Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Humenčania premenili jedenástku po dvoch rokoch

Sportnet|Publikované 9. mar 2009 o 23:00

Naposledy využili Humenčania štandardku z bieleho bodu v marci 2007. Po šiestich smutných pokusoch prišla opäť radosť v marci 2009.HUMENNÉ. Šesť

Naposledy využili Humenčania štandardku z bieleho bodu v marci 2007. Po šiestich smutných pokusoch prišla opäť radosť v marci 2009.

HUMENNÉ. Šesť pokutových kopov v sérii prvoligista spod Vihorlatu v majstrovských stretnutiach nevyužil. Sedmička napokon bola šťastnou. Prejdime si chronologicky humenské jedenástkové chvíle.

31. marca 2007

Vtedy naposledy využili Humenčania výhodu pokutového kopu. Bolo to v zemplínskom derby u michalovských susedov. Domáci sa ujali vedenia gólom Bačíka (68. min.), Zvara za faul Žofčáka na Lapšanského (74. min.) jedenástku premenil. Domov sa vrátili Humenčania smutní, pretože Bačík (86. min.) zabezpečil domácim tri body - z pokutového kopu. Michalovce vtedy viedol Jozef Škrlík, okrem Bačíka bol na druhej strane barikády aj ďalší súčasný Humenčan Čavojský...

Humenné - Michalovce 2:1

Čierna jedenástková mora sa začala 19. mája 2007. Zemplínske derby sa hralo tentoraz pod Vihorlatom. Gólom Ma. Pyrku sa domáci ujali vedenia, v 20. min. stiahol Gerich v šestnástke Grundzu a nasledoval pokutový kop. Zvara na Žofčáka tentoraz nevyzrel. Až tak to však domácich po záverečnom hvizde nemrzelo.

Šaľa - Humenné 1:0

Hosťom nebolo 29. marca 2008 súdené streliť gól. Strelu Andraščíka odvrátil obranca z čiary, v 33. min. po faule na tohto humenského stredopoliara nasledoval pokutový kop. Lopta z kopačky Šoltísa však letela nad Penksovu bránu. Domáci skórovali a vyhrali.

Humenné - Košice B 2:0

Východniarske derby 19. apríla 2008. Už v 8. min. vysunul Mikulanin pasom Gibalu, ktorý atakoval obrancu Becka, aby po zákroku Vojtaška nasledoval pokutový kop. Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a brankár jeho úmysel vystihol. Ešteže to v 38. min. odčinil gólom.

Humenné - R. Sobota 2:0

V sobotu 31. mája 2008 sa hralo posledné kolo sezóny 2007/08. Humenčania potrebovali vyhrať, aby mohli veriť v záchranu. Od 70. min. viedli gólom Kundru, ktorý v 78. min. zahrával pokutový kop. Poistka neprišla, Kuciak strelu bravúrne kryl.

Humenné - Inter 0:0

Líder utiekol 18. októbra 2008 hrobárovi z lopaty. V 74. min. Opiela šikovne priklepol loptu na hranici šestnástky Bačíkovi, ktorý sa obtáčal okolo Ševelu, ten ho zrazil a nasledoval pokutový kop. Loptu si postavil Ljubarskij, v poslednej chvíli sa rozhodol pre inú stranu brány a lopta letela vedľa žrde.

Humenné - Michalovce 0:0

Posledné kolo jesene - 29. novembra 2008. V zemplínskom derby boli bližšie k víťazstvu domáci. V 64. min. uvoľnil Bačíka, ktorý sa razom ocitol sám pred brankárom. Krakovský ho zozadu fauloval, rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop a vinníka vylúčil. Strelu Bačíka brankár Ferenc bravúrne kryl.

8. marca 2009

Začína sa jarná časť sezóny 2008/09. V stretnutí D. Streda B - 1. HFC Humenné je stav dlho bezgólový. V 87. min. sa Labun uvoľnil popri Koišovi, ktorý ho stiahol. Jedenástka. Určení boli Labun a Ljubarskij. Loptu si kladie na biely bod harcovník Ljubarskij a brankára Minára prekonáva. Humenčania vyhrali, takmer po dvoch rokoch odkliali jedenástkovú smolu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.