Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kledrowetz: Play off bude zaujímavé

Sportnet|Publikované 28. dec 2005 o 23:00

Košice Utorkového duelu dvoch východniarov nechýbali zvraty, iskrenie, zaujímavé okamihy. V 38. extraligovom kole Košičania po prvý raz v sezóne

zdolali Poprad na domácom ľade. No víťazstvo 3:2 sa rodilo ťažko. Po prvej tretine sa zdalo, že Selvekov tím je na tom lepšie, v druhej sa karta obrátila, v tretej zase dominovali Košičania. Aj kapitánovi HC Košice Jurajovi Kledrowtzovi po záverečnom klaksóne odľahlo. Po stretnutí sme ho vyspovedali.

Opäť raz ste mali možnosť otestovať svoju i fanúšikovu nervovú sústavu. Bez toho by to nešlo?

"Všetko sa to odvíjalo od toho, že druhú tretinu sme zaspali. Prestali sme korčuľovať, prišiel šťastný gól súpera, Slavo Vorobel ani nevedel ako vyrovnal. My sme celkom prestali hrať, už to nebolo to, čo v prvej tretine. Preto Poprad otočil na 2:1."

Poprad hral v závere druhej tretiny dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Viete si predstaviť ako by to vyzeralo, ak by strelil tretí gól?

"Keby bolo po štyridsiatich minútach 3:1, bolo by ťažké otáčať to. Poprad vie dobre brániť. Zavreli by to, no, dobre, že ten tretí gól nedali."

Asi vám musel tréner počas druhej prestávky dohovoriť, lebo potom ste evidentne prepli na vyššie obrátky...

"Bolo to podstatne lepšie, Dobre, že sa nám podarilo vyrovnať tak skoro. Ten gól nás postavil na nohy, potom sme už dominovali, Poprad nepustili k ničomu."

Čím predovšetkým je pre vás rival tak nepríjemný?

"Mám pocit, že Poprad je nepríjemnejší vonku ako na domácom ľade. Nepríjemný je tým, že má vyvážené mužstvo. Sú tam skúsení beci, ktorí vás vedia nenápadne podržať, zahákovať. Sú tam malí, ale šikovní útočníci."

Atmosféra vo vzájomných dueloch je už tradične vybičovaná...

"Ide predsa o zápas rivalov. Poprad nechcel prehrať, my sme chceli vyhrať. Párkrát sa aj zaiskrilo. Z miery hráčov vyvádza aj to, keď sa píska veľa faulov. A tých vylúčení, pri súčasnom prísnejšom trende posudzovania čistoty hry bolo dosť."

Bolo pre vás motiváciou aj to, že ste sa mohli ešte viac priblížiť k tabuľkovému susedovi, ktorí bol nie tak dávno bodovo výrazne vzdialený?

"Liga je vyrovnaná. Potvrdili sa moje slová, že do konca roka príde kríza aj na predtým suverénne duo Nitra Poprad. Dnes na Poprad strácame štyri body. Rozdiely medzi mužstvami sú malé, osem tímov je prakticky vyrovnaných. Stalo sa to, po čom tak ľudia volali. Vyzerá to tak, že play off bude zaujímavé."

Rozlúčite sa so starým rokom víťazne?

"Žilina je doma veľmi dobrá. Ale aj tak si trúfame tam uspieť."

Budete sa však musieť krotiť pri vylúčeniach, lebo aj proti Popradu ich bolo priveľa...

"Všetko je to o disciplíne. Zápasy sa rozhodujú v presilovkách. Na zbytočné fauly sa dopláca. Nemalo by sa stávať, že keď hráte presilovku, v útočnom pásme príde nedovolený zákrok a hneď môže byť z výhody nevýhoda. V piatok si na to musíme dať pozor."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.