Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

KHL bude v ďalšej sezóne bez Slovana, tvrdí agentúra TASS

Hokejisti Slovana sa možno vrátia do extraligy. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. feb 2015 o 14:12

Slovan údajne zostane v KHL len v prípade, že nazbiera dostatok financií od regionálnych partnerov.

MOSKVA. Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS sa slovenský tím HC Slovan Bratislava nepredstaví v nasledujúcej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

TASS sa v pondelkovej správe odvoláva na nešpecifikované zdroje oboznámené so situáciou.

Ruská agentúra ďalej priniesla informácie, ktoré sa v slovenskom mediálnom priestore objavili už v úvode tretej januárovej dekády.

Ide o kroky manažmentu Slovana, ktorý pre istotu zbiera informácie aj o alternatívnom riešení. Ide o možnosti vrátiť sa do slovenskej extraligy či vstúpiť do inej súťaže - nadnárodnej EBEL či českej extraligy.

Zvážia alternatívy

"Pôsobenie v KHL aj v najbližších sezónach je pre Slovan prioritou číslo jeden. Pripravujeme klub po všetkých stránkach tak, aby bol schopný pokračovať v KHL," povedal ešte v januári v rozhovore pre Hokejportal.net generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

"Ak by sa nám predsa len nepodarilo dohodnúť sa na spolupráci s KHL, v krátkom čase veľmi podrobne preskúmame a zvážime všetky ostatné možné alternatívy."

Ako je známe, nové vedenie KHL chce najneskôr v marci predstaviť novú stratégiu rozvoja súťaže a možno namiesto expanzívnych vízií paneurópskej ligy s vyše 40 klubmi zvolí úspornejšiu cestu s 20 až 24 tímami s najsilnejšími značkami ruského hokeja.

"Všetci naši partneri boli zviazaní s Ruskom. Sankcie veľmi silno zasiahli ich záujmy. Je otázne, čo prinesie budúcnosť. Som realista, situácia nie je jednoduchá. Musíme diskutovať s vedením KHL. Stanovili sme si dátum 15. marca, do ktorého musíme mať jasno o budúcnosti Slovana. Našou prioritou je KHL, no máme aj plány B a C," cituje Krajčiho TASS.

Bez ruských investícií

KHL dopláca na eskaláciu napätia medzi Ruskom a zvyškom sveta pre konflikt na východe Ukrajiny a prepad cien ropy a zemného plynu.

V Slovane Bratislava sa nebránia ani vstupu silného akcionára či strategického partnera.

"Samozrejme, ak chceme naďalej vidieť svoju perspektívu v KHL, do úvahy logicky prichádza aj vstup ruského partnera. Momentálne je Slovan s Medveščakom Záhreb v podstate jediným klubom KHL bez ruských investícií. Zrejme nie je náhoda, že obidva kluby disponujú zároveň najnižšími rozpočtami v súťaži," poznamenal generálny manažér Slovana."

"V súčasnosti je tím na tripe u súperov, práve odlietame z Rigy do Moskvy. Informáciu o tom, že Slovan nebude štartovať v KHL v sezóne 2015/2016, počujem teraz prvýkrát," povedal výkonný riaditeľ klubu pre KHL Alexej Jaškin v telefonickom rozhovore pre portál Championat.ru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články