4 - 5
(2:3, 1:1, 1:1)

MS v hokeji 2022: Nemecko po gólovej prestrelke zdolalo Kazachstan

Kazachstan - Nemecko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Kazachstan - Nemecko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|22. máj 2022 o 09:30 (aktualizované 22. máj 2022 o 20:43)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Kazachstan vs. Nemecko.

HELSINKI. Kazachstan a Nemecko dnes hrali ďalší zápas v skupine A na MS v hokeji 2022. Kto uspel?

Pozrite si tiež kompletný program turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE: Kazachstan - Nemecko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
22.05.2022 o 15:20
Kazachstan
4:5
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Starčenko, 16. Petuchov (Gurkov, Sam. Danijar), 40. Akolzin (Starčenko, Sam. Danijar), 41. Michajlis (Sagadějev, Metalnikov) – 5. J. Müller (Bittner, Karachun), 17. Pföderl (Seider), 19. Fischbuch (Wagner, Seider), 26. Reichel (Gawanke, Noebels), 48. Ehliz. Rozhodca: Hansen (NOR), Öhlund (SWE) – Beresford (GBR), Niitylä (FIN).
Počas nedeľného populudnia sme sledovali zápas Kazachstanu proti Nemecku. Hráč, ktorí dnes nastúpili v bielom, teda Nemci, potvrdili rolu favorita a zdolali svojho súpera, aj keď len s odretými ušami. To je odomňa na dnes všetko, majte ešte pekná záver týždňa.
Koniec zápasu.
59:10
Akolzin sa snažil o dorážku pred Strahlmeierom, no neúspešne. Pred nemeckou bránou nám už vzplanuli aj emócie.
58:30
importantEhliz mal pred sebou prázdnu bránu, no gól prejvapivo nestrelil.
58:20
Nemci sú stiahnutí vo vlastnom pásme, ak dnes vyhrajú, bude to vydreté víťazstvo.
58:05
Kazachovia už hrajú úplný vabank v šestici bez brankára.
57:15
Hráči v modrom živia šancu na body, no teraz sa píska zakázané uvoľnenie po tom, čo si nerozumeli pri rozohrávke.
55:55
Hrá sa zväčša v pásme Kazachom, Shutov teraz vytiahol svetový zákrok.
55:28
importantNemci sú teraz v dobre fazóne a výborne hrozia Kazachom.
53:52
53:52
importantŠestakov sa po výbornej prienikovej prihrávke dostal do 100% šance, v ktorej však zlyhal a nechal vyniknúť nemeckého brankára.
53:17
Michajlis sa predral dopredu, no keď už sa chystal ku strele, puk mu bol odobratý.
51:38
Čas sa pre hráčov z ázijského kontinentu na vyrovnanie kráti, no musíme povedať, že dnes to je vyrovnaný zápas.
49:28
Fischbuch spravil obrovskú chybu, keď takmer ponúkol tutovku hráčom Kazachstanu.
48:43
Kazachovia statočne bojujú, no zároveň bojujú aj s vlastnou efektivitou a aj preto stále prehávajú v tomto zápase.
47:08
47:08
goalNemecko dalo gól! Nemci už sú vo vedení. Po tom, čo mnohí nevedeli kde sa na nachádza puk, si ho našiel YASIN EHLIZ a z medzikružia prekonal pomedzi betóny Shutova.
46:09
Hráči v bielom sa nám už dostávajú do diania hrozia Kazachom takmer z každej príležitosti.
45:21
Nemci už roztočili "kolotoč" v útočnom pásme, avšak zatiaľ je to bez strely na bránu.
43:28
Ani teraz sa Nemcom nepodarilo dostať dopredu, črtá sa nám dráma v Helsinkách?
42:28
Nemci sú v týchto chvíľach úplne prekvapení útočnou aktivitou svojho súpera a tak isto ako v prvej tretine sa im nedarí dostať ľahko dopredu.
40:38
40:38
goalKazachstan dal gól! Zdá sa, že Kazachovia sa neplánujú vzdávať. NIKITA MICHAJLIS si prebral puk na pravom krídle útočného pásma a prekonal Strahlmeier prízemnou strelou. Asistencie: Sagadějev, Metalnikov.

