Juniorka Fialková získala na MS v letnom biatlone zlato

Paulína Fialková
Paulína Fialková (Autor: TASR)
SITA|20. júl 2013 o 19:49

Martina Chrapánová obsadila deviatu pozíciu v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km.

FORNI AVOLTRI. Slovenská reprezentantka Paulína Fialková získala zlatú medailu na majstrovstvách sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach v talianskom Forni Avoltri v sobotňajších rýchlostných pretekoch junioriek na 7,5 km.

Jej sestra Ivona skončila s takmer minútovým odstupom na druhej pozícii a patrí jej strieborná medaila. Tretiu priečku obsadila Ruska Natalia Šalajevová.

"Dnes to boli skvelé rodinné preteky. Dobre sme strieľali. Je krásne byť majsterkou sveta a ešte lepšie je získať medailu spoločne s mojou sestrou," vyhlásila po pretekoch Paulína Fialková pre oficiálnu stránku Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Tomáš Hasilla získal striebornú medailu v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km. Hasilla zaostal za zlatým Talianom Lukasom Hoferom takmer o 27 sekúnd, obaja mali na konte jeden trestný okruh. Bronz si vybojoval Slovinec Simon Kočevar.

V štartovom poli bolo viacero slovenských biatlonistov, Martin Otčenáš obsadil siedmu priečku, Matej Kazár skončil jedenásty, Miroslav Matiaško hneď za ním a Pavol Hurajt bol štrnásty.

Martina Chrapánová obsadila deviatu pozíciu v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km. Zlatú medailu získala Dorothea Wiererová z Talianska, druhá skončila Češka Jitka Landová a ako tretiu klasifikovali ďalšiu domácu biatlonistku Karin Oberhoferovú.

Zvyšné dve štartujúce Slovenky Terézia Poliaková a Natália Prekopová sa umiestnili v druhej desiatke na 14., resp. 20. poste.

V rýchlostných pretekoch juniorov (10 km) triumfoval Čech Tomáš Vojík. Jediný slovenský zástupca Michal Šíma nedokončil preteky.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach v talianskom Forni Avoltri:

Rýchlostné preteky:

Muži (10 km): 1. Lukas Hofer (Tal.) 25:52,2 min (1 tr. okruh), 2. Tomáš Hasilla (SR) +26,8 s (1), 3. Simon Kocevar (Slovin.) +30,4 (1), ... 7. Martin Otčenáš +1:22,3 (2), 11. Matej Kazár +1:58,9 (3), 12. Miroslav Matiaško +2:03,1 (2), 14. Pavol Hurajt (všetci SR) +2:24,8 (4)

Ženy (7,5 km): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 23:37,2 min (1 tr. okruh), 2. Jitka Landová (ČR) +11,7 s (3), 3. Karin Oberhoferová (Tal.) +41,6 (3), ... 9. Martina Chrapánová +2:02,5 min (4), 14. Terézia Poliaková +2:44,8 (2), 20. Natália Prekopová (všetky SR) +3:33,2 (3)

Juniori (10 km): 1. Tomáš Vojík (ČR) 27:40,8 (1), 2. Dino Butkovič (Chor.) +4,8 (2), 3. Dimitar Gerdžikov (Bul.) +31,2 (3), ... Michal Šíma (SR) nedokončil

Juniorky (7,5 km): 1. Paulína Fialková 23:49,9 min (1 trestný okruh), 2. Ivona Fialková (obe SR) +56,6 s (1), 3. Natalia Šalajevová (Rus.) +1:54,4 min (3)