Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košická Olympia pokračuje v štandardnom režime. Tréner: Veľké plus

Vodné pólistky ŠG Olympia Košice sú konečne v bazéne. (Autor: Ilustračné - Judita Čermáková)
TASR|Publikované 5. jún 2020 o 09:56

Vodnopólistky k príprave už zaradili aj vytúžený bazén.

ŠG Olympia Košice - Majsterky SR 2018/19: fotogaléria

9.6.2020

KOŠICE. K príprave „na suchu" už zaradili aj vytúžený bazén a všetko ide v štandardných koľajach.

Vodné pólistky ŠG Olympia Košice sa na novú sezónu už pripravujú bez výraznejších obmedzení, otázny ostáva iba ich zápasový program, do ktorého by klub rád zaradil aj domáci turnaj PIA Cup.

„V tejto chvíli je otázne, či sa bude konať, ale ja si myslím, že áno," uviedol tréner Szabolcs Eschwig-Hajts.

Tešili sa na bazén

Jeho zverenky sa po týždňoch prípravy „na suchu" dostali do bazéna začiatkom júna po uvoľnení opatrení.

„Veľmi na nich bolo vidno, že sa tešili, mali sme stopercentnú účasť. Doteraz sme trénovali iba raz denne a aj to iba na suchu. Teraz, keď už môžeme ísť do vody, budú tréningy dvojfázové. Musíme si zvyknúť na vodu, rozplávať to a opakovať si plaveckú techniku, aby sme predišli zraneniam," uviedol tréner najúspešnejšieho slovenského tímu uplynulých sezón.

Káder je stabilizovaný

Presný termín začiatku novej sezóny ešte nie je známy, je však zrejmé, že do štartu ligy ostáva niekoľko mesiacov.

V klube nezaháľajú a tréner Eschwig-Hajts už má k dispozícii hráčske jadro pre nasledujúce obdobie:

„Káder je zatiaľ stabilizovaný. Čakáme ešte na vyjadrenie Emmy Junasovej, ktorá sa ešte rozhoduje. Otázna je aj kapitánka Janka Kurucová, ktorej tiež nebudeme brániť v odchode v prípade zaujímavej zahraničnej ponuky. V kádri máme dve zahraničné hráčky, ktoré môžu za nás nastúpiť od augusta. O ďalšom posilnení sa ešte v klube budeme rozprávať."

Trikrát boli majsterkami

Košická Olympia vznikla iba pomerne nedávno, v roku 2016, no odvtedy trikrát získala majstrovský titul a trikrát triumfovala aj v Slovenskom pohári.

Okrem pravidelného tréningového procesu a hráčskej kvality je dôvodom úspechov na domácej scéne aj pravidelná konfrontácia s európskymi tímami.

Tá je v pláne aj v rámci prípravy na sezónu 2020/2021.

„Koncom augusta by sme mali doma opäť usporiadať PIA cup. Sme v kontakte s družstvami zo Srbska, Nemecka, Maďarska či Talianska. Sme zvedaví na ich odpoveď, zatiaľ však každý vyčkáva. Koncom júna by malo byť isté, či sa bude turnaj konať. Osobne si však myslím, že áno," poznamenal tréner Eschwig-Hajts.

Snažia sa o najlepšie výsledky

Na zápas, hoci prípravný, si jeho zverenky ešte budú musieť počkať, podľa trénera by unáhlená zápasová konfrontácia mohla viesť k zbytočným zraneniam.

Olympia bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť nielen v domácich súťažiach (extraliga, Slovenský pohár), ale opäť aj v Dunajskej lige a možno i v Eurolige.

„Stále sa snažíme o čo najlepšie výsledky. Euroliga je však vabank. Minule sme dostali nemecké družstvo, ktoré bolo veľmi silné a zložené zo skúsených zahraničných hráčok. Obstáli sme však celkom dobre, prehrali sme iba o tri góly. Na to, aby sme prerazili v Eurolige, potrebujeme ešte tri skúsené a kvalitné hráčky. Momentálne môžeme zdolávať tímy z Nemecka alebo Chorvátska, ale Grékyne, Talianky, Holanďanky nie," povedal tréner Eschwig-Hajts.

Veľké plus

Hladký priebeh prípravy je odrazom stabilizovanej situácie v klube, o ktorej trénera Eschwig-Hajtsa informoval manažér Ľubomír Tóth:

„Vravel, že pravdepodobne dokáže zabezpečiť chod klubu v takom režime ako doteraz. To nás veľmi potešilo. Je to veľké plus, pretože spočiatku bolo ťažké odhadnúť, aká bude situácia. Budeme len radi, keď budeme fungovať tak ako doteraz."

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)
Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.