Úspešnosť na vhadzovaniach 47,62% : 52,38%
V druhej tretine sme videli len po jednom góle z oboch strán a pred treťou tretunou si sľubujeme sušnú zápletku. Na gól Reichela z 26. minúty odpovedal 30 sekúnd pred druhým klaksónom Akolzin. Záverečná tretina riadneho hracieho času sa začne približne o 17:07.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
39:30
goalKazachstan dal gól! Máme znížené! Starčenko našiel v útočnom pásme nádhernou pásme PAVELA AKOLZINA, ktorý poslal nemeckého gólmana na párky kľučkou do protismeru. Asistencie: Starčenko, Danijar.
38:28
Hráči v modrom dobre zvierali Nemcov, no boli príliš ľahkovážni a aj preto sa skóre nemení.
37:23
importantHorná žrďka teraz pomohla Nemcom po strele Dietza.
36:45
Kazachovia kombinujú, kombinujú a kombinujú, bez výsledku.
35:36
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Maxmilian Kastner – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
34:54
Akolzin už je na ľade, Ehliz pálil od modrej tvrdo, avšak veľmi nepresne.
34:23
34:23
importantGawankeho strela z ľavého kruhu sa obtrela o tyč brány Shutova.
33:17
Šestakov si teraz pýtal faul po podivnom zákroku Nemcov na obrannej modrej, no toto ostane bez odozvy rozhodcov.
32:47
Vylúčenie v tíme Kazachstan:
Pavel Akolzin – 2 min., hrubosť.
32:42
Tretia formácia Kazachov nám však teraz ukázala, že hráči v modrých dresoch dokážu aj zatlačiť Nemcov.
31:41
V posledných minútach sa nám hrá jednosmerne a to na bránu Kazachstanu.
31:05
Kastnerova strela z medzikružia narobila kazažskému gólmanovi problémy, no napokon si s ňou poradil.
30:05
30:05
importantMichaelis nabral rýchlosť a predral sa až ku nájazdu na Strahlmeier, no na Shutova zatiaľ nedozrel.
29:44
Fischbuch dobre zakončoval z uhla, no Shutov sa nenechal zaskočiť.
27:02
Krušné chvíli pre Kazachstan, Nemci hrajú početné výhody veľmi dobre.
25:52
25:52
goalNemecko dalo gól! Hráči v bielych dresoch nám teraz ukázali ako využívať presilovú hru o dvoch hráčov, keď si výborne rozhodili Kazachov. Na konci kolotoča bol LUKAS REICHEL, ktorý svojou strelou pomedzi betóny prekonal Shutova. Asistencie: Gawanke, Noebels.
25:31
Kirill Savickij – 2 min., podrazenie.
24:38
Nemci zovierajú bezmocných Kazachov, ktorým sa nedarí ani len zblokovať niektorú z prihrávok Nemcov.
24:11
Alichan Asetov – 2 min., krosček.
24:04
Petuchov prenikol do pásma skôr ako mal, píska sa ofsajd.
23:40
Oba tímy už hrajú v plnom počte, Kazachom sa nepodarilo vyrovnať.
22:57
Michaelis zdržal Kazachov v ich pásme svojim vysokým napádaním.
22:04
Kazachovia hrajú zatiaľ presilovú hru výborne s vysokou početnosťou streľby. Strahlmeier je však zatiaľ pozorný a nechce dopustiť vyrovnávajúci gól.
21:36
Yasin Ehliz – 2 min., krosček.
21:11
Ako aj v tej prvej, aj v tejto tretine vidíme od úvodu dobrý pohyb Kazachov.

