II. liga: Michalovce doma nestačili na Rimavskú Sobotu

Rimavská Sobota práve otvorila skóre duelu. Z gólu sa teší Emil Le Giang (v strede), ktorý prekonal svojho brata Patrika. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|30. apr 2012 o 00:00

Futbalisti MFK Zemplín neuspeli ani v domácom vystúpení s Rimavskou Sobotou.

V Michalovciach sa tak tréner Albert Rusnák st., ktorý na lavičke nahradil Vlastimila Petrželu, stále nedočkal víťazstva.

Michalovce - Rimavská Sobota 0:2 (0:0)

MICHALOVCE. V priemernom stretnutí si diváci museli na prvý strelecký pokus počkať až do 15. minúty, keď spoza šestnástky nepresne namieril Ruskovský. O štyri minúty nabil Kunca Škvarkovi, ktorý však tiež netrafil medzi tri žrde. V 27. minúte vystrelil Waseem a Kunca nebezpečne tečoval loptu nad bránu hostí. V 40. minúte zahral Gamkrelidze rohový kop presne na hlavu Krmpotiča, ktorého vychytal Kostolanský. Hneď nato sa k zakončeniu dostal aj Jakubčo, ale bránu netrafil. Krátko pred odchodom do šatní si Uškovič pekne zasekol obrancu, ale následne vystrelil veľmi slabo. V 52. minúte odcentroval Gamkrelidze na Ruskovského, ktorý hlavou namieril iba do brankára Soboťanov. Krátko pred uplynutím hodiny hry padol prvý gól duelu, Ďurica utiekol po pravej strane, prihral pred bránu E. Le Giangovi a ten sa nemýlil – 0:1. V 74. minúte hostia pridali aj druhý gól, Obročník pekne vysunul Ďuricu, ktorý preloboval michalovského gólmana P. Le Gianga. O štyri minúty Kuncovu strelu z hranice šestnástky chytil Kostolanský a Gamkrelidzeho projektil išiel nad. V 82. minúte nepríjemne vypálil Siheľský a P. Le Giang loptu s námahou vyrazil. V posledných sekundách zápasu mohol znížiť Uškovič, avšak michalovský kapitán sám pred brankárom Kostolanským netrafil svätyňu hostí.

ďalšie podrobnosti o zápase čítajte tu
ico

Štatistika

Góly: 57. E. Le Giang, 74. Pet. Ďurica. ŽK: J. Hořava, Jakubčo, Ruskovský – Pribula. Rozhodoval: Straka - 1 150 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Krmpotič, Podhorin, Jakubčo (69. A. Devečka) - Ruskovský (57. Rák), J. Hořava, Škvarka (57. Kovaľ), Gamkrelidze - Uškovič, D. Kunca.

MŠK: Kostolanský - Poleť, Rubint, J. Zvara, Morháč - Siheľský, Obročník, P. Sedlák (71. Baláži), Pribula - E. Le Giang (76. Pisarik), Pet. Ďurica (83. Vargic).

Róbert Andrejov

Moldava - Ružomberok B 1:1 (1:0)

KOŠICE. V príjemnom večernom prostredí začali oba tímy svižne a už v 4. min. lopta z Dupkalovej kopačky mierila do siete. Smieška však bol proti a z bránkovej čiary odvracal. Prišla však 16. minúta a Dyjan bravúrne zvládol vlastnú akciu s technickým zakončením a poslal svojich do vedenia. O 10 minút neskôr domáci poskytli súperovi výhodu o jedného hráča, keď Ribár stiahol rukami unikajúceho Jansa. Prevaha hostí sa začala prejavovať až v poslednej päťminútovke prvej časti, no Kováč a po ňom ani Serečin neskórovali. Po návrate zo šatní skúšal pozornosť Poláčeka Gerec. S jeho hlavičkou si však gólman Moldavy poradil. Obliehanie domácej obrannej hradby trvalo až do 69. min., keď sa Kováčovi podarilo vyrovnať. O 4 min. na to ešte nastrelil Serečin žrď.

ico

Štatistika

Góly: 16. Dyjan – 69. Kováč. ŽK: Balát, Horváth, Pavlovič - Jurkemik, ČK: Ribár. Divákov: 880. Rozhodoval: Marhefka.

MOLDAVA: Poláček - Krázel, Ojirogbe, Pavlovič, Kubala - Ribár, Balát, Kantar (80. Cmarko), Dyjan (88. Jurko) - Horváth, Dupkala (46. Smačár).

RUŽOMBEROK: Smieška - Lupták, Práznovský, Gallo, Jurkemik (64. Bartoš) - Kováč - Almasky (84. Bezák), Serečin, Nagy, Janso - Gerec (76. Ondrek).

Rudolf Rondzik

ico

Ďalšie výsledky

Petržalka - Podbrezová 0:0. Rozhodovali: Vlčej - Poracký, Hrdlička, 280 divákov.

L. Mikuláš - Myjava 0:2 (0:1). Góly: 3. P. Sládek, 86. Ulrich, ŽK: 58. Boškovič, 79. Lišivka (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Piatka - D. Hrčka, Jankovič, 650 divákov.

D. Kubín - Lučenec 3:1 (2:1). Góly: 10. a 43. Jurky (prvý z pok. kopu) 59. Šivčevič - 40. Šivčevič (vlastný gól), ŽK: 44. Jurky - 10. I. Paldan, 56. Szabó, rozhodovali: Kozák - Jenčura, Špivák, 453 divákov.

Senec -Dubnica 4:0 (2:0). Góly: 32. Hlavatovič, 36. Chromý, 47. Hutta, 70. Martin Mikulič, ŽK: 42. Trajcsik - 39. Augustíni, 80. Šupák, ČK: 62. Augustíni (po druhej žltej), rozhodovali: Molitoris - Košecký, Mikulaj, 484 divákov.