Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Hokejové finále v Soči je vypredané

(Autor: TASR/AP)
SITA|7. feb 2013 o 17:24

Zatiaľ sa dajú lístky kúpiť len na území Ruska a sú dostupné pre obyvateľov tejto krajiny a cudzincov v nej žijúcich.

SOČI. Organizátori zimných olympijských hier 2014 v Soči začali rok pred ich začiatkom s predajom vstupeniek.

"Vo štvrtok 7. februára, rok pred začiatkom XXII. zimných olympijských hier v Soči, išli vstupenky do predaja," uviedol v stanovisku organizačný výbor.

Lístky sa dajú kúpiť prostredníctvom oficiálneho webu podujatia a vyzdvihnúť si ich môžu kupujúci v Moskve alebo v Soči alebo im ich môžu zaslať poštou na domácu adresu v Rusku.

Za vstupenky je možné platiť len kartou Visa, keďže táto spoločnosť je oficiálnym partnerom ZOH. Fanúšikovia z iných krajín si budú môcť lístky na olympijské súťaže zakúpiť cez svoje národné olympijské výbory alebo autorizovaných predajcov.

Cena za vstupenky sa začína pri 500 rubľoch (16,65 USD), najdrahšie stoja okolo 50-tisíc rubľov (1665 dolárov).

"Olympijské súťaže budú cenovo dostupné," uviedol šéf Ruského olympijského výboru Dmitrij Černyšenko, podľa ktorého 42 % vstupeniek bude lacnejších ako 6000 rubľov (200 dolárov).

Limit je 4 lístky na osobu na najpopulárnejšie športy (hokej a krasokorčuľovanie) a oba ceremoniály. Už po pol hodine neboli k dispozícii vstupenky na záverečnú fázu olympijského hokejového turnaja. Na finále stáli aj 34 000 rubľov (1130), ale podľa správy agentúry Ria Novosti sa všetky veľmi rýchlo vypredali.

Súvisiace články