Košičanom sa darilo medzi mládežníkmi

Sportnet|20. jún 2015 o 00:00

V Bratislave usporiadali slovenský šampionát v orientačnom behu štafiet v šprinte. Dvojčlenné štafety absolvovali striedavo štyri štafetové úseky, pričom začínali ženy.

KOŠICE. V hlavnej žensko-mužskej štafete v konkurencii 16 štafiet majstrovský titul získala štafeta Marta Wartiaková - Pavol Bukovác (TJ Farmaceut Bratislava). Strieborné medaily vybojovalo duo Jana Macinská - Tomáš Mušinský (ATU Košice-A) a tretia skončila štafeta Hadveo B. Bystrica. Štvrtá finišovala do cieľa štafeta Katarína Labašová - Štefan Ringer (ATU Košice -B).
Mimoriadne sa darilo mládežníckym štafetám ATU Košice, keď získali majstrovské tituly u žiakov do 14 rokov i u dorastencov do 18 rokov. Uvádzame medailové umiestnenia východniarskych štafiet: M,W-14: 1. Ľuboslava Weissová - Lukáš Novota, M,W-18: 1. Dominika Kalenská - Dušan Sláma,...3. Andrea Papugová - Jakub Kokoška (všetci ATU Košice).

Vo veteránskej kategórii od 45 rokov manželia Elena a František Papugovci (ATU Košice) vybojovali strieborné medaily.