Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Keriča by potešilo, keby nadviazal na krajana Jeliča

Nové tváre v MFK Zemplín. Zľava Kelemen, Kerič a Barroso. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 10. sep 2015 o 22:00

Kelemen o usadení doma ešte neuvažuje, nič však nevylučuje. Barroso vedel, že v Michalovciach sa hralo El Clásico.MICHALOVCE. Prvoligový futbalový nováčik MFK Zemplín Michalovce včera napoludnie oficiálne predstavil najnovšie posily.

Predstaviteľ klubu Martin Nebesník odovzdal trojici Marián Kelemen, Andrej Kerič a Eric Barroso Sánchez dresy svojho nového zamestnávateľa.

„Verím, že potvrdia svoje kvality a svojimi výkonmi na ihrisku prispejú k zlepšeným výsledkom mužstva vo Fortuna lige,“ povedal na úvod tlačovky Nebesník.

Zatiaľ bez Chubutiu

Následne odovzdal slovo hlavnému trénerovi A-tímu Františkovi Šturmovi, ktorý vyjadril s posilnením kádra spokojnosť.

„Zohnali sme hráčov na tie posty, na ktorých sme mali problémy. Mužstvo sme potrebovali vystužiť a doplniť skúsenými hráčmi, ktorí budú našim mladým chlapcom nápomocní nielen na ihrisku, ale aj v kabíne a všetko bude fungovať tak, ako má,“ hovoril Šturma, ktorý nechcel prezradiť, či tieto posily nastúpia v zajtrajšom súboji proti Senici v základnej zostave.

Určite však nebude k dispozícii štvrtá nová tvár, gruzínsky stopér Akaki Chubutia, ktorý má zdravotné problémy.

„Je zranený, trápia ho boľavé triesla, preto ešte ani nepodpísal zmluvu. Ide za jedným špecialistom do Poľska, ktorý by mu mal pomôcť v liečení. Nejaký ten týždeň ešte bude mimo hry.“

Brankár Marián Kelemen je jedným z najstarších hráčov v súčasnom kádri MFK Zemplín, zverí mu tréner do rúk aj kapitánsku pásku?

„Všetko je to na dohode medzi mnou a Mariánom. Najprv si k tomu musíme sadnúť a prebrať to osobne.“

Už šiesty Španiel

Šturma však prezradil, že Kelemen bude jednotkou tímu medzi troma žrďami.

„Očakávania sú veľké nielen zo strany mojej, ale aj vedenia. Dúfam, že pomôžem mužstvu aj celému klubu a bude sa nám dariť lepšie ako doteraz. Ja zo seba vydám maximum,“ uviedol michalovský rodák, ktorý ešte ako starší žiak odišiel zo Zemplína do 1. FC Košice.

Prišiel teraz čas usadiť sa natrvalo doma? „Ešte som o tom nerozmýšľal, je to ďaleko, ale nič nevylučujem. Teraz som tu, sústredím sa na najbližšie zápasy.“

Kelemen niekoľko sezón strávil aj v Španielsku, takže nemal problém robiť na tlačovke aj tlmočníka Barrosovi.

„O Michalovciach som nevedel nič, informácie som si zistil na internete alebo od svojich krajanov, ktorí sú tu. Ale viem, že sa tu hralo El Clásico,“ odvetil 24-ročný obranca, ktorý tak rozšíril španielsku enklávu v MFK Zemplín na poltucet.

Najlepší strelec českej ligy v sezóne 2008/09 Andrej Kerič sa už necíti byť takým kanonierom ako v minulosti.

„Keby som mal 23 rokov, tak poviem, že si trúfam nastrieľať 15 gólov ako to bolo pred šiestimi rokmi. Ale už mám 29 rokov, už nie som dôležitý ja, ale výsledky tímu. Ak by som dal 15 gólov a vypadli by sme, bolo by to nanič.“ Vlani bol najlepším kanonierom Fortuna ligy jeho krajan Matej Jelič. „Keby som na neho nadviazal, bolo by to pekné a potešilo by ma to,“ dodal Kerič.

Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.