Na ďalších tratiach v intraviláne obce Kysak boli ocenení: C trať - 2,1km, 12 KS: 1. Martin Vaľa 22:28 min., 2,. Jana Franková (obaja Sokol Kysak), 3. Richard Sláma (ATU); D trať - 1,2 km, 10 KS: 1. Patrik Najmik 14:18 min., 2. Miroslav Kováč (obaja Metropol Košice), 3. Tomáš Porubčan (Sokol Kysak).