Iuventa vedie v sérii 2:0

Sportnet|27. apr 2009 o 00:00

Michalovce sa v oboch zápasoch s Trenčínom potrápili, ale cieľ splnili.

MICHALOVCE. Počas víkendu odštartovala semifinálová séria národného play-off v hádzanej žien. Víťaz základnej časti WHIL Iuventa Michalovce hostila doma Trenčín. V oboch víkendových stretnutiach zvíťazila, v sérii vedie 2:0 a na postup do finále má k dispozícii tri mečbaly. Séria pokračuje počas najbližšieho víkendu v Trenčíne, tretí zápas je na programe v sobotu, prípadný štvrtý v nedeľu.

Semifinále - 1. zápas:

Michalovce - Trenčín 29:28 (16:17), na zápasy: 1:0.

Vylúčenia: 5:4, ČK: 57. Škľaruková za tri vylúčenia, 7 m hody: 7/6 - 3/3, rozhodcovia: Sivák - Dvorský, 800 divákov.

IUVENTA: Harišová, Kudročová - Tóthová 6/2, Hricíková 1, Nemčíková 1, Rubcová 2, Škľaruková 4, Obšatníková 9/4, Piskayová, Wollingerová, Horňáková 2, Jenčíková 3, Vlaškaličová 1.

HK ŠTART: Tomková, Babicová - Drotárová 6, Pojezdalová, Z. Bahýlová, Žideková 8/3, Hollá 4, Gašparovičová 3, Surovčíková 1, I. Bahýlová 5, Kovaličková 1.

Jednoznačný outsider série z Trenčína sa nečakane ujal vedenia 4:1 a favoritovi trvalo niekoľko minút, kým sa dostal do tempa. Po prvý raz sa do vedenia dostali domáce až v 10. min. po šnúre troch gólov (6:5). Záver však vyšiel lepšie Trenčankám a Žideková sedmičkou po čase vrátila vedenie hosťujúcemu tímu (17:16). Oba celky sa prekvapujúco ťahali aj v druhom polčase a trojnásobný šampión sa po prvý raz vrátil do čela až v 54. min. po góle Tóthovej (26:25). Tóthová bola autorkou aj víťazného gólu, 63 sekúnd pred koncom úspešnou sedmičkou upravila na konečných 29:28.

Semifinále - 2. zápas:

Michalovce - Trenčín 33:27 (14:13), na zápasy: 2:0.

Vylúčenia: 4:4, 7m hody: 7/5 - 6/5, rozhodcovia: Karlubík, Struhár, 600 divákov.

IUVENTA: Harišová, Kudročová - Tóthová 9/2, Hricíková, Nemčíková 2, Rubcová 3, Škľaruková 4, Obšatníková 9/3, Horňáková, Piskayová 3, Wollingerová, Jenčíková 2, Vlaškaličová 1.

HK ŠTART: Tomková, Babicová - Drotárová 2, Pojezdálová, Z. Bahýlová 3, Žideková 5/3, Hollá 4/2, Ďuržová, Gašparovičová 2, Surovčíková 4, I. Bahýlová 1, Kovaličková 6.

Trenčínu sa aj v druhom zápase podarilo v úvode zaskočiť favorizované Michalovce. Hosťujúce hráčky viedli 5:3 a 6:4, výborne bránili a dobre chytala Babicová. V 17. min. Kovaličková zvýšila už na štyri góly (11:7), no rodiacu sa senzáciu Iuventa šnúrou troch gólov odvrátila a 15 sekúnd pred klaksónom sa po prvý raz dostala zásluhou gólu Tóthovej do vedenia. Kľúčový pre ďalší vývoj zápasu bol vstup do druhého polčasu - domáce šnúrou šiestich gólov ušli na 21:14 a prvých 11 minút vyhrali 9:2. Postupne zvyšovali svoj náskok až na deväť gólov (v 48. minúte 27:18) a nakoniec pohodlne zvíťazili.

Zostávajúce výsledky

O majstra SR (hrá sa na tri víťazné zápasy): ŠKP Bratislava - Šaľa 22:21 (9:10), ŠKP Bratislava - Šaľa 29:18 (16:10). Na zápasy: 2:0

Domov»Sportnet na východe»Iuventa vedie v sérii 2:0