Košickí hokejisti si na domácom ľade poradili s Nitrou

Momentka zo zápasu. (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|5. okt 2018 o 20:06

Polovicu gólov dali z presiloviek.

HC Košice – HK Nitra: fotogaléria

5.10.2018

KOŠICE. Úvod zápasu patril herne aj gólovo domácim.

Ich snahu o prvý gól podporila presilovka v 6. minúte, ktorú strelou spomedzi kruhov využil Nagy - 1:0.

Nitrania postupne vyrovnali hru, viackrát sa dostali na dostrel Habalovej bránky, ale do vyloženej príležitosti sa dlho nevedeli dostať.

Na 2:0 mohol v 10. minúte zvýšiť Krajňák, v úniku dvoch proti jednému však neskóroval.

Dôležitá 39. minúta

Hostia do druhej tretiny zlepšili pohyb aj ofenzívnu aktivitu a častejšie sa hralo pred košickým brankárom Habalom.

Ten podržal svoj tím v úvode druhej časti pri presilovke Nitry, zmaril aj Šiškovu strelu bez prípravy či sľubnú príležitosť Bučeka.

Dôležitý moment priniesla 39. minúta.

V najväčšej šanci domácich v druhej časti najskôr neuspel Galamboš, ktorý neskóroval v brejku dvoch na jedného a v následnom protiútoku vyšla Lantošimu kľučka na Kocha i strela do Habalovho protipohybu - 1:1.

Náskok udržali

Košičania však získali náskok späť už v 43. minúte.

Na začiatku tretej časti síce nevyužili presilovku, ale po nej Suja prekvapil brankára Foltána strelou spoza hráča - 2:1.

Košičania boli herne na koni, súperovi veľa nedovoľovali a od 46. minúty viedli už 3:1, keď presilovku o dvoch hráčov využil Haščák - 3:1.

Hostia sa nevzdávali, blízko k znižujúcemu gólu boli v presilovke v polovici tretej časti, ale gól nepriniesol ani efektný prienik Blackwatera v 51. minúte.

Košičanom sa darilo držať dvojgólový náskok aj vďaka pozornému Habalovi.

Hostia skúsili v 59. minúte hru so šiestimi hráčmi, viackrát zovreli súpera v obrannom pásme, no ďalší gól už diváci nevideli.

Štatistika

HC Košice - HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. Nagy (Pretnar, Brophey), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Haščák (Pretnar) - 39. Lantoši (Blackwater, Slovák).

Rozhodovali: Snášel, Rencz - Váczi (obaja Maď.), Bogdaň,

vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

3952 divákov

Zostavy

HC Košice: Habal - Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, McDowell, Dudáš, Koch - Spilar, Brophey, Nagy - Netík, Galamboš, Kafka - Haščák, Krajňák, Suja - Hričina, Klíma, Žitný - Petráš

HK Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Rais, Rácz, Mir. Pupák, Sloboda - Scheidl, Slovák, Lantoši - Rapáč, Bortňák, Hrušík - Buček, Richard, Blackwater - Šiška, Čaládi, Pätoprstý - Fominych, Mrázik

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti si na domácom ľade poradili s Nitrou