Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Hokejistkám HC Osy horel autobus

Prvé čo Osy ratovali z horiaceho autobusu bol výstroj. (Autor: HC Osy)
Sportnet|26. feb 2013 o 00:00

Nezabudnuteľné zážitky majú hokejistky Spišskej Novej Vsi z cesty na zápas do Zvolena.

Tesne pár kilometrov pred štadiónom im začal horieť autobus.

SP. NOVÁ VES. Vo veľkej pohode a bez žiadnych problémov s tabuľkovým postavením cestovali HC Osy Spišská Nová Ves na posledný majstrák základnej časti do Zvolena.

Udalosti strastiplnej cesty priblížil tréner a hlavný hasič Pavol Findura.

„Bola to bežná cesta na zápas. V autobuse veselo, ešte aj šofér si pochvaľoval jazdu a autobus. Už na Donovaloch sme mali hodinové zdržanie, lebo tam bol skrižovaný kamión. Volali sme do Zvolena, že trošku budeme meškať. Už sme zatáčali z rýchlostnej cesty na Zvolen, keď Staňa Pastvová začala kričať "horí". Ona je v družstve známa srandistka a tak jej varovanie som ani nebral nejako vážne. Keď som sa otočil smerom dozadu a už ich cez dym ani nevidel, tak rýchlo som sa spamätal, že mala pravdu. Okamžite sme vystúpili a ratovali výstroje. Spolu so šoférom sme malý požiar hneď uhasili. Zastavovali sa aj okoloidúce autá, ale pár sekúnd stačilo na uhasenie. Vonku najviac bolo zima Vike Frankovičovej, ktorá z autobusu vybehla len v ponožkách.“

Šťastie v nešťastí

Spišskonovoveské hokejistky tak ostali bezradne stáť pri autobuse. Riešenie situácie bolo bleskové. V neďalekej Banskej Bystrici hrali juniori Sp. Novej Vsi play off. Okamžite prišiel druhý autobus naložil dievčatá a išlo sa rýchlo na zvolenský zimák.

„Zomlelo sa to veľmi rýchlo. Hneď prišiel druhý autobus, dali sme si päťminútovú rozcvičku a takto sme nastúpili do zápasu. Veď v 10. minúte sme viedli 4:0 a bolo po zápase. Dievčatá sa ešte na striedačke ovoniavali, dym sme cítili všade. Našťastie do batožinového priestoru sa nedostal ani plamienok a tak výstroje ostali nedotknuté. Neviem si ani predstaviť, čo by sa dialo, keby nám zhorel celý výstroj. V nešťastí sme mali aj kusisko šťastia,“ skonštatoval tréner HC Osy Spišská Nová Ves Pavol Findura.

Celé stretnutie vo Zvolene vyhrali Novovešťanky vysoko 11:0. Náhradný autobus od juniorov ich odviezol po zápase domov. Teraz budú mať Osy v prvom kole play off voľno a potom už príde rozhodujúca časť súťaže.

Súvisiace články