Úspešnosť na vhadzovaniach 30% : 70%
V Helsinkách sme zažili prvú tretinu, akú asi nik v tomto zápase nečakal. Kazachovia dvakrát v zápase viedli, no Nemci sa dokázali dvakrát dotiahnúť a v závere tretej tretiny dokázali streliť po prvykrát v zápase aj vedúci zásah. Hráči z ázijskej krajiny však nehrali vôbec zle, no v obrane boli príliš nedôrazní. Do ďalšieho priebehu zápasu im však môže táto tretina dodať dostatok sebavedomia. Prostredná tretina sa začne približne o 15:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:33
18:33
goalNemecko dalo gól! V Helsinkách máme šialenú prvú tretinu, Nemci po prvykrát v zápase vedú. Shutov strelu Wagnera od modrej len vyrazil pred seba a tam si ho jednoducho našiel DANIEL FISCHBUCH, ktorý s usmernením puku do prázdnej brány nemal žiaden problém. Asistencie: Wagner, Seider.
16:10
16:10
goalNemecko dalo gól! Znova máme takmer ihneď vyrovnané. Kazachovia po strelenom góle príliš ustúpili a pykajú. LEONHARD PFÖDERL sa dostal ku puku a strelou z pravého krídla prekonal Shutova po druhykrát v zápase. Asistencia: Seider.
15:46
15:46
goalKazachstan dal gól! Poskakujúci puk medzi kruhmi v nemeckom pásme našiel JEGOR PETUCHOV, ktorý absolútne nad ničím nepremýšľal a poslal ho jednoducho na bránu. Strahlmeier ostal zaskočený a Kazachovia sú vo vedení. Asistencie: Gurkov, Danijar.
15:38
Valkova utešená strela z ľavého kruhu končí v lapačke Strahlmeier, videli sme zatiaľ najistejší zákrok nemeckého brankára.
15:30
Strely na bránku 2:10
14:44
Hráči v modrom sa teraz nedokázali oslobodiť a aj napriek tomu musia aj naďalej čeliť nemeckému náporu.
13:14
Seider sa dostal ku dobrej strele po akcii, ktorú sám od vlastnej brány naštartoval, no jeho pokus končí nad bránou Kazachstanu.
12:10
importantMichajlis a aj Ševčenko mali teraz výborne šance, no Nemcov podržal Strahlmeier.
10:54
Síce sledujeme celkom vyrovnanú partiu, Nemci sú predsa očosi efektívnejší vo vytváraní šancí.
09:30
importantShutov drží svoj tím, teraz sa pred jeho bránou objavil úplne voľný Nemec, no gólman Kazachov zvládol túto situáciu na výbornú.
09:00
importantKazachovia sa zabudli vpredu a videli sme prečíslenie dvoch proti jednému, no Noebels s Reichelom si nerozumeli v prihrávke a tak ani po tejto zaujímavej akcii sa skóre meniť nebude.
08:37
Dietz mal ideálnu streleckú pozíciu na to aby prekonal Strahlmeier z vrcholu kruhov, no netrafil ani len bránu.
07:40
07:24
importantČrtalo sa prečíslenie dvoch proti jednému, no Kazachovia výborne v poslednej možnej chvíli zblokovali prihrávku na úplne voľného Bittnera.
06:45
Zatiaľ sa nám hokej páči, hrá sa zo strany na stranu. Niekoľko dobrých zákrokov predviedol v posledných sekundách gólman Shutov, ktorý musel hasiť problémy jeho obrancov.
04:38
04:38
goalNemecko dalo gól! V Helsinkách máme vyrovnané. Nemci dlho zvierali Kazachov po inkasovanom góle a výsledkom toho je vyrovnávajúci gól. JONAS MÜLLER svojou strelou od modrej do horných partií brány Shutova prekonáva kazažského brankára. Asistencie: Bittner, Karachun.
03:44
Zdá sa, že hráči v bielych dresoch si vstúpili po inkasovanom góle do svedomia a ihneď vidíme od nich zvýšenú aktivitu v útočnom pásme.
02:57
02:57
goalKazachstan dal gól! Nemci vstúpili do zápasu úplne zle a Kazchovia to ihneď využívajú. Po veľkej chybe v obrane Nemcov sa na útočnej modrej dostal k puku kapitán Kazachov, ROMAN STARCHENKO, ktorý si nakorčuľoval dopredu a z ľavého kruhu prekonal prízemnou strelou Strahlmeiera.
02:45
Kapitán Starčenko sa snažil prekvapiť nemeckého gólmana, no jeho strela z uhla bola zblokovaná.
02:13
Kazachovia vstúpili lepšie do zápasu a sú veľmi aktívni. Petuchov teraz robí Nemcom obrovské problémy.
01:10
Nemci sa teraz len márne predierali dopredu, výborne zapracovali hokejkami hráči z ázijského kontinentu.
00:24
Hráči v modrých dresoch, teda reprezentanti Kazachstanu držia od úvodu puk na svojich hokejkách a Nemcov k nemu zatiaľ nepúšťajú.
00:10
Kazachovia sa ihneď po buly predrali dopredu Strahlmeier musel po prvykrát zasahovať.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V Helsinkách sa už všetko chystá na úvodné buly zápasu, hráči sú pripravení v útrobach štadióna na vykorčuľovanie na ľadovú plochu.
Úvodné zostavy:

Kazachstan: Šutov (Kudrjavcev) – Blacker, Orechov, Dietz, Metalnikov, Beketajev, Šalapov, Sam. Danijar – Akolzin, Sagadějev, Starčenko (C) – Michajlis (A), Valk (A), Savickij – Paňukov, Šestakov, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.
Trenér: Yuri Michajlis

Nemecko: Strahlmeier (Niederberger) – Seider (A), M. Müller (C), Gawanke, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Fischbuch, Michaelis, Ehliz – Pföderl, Reichel, Noebels (A) – Karachun, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.
Trenér: Toni Söderholm

Rozhodca: Hansen (NOR), Öhlund (SWE) – Beresford (GBR), Niitylä (FIN).
Nedeľné popoludnie vo fínskej metropole nám ponúke duel skupiny A na tohtoročnom hokejovom šampionáte medzi Kazachstanom a Nemeckom. Pre oba celky to bude šieste vystúpenie na turnaji. Zatiaľ čo Nemci kapitulovali v doterajšom priebehu len raz, Kazachovia nevyhrali na MS doteraz ani jeden duel a aj preto sú s 0 bodmi na samom chvoste skupiny. Ak chce celok z ázijského kontinentu pomýšľať na záchranu, potrenuje zbierať body. Na druhej strane, Nemci už majú postup do štvrťfinále istý a s veľkou pravdepodobnosťou skončia na 3. mieste v skupine za Kanadou a Švajčiarskom. Avšak nič to nemení na tom, aby Nemci zbierali body aj ďalej a tak verme, že budeme môcť v helsinskej Ice Hall sledovať zaujímavý duel.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Nemecko po gólovej prestrelke zdolalo Kazachstan