Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Kolganov: Je tu bezpečnejšie ako v Bratislave

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Mal výzor spokojného kouča. Dvojnásobný majster sveta (200 m) a bronzový z olympiády v Sydney Michail Kolganov v bielom tričku s nápisom Israel sa tešil, že Marcela Erbanová v kajaku prvýkrát v živote zašla lepší výsledok ako on.

"Vidíte, to robí tá Svätá voda z Galilejského jazera," usmieval sa 29-ročný rodák z uzbeckého Taškentu, ktorý už takmer osem rokov žije v Izraeli. Marcel a Róbert Erbanovci tam v posledných rokoch na jeho Svätej vode absolvovali zimnú prípravu, Michal pádluje rád v lete zase v Piešťanoch. Po päťročnej známosti s našou kajakárkou chystajú v októbri svadbu.

V Aténach sa Kolganov pohybuje s reprezentáciou Izraela, ktorú chránia špeciálne opatrenia. "Áno, cítime sa tu bezpečnejšie ako vo večernej Bratislave. V olympijskej dedine bol okolo našich domov osobitný plot, máme tu vlastnú ochranku, kamerový systém, všetko je o. k."

Kolganov nebol spokojný so štvrtým miestom vo svojej rozjazde na päťstovke. "Išiel som zle. Voda je ľahká, ale konkurencia ťažká. V kajaku vie dnes desať-pätnásť ľudí zájsť pod 1:37. Ak chcem k bronzu v našom džude pridať medailu, musím sa poriadne zlepšiť. Marcela ma povzbudila."

Súvisiace články