Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

KHL sa nedohodla s klubmi na hracom systéme, ráta sa s Čínou

Nová posila Slovana, švédsky brankár Johan Backlund. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 16. júl 2014 o 14:00

Slovan Bratislava bude pôsobiť v budúcej sezóne v Bobrovovej divízii.

MOSKVA. Vedenie KHL sa s 28 účastníkmi súťaže stále nedohodlo na hracom systéme budúceho ročníka. Pôvodný komplikovaný rozpis kluby zamietli, s novým návrhom z ich strany zasa nesúhlasilo predstavenstvo nadnárodnej ligy. Platový strop v budúcej sezóne bude 1,1 miliardy rubľov (asi 23,5 milióna eur).

Vedenie súťaže v uplynulom týždni rozdelilo účastníkov do dvoch konferencií a štyroch divízií. Následne navrhlo systém, podľa ktorého by všetky tímy odohrali 60 zápasov v základnej časti. Štyrikrát by sa stretli so súpermi z divízie, ďalšie dva duely mali odohrať systémom doma-vonku s ostatnými tímami v konferencii.

Vzájomne medzi Západom a Východom by odohrali ďalších 14 zápasov a v poslednej fáze súťaže sa mali pravidelne stretávať s dvojicou, ktorú by im priradilo vedenie súťaže z oboch konferencií.

Kluby pre komplikovanú štruktúru a diametrálne odlišné náklady na cestovanie tento rozpis zamietli. Zároveň navrhli vedeniu KHL dvojkolový hrací systém so šiestimi zápasmi navyše vo svojej divízii. Pre predstavenstvo súťaže bol však tento návrh neprijateľný.

Platový strop schválili

Na utorňajšom zasadnutí schválili riadiace orgány aj výšku platového stropu, ktorá bude 1,1 miliardy rubľov (asi 23,5 milióna eur). Suma nezahŕňa hráčov, ktorí majú pre súťaž "mimoriadnu marketingovú hodnotu". Ide o Iľju Kovaľčuka (SKA Petrohrad), Alexandra Radulova (CSKA) a Alexandra Burmistrova so Sergejom Kosticynom (obaja Ak Bars Kazaň).

Slovenský účastník HC Slovan Bratislava bude pôsobiť v budúcej sezóne v Bobrovovej divízii spoločne s chorvátskym Medveščakom Záhreb, lotyšským Dinamom Riga, fínskym Jokeritom, bieloruským Dinamom Minsk a ruskými klubmi SKA Petrohrad a Atlant Mytišči.

KHL pomôže Číne

Kontinentálna hokejová liga bude v nasledujúcom období bližšie spolupracovať so zástupcami čínskeho hokeja na podpore tohto športu v najľudnatejšej krajine na svete.

Podľa webu KHL sa na tom dohodli v Moskve počas dlhého zasadnutia výboru riaditeľov tejto súťaže.

Špeciálna pracovná skupina sa bude podieľať na rozvoji hokejovej infraštruktúry v regióne s perspektívou účasti čínskeho klubu v samostatnej divízii zloženej z tímov z Ďalekého východu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články