Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Kanadský denník radí dať Hart Trophy Švédovi, ktorý súperov "sforsbergoval"

TASR|9. apr 2003 o 11:37

Calgary 9. apríla (TASR) - Kanadské periodikum Calgary Herald sa krátko po skončení základnej časti NHL zaoberá júnovými prestížnymi oceneniami. Hart ...

Calgary 9. apríla (TASR) - Kanadské periodikum Calgary Herald sa krátko po skončení základnej časti NHL zaoberá júnovými prestížnymi oceneniami. Hart Trophy pre najužitočnejšieho hokejistu radí kompetentným udeliť nie Kanaďanom Toddovi Bertuzzimu, či Martinovi Brodeurovi, ale Švédovi, ktorý súperov "sforsbergoval".

Pre centra Colorada Petra Forsberga hovoria okrem vydarenej slovnej hračky aj faktické argumenty. V prvom rade získal Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča. Spolu so svojím krídelníkom Milanom Hejdukom nazbierali na útočníkov priam neuveriteľných 52 bodov do tabuľky pravdy a suverénne sa v pluskách vzdialili konkurencii. Forsberg dominoval aj v hodnotení hviezd zápasov, teda v bilancii, ktorá (hoci trochu subjektívne) demonštruje kľúčovosť osobností pre mužstvo. Švéd mal priemer vyše jednej asistencie na zápas a bez jeho pasov by Hejduk sotva získal cenu pre najlepšieho strelca NHL. A Forsberg v Novorm roku s takmer dvojbodovým priemerom na zápas najviac prispel k pozdvihnutiu Avalanche a vytvoreniu rekordu ziskom 9. divízneho titulu v neprerušenej sérii.

"Kto získa najcennejšiu trofej? Spoľahlivosť výkonov Markusa Näslunda? Dôraz a všadeprítomnosť Todda Bertuzziho? Brankárske neskutočnosti Martina Brodeura? Pôsobivý talent Joe Thorntona? Tichá dominancia Nicklasa Lidströma?" pýta sa periodikum a autor článku aj sám odpovedá: "Všetko sú to dobré tipy. Ale vybraný by mal byť Peter Forsberg. Pri absencii kapitána Joe Sakica a po vynechaní minulej sezóny pre nepríjemné zdravotné problémy Forsberg jasne svojimi výkonmi odpovedal na večnú otázku, kto je najlepší hokejista sveta."

ph

Súvisiace články