II. liga: Spišiakov viac teší výsledok

Slabý futbal. Súboj Spišskej Novej Vsi s Trebišovom ve¾a futbalovej krásy nepriniesol. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|16. máj 2011 o 00:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Po nelichotivých výsledkoch z ostatných kôl sa od futbalistov Spišskej Novej Vsi v súboji s Trebišovom nič iné ako víťazstvo ani neočakávalo. Nakoniec rozhodol jediný gól Tomáša Čekovského.

Jedna šanca

Za celých deväťdesiat minút si obe mužstvá vypracovali po dve šance. Tú prvú pohotovo využil Čekovský v 51. min. a na strane hostí v 72. min. mohol vyrovnať striedajúci Németh. Nič vážnejšie sa v ostatnom priebehu pred oboma bránami neodohralo. Slabé stretnutie sa odvíjalo väčšinou v strede ihriska. Na oboch stranách absentovalo nasadenie, bojovnosť, útočné gólové akcie. Z domácej strany viac teší výsledok, ako predvedený výkon.

"Mali sme súpera z dolnej časti tabuľky. V prvom polčase sme sa len ťažko pred jeho bránou presadzovali. Po prestávke sme ich pritlačili na ich polovicu a veľmi nám pomohol gól na začiatku druhého polčasu. Potom prišlo uvoľnenie, hralo sa nám lepšie. Mal som tam ešte jednu šancu na gól," povedal po stretnutí hrdina zápasu útočník FK Spišská Nová Ves Tomáš Čekovský, ktorý stručne opísal rozhodujúci moment súboja: "Gólová situácia bola po autovom vhadzovaní. Stadnyk mi predåžil loptu a ja som ju poslal k žrdi."

Herný výpadok

Naposledy vyhrali Novovešťania doma 9. apríla s Vranovom 4:1. Potom prišli remízy s Podbrezovou a Bardejovom. Prehra s rezervou Žiliny a následne v Košiciach znamenali ústup z vedúcich pozícií druholigovej tabuľky. Postupové vyhliadky tak ostali už len v teoretickej rovine. Čo však mrzí viac, je herný prejav. Za ostatné stretnutia sa z hry Spišiakov vytratili prednosti, ktoré ich zdobili v závere jesene resp. na začiatku jarnej časti. Naplno sa to prejavilo v sobotu proti Trebišovu, keď diváci videli len slabý druholigový odvar.
"Výkon nebol až taký dobrý ako výsledok. V ostatných kolách sa dosť herne trápime. Doma sme buď remizovali, alebo prehrali o gól. Snáď nás toto víťazstvo povzbudí a herne pôjdeme nahor," dodal Tomáš Čekovský.

V najbližšom kole sa Spišská Nová Ves predstaví v Starej Ľubovni.

Sp. Nová Ves - Trebišov 1:0 (0:0)

SP. NOVÁ VES. Súboj dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky veľa futbalovej krásy nepriniesol. Začiatok patril hosťom a už v 2. min. skúšal pozornosť Gáborčíka Rusnák. Po štvrťhodine hry mali domáci sériu rohových kopov, ale ani oni vážnejšie brankára hostí neohrozili. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Za zmienku v prvom polčase ešte stála strela Haničáka do bočnej siete a hlavičkový pokus Stadnyka. Po zmene strán začali o niečo aktívnejšie Spišiaci. V 51. min. domáci rýchlo rozohrali autové vhadzovanie, Stadnyk posunul loptu na Čekovského, ktorý lišiacky poslal loptu k žrdi prekvapeného Sudimáka - 1:0. O dve minúty mal strelec gólu ďalšiu dobrú príležitosť, ale jeho hlavička našla pripraveného brankára Trebišova. Hneď na to tvrdo vystrelil Stadnyk. Najväčšiu šancu hostí zahodil v 72. min. Németh, keď šikovne preloboval vybiehajúceho domáceho gólmana, ale lopta skončila na bočnej žrdi. Záver zápasu sa už len dohrával. Možno len skonštatovať, že domáci hrali slabo, no hostia ešte slabšie.

Gól: 51. Čekovský, ŽK: Kokočák. Rozhodca: Glova. Divákov: 200. SP. NOVÁ VES: Gáborčík - Dinis, Baka, Sedláček, Zekucia - Čekovský (89.Barányi), Guman, Sirko (78. Šoltés), Shytov - Stadnyk (63. Diop Amet), Stanislav. TREBIŠOV: Sudimák - Antoš (60. Németh), Olah, Lacko (59. Magáè), Patkanóci - Drobňák, Petrovský, Capko, Kokočák - Rusnák, Haničák (86. Hrubovský).

Jozef Petruška
Lipany - Bardejov 0:1 (0:0)

Gól: 77. Palša. ŽK: Šimko, Dupkala - Tomko, Cuprišin. Rozhodca: Molitoris. Divákov: 450. LIPANY: Talian - Turok-Heteš, Kaminský, Šimko, Haborák, Dupkala (69. Hudy), M. Andraščík, Kovalik, Pončák, Angelovič (59. Sekerák), M. Drobòak (83. L. Hricov). BARDEJOV: Molčan - Peregrím, Palša, Staš, Kica, Grohoľ, Seman, Tomko, Vasiliak (62. Sokol), Pisarik (57. V. Andraščík), Cuprišin (69. Jurko).

