Katarínsky orienťák pri Kysaku vyhral reprezentant Krajčík

Ocenení víťazi Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu za rok 2019.
Ocenení víťazi Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu za rok 2019. (Autor: Mária Kováčová)
Sportnet|26. nov 2019 o 16:20

Súťažilo sa podľa novej mapy.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal preteky zimnej O-série v orientačnom behu s názvom Katarínsky orienťák 2019.

Celkovo 60 pretekárov súťažilo na štyroch rôznych tratiach podľa novej mapy Lemeš južne od obce Kysak.

Trate boli situované v kopcovitom teréne s množstvom terénnych detailov (jamy, priehlbne, kôpky, údolíčka).

Na orientačne najnáročnejšej 3,53 km dlhej A- trati v konkurencii 16 pretekárov zvíťazil slovenský reprezentant Michal Krajčík (ATU Košice) za 32:07 min.

Druhý finišoval do cieľa Dávid Franko (KOB Kysak) za 34:19 min. a tretie miesto obsadil Martin Roháč (ATU Košice) za 37:19 min.

Zo šiestich žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia celkove šiesta Natália Tyszová (ATU Košice) za 49:41 min.

Na ďalších troch tratiach prvé tri miesta obsadili: B-trať-2,97 km: 1. Gabriel Legáth (KOB Kysak) 35:11 min., 2. Matej Leitner, 3. Michaela Velgosová (obaja ATU Košice), C-trať -1,96 km: 1. Sofia Sekaninová (Metropol Košice) 28:13 min., 2. Michal Marko, 3. Šimon Timko (obaja ATU Košice), D-trať - 1,56 km: 1. Teodor Fazekaš (KOB Kysak) 25:27 min., 2. Gregor Halás (ATU Košice), 3. Tamara Birková (nereg.).

Oceňovali aj víťazov Oblastného rebríčka

Po pretekoch boli okrem troch najlepších na štyroch uvedených tratiach ocenení aj víťazi celoročnej súťaže Oblastného rebríčka Východ za rok 2019.

Víťazné poháre odovzdal víťazom osemnástich vekových kategórií hlavný koordinátor súťaže Peter Sláma.

Domov»Sportnet na východe»Katarínsky orienťák pri Kysaku vyhral reprezentant Krajčík