Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

KHL nevie o odchode Slovana, Krajči volal so šéfom českej extraligy

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči telefonoval aj so šéfom českej extraligy. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 3. feb 2015 o 09:20

Ruská štátna agentúra Tass v pondelok priniesla informáciu, že bratislavský tím už nebude v ďalšej sezóne pôsobiť v KHL.

MOSKVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy zatiaľ nemá informácie o odchode Slovana Bratislava z nadnárodnej súťaže. Tvrdí, že všetky správy na túto tému sú predčasné.

Ruská štátna agentúra Tass v pondelok priniesla informáciu z ligového prostredia, že bratislavský tím už nebude v ďalšej sezóne pôsobiť v KHL.

Pre manažment Slovana je zotrvanie v nadnárodnej súťaži prioritou, musí však nájsť dostatok financií.

"V tejto chvíli nemá Kontinentálna hokejová liga k dispozícii žiadne oficiálne dokumenty od HC Slovan potvrdzujúce neúčasť mužstva v súťaži v sezóne 2015/2016," píše sa v stanovisku KHL pre ruský web Championat.

"V súlade s reglementom KHL musia kluby splniť celý rad kritérií vrátane finančných. Dokumenty potvrdzujúce finančné zabezpečenie mužstva musia byť dodané do 30. apríla. V tejto chvíli je predčasné komentovať perspektívu účasti Slovana v budúcej sezóne."

Slovan hrá v Kontinentálnej hokejovej lige už tretiu sezónu. V prvej sa dostal do play-off, v druhej skončil už po základnej časti. A rovnako to vyzerá aj v tomto ročníku, hoci teoretickú šancu na účasť vo vyraďovacej fáze má.

V prípade odchodu Slovana z KHL sa spomínajú možnosti účasti v českej extralige či rakúskej nadnárodnej lige EBEL.

"K nejakým telefonátom došlo a pred troma týždňami som sa na jednej akcii stretol so šéfom klubu. Všetko bolo skôr v informatívnej rovine. Je však dôležité povedať, že zatiaľ je koniec Slovana v KHL len vo fáze špekulácií," uviedol podľa webu Českej televízie i ďalších českých médií riaditeľ extraligy Josef Řezníček.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.