P. Šuhaj
Prešov - Humenné 4:1 (1:0)

PREŠOV. V prvom polčase sa až do jeho záveru vo finálnej fáze nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo. Oba tímy hrali v dobrom tempe, nechýbala im ani bojovnosť. V 10. min. si so strelou Dolného brankár hostí poradil, o 5 minút neskôr nepriniesla efekt hlavička Luberdu. V 27. min. brankárovi Brzovi narobila problémy strela Dolného. Gólový účet zápasu otvoril v 43. min. Dolný po peknej narážačke s Gubom. V druhom polčase už dominovali Prešovčania a potvrdili to aj gólovo. V 49. min. dal ich druhý gól M. Adam po prihrávke Belejíka. V 84. min. zvýšil vedenie 1. FC Tatran striedajúci Ivanko-Macej. O 3 min. neskôr skorigoval vedenie domáceho tímu Ljubarskij z pokutového kopu a výhru Prešova speèatil v 90. min. Kirňak. Hostia bojovali, ale na rozbehnutých Prešovčanov v druhom polčase nestačili.

Góly: 43. Dolný, 49. P. Adam, 84. Ivanko-Macej, 90. Kirňak - 87. Ljubarskij (z 11 m). ŽK: Luberda, Guba, D. Leško, Dzúrik - Dysko. Rozhodca: Š. Leško. Divákov: 77. PREŠOV: Mucha - Kačala, Papp, Luberda, Hatok - Janev (62. Dzúrik) - Guba, M. Adam, D. Leško (67. Kirňak) - Dolný (80. Ivanko-Macej), Belejík. HUMENNÉ: Brza - Šulák, Bezeg, Berjanidze, Dysko - Vasiľ (82. Koromház), Hreško, Ljubarskij, Mihok - Fabio (70. Voroňák), Goga.

J. Jacoš
Vranov - Žilina B 0:0

VRANOV. Vo veľmi fyzicky náročnom zápase, dokázali hostia v prvom polčase na ihrisku, že sú vyspelým mužstvom. Domáci hrozili v prvom polčase po štandardných situáciách a rýchlych protiútokoch. Druhý polčas bol v réžii domácich. Dve veľké príležitosti mali Hamuľak a Baran, jednu Šamo, ale ani jedna neskončila gólom. Hostia v druhom polčase mali jednu stopercentnú príležitosť, no hosťujúci Poliaček mieril vedľa. Zápas sa tak skončil remízou.

ŽK: Paluba, Turcovský, Streňo, Hamuľak - Ondráš, Škrobák. Divákov: 350. Rozhodca: Krivošík. VRANOV: Bálint - Paluba, Novák, Jenčko, Turcovský, Adam (88. Dubecký), Streňo (90. M. Paraska), Šamo, Hamuľak, Kulich, Baran. ŽILINA: Krnáč - Šimko, Prince (85. Kohút), Mravec, Ondráš, Škrobák (62. Almeida), Zjuzins, Škvarka (77. Tomanica), Lé Giang, Poliaček, Fotyik.

F. Buzek

Ďalšie výsledky

Podbrezová - Stará Ľubovňa 5:0 (3:0). Góly: 8. a 49. Snitka, 12. Laksík, 20. Dabek (vlastný), 87. Tuboneni, rozhodca: Knopp. Divákov: 200.

Ružiná - Zvolen 6:2 (3:2). Góly: 49., 80. a 85. Kurák (druhý a tretí z pok. kopu), 35. a 87. Peter Ďurica (druhý z pok. kopu), 37. Vaculčiak - 5. a 9. Bobor. Rozhodca: Èiernik. Divákov: 525.

Dolná Ždaňa - Poprad 0:1 (0:0). Gól: 47. Kubus. Rozhodoval: Jurenka. Divákov: 230.

B. Bystrica B - Košice B 2:1 (1:1). Góly: 40. Uškovič, 55. Faško - 42. T. Kubík (z 11 m). ČK: 88. J. Ďurčo - 58. Kražel. Rozhodkyňa: Chudá. Divákov: 40.

PROGRAM 27. KOLA

21.5. o 17.00 hod.: Zvolen - Podbrezová, St. Ľubovňa - Sp. Nová Ves, Humenné - Bardejov

22.5. 10.30 hod.: Košice "B" - Vranov, Žilina "B" - Prešov jun., 17.00 hod.: D. Ždaňa - Lipany
Poprad - Ružiná, Trebišov - B. Bystrica "B".

NAJLEPŠÍ STRELCI

17 gólov: Páleník (Ždaňa)
16 gólov: Kurák (Ružiná),
13 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves)
10 gólov: Maťaš (Poprad), Vaculčiak (Ružiná)
9 gólov:
8 gólov: Šamo (Vranov), Fótyik (Žilina B), D. Leško (Prešov B)
7 gólov: Orolín (Ždaňa), Lakšík (B. Bystrica B),
6 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves), Sekeráš (Ždaňa), Digoň
(Košice B), Minčič (Podbrezová)
5 gólov: Sima (Humenné), Guman (Sp. N. Ves), Drobňák, L. Hricov (Lipany), Cuprišin (Bardejov), Stanislav (Sp. N. Ves), Pančík (Podbrezová), Pačinda (Košice B), Uškovič (B. Bystrica B).