Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hokejisti Bardejova dominujú

Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 22:00

V 5. kole 1. hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad HC Topoľčany 8:1.

BARDEJOV.

Šarišania dominovali vo všetkých činnostiach, sú v čele tabuľky bez straty bodu spolu s Duklou Senica. Bemaco nastupuje v stabilnej základnej zostave, akurát Jokeľ i Boltun hrajú aj za extraligové Košice.

Kormidelník Bardejova Ján Vodila bol spokojný, veď už v 1. tretine si vytvorili množstvo príležitostí a po celý zápas kontrolovali hru.

„Keď sme pridali ďalšie góly, tak sa mohlo hovoriť, že o výsledku je rozhodnuté. Dať osem gólov doma je pekné. Trošku nie som spokojný, že pri vysokom vedení sa chlapci vybíjali sami, hrali sólo, hokejová krása sa trochu vytratila.”

Aj keď najproduktívnejšími hráčmi sú Dancsák, Hričina a Jokeľ, v stretnutí sa o osem gólov pričinilo osem hráčov, v čom Vodila vidí silu mužstva. „Je to dobrý kolektív a každý môže dať gól.”

Skúsený Alexander Valentín s dvomi gólmi a dvomi asistenciami je v prvej desiatke produktivity mužstva. Strelecký potenciál vidí takto: „V tejto sezóne je sila mužstva rozložená na všetky štyri formácie. Každý hrá naplno od prvého do posledného striedania. Tretia a štvrtá, podľa mňa, sú kvalitnejšie ako minulý rok, aj preto toľko strelcov.”

V piatkovom derby s Michalovcami podľa Valentína bude rozhodujúce nielen korčuľovanie.

„Mali by sme ich kondične zničiť, keďže máme štyri vyrovnané päťky. No musíme si dávať pozor najmä pri rovnovážnom stave na šarvátky, nenechať sa vylučovať, stále diktovať tempo vlastnou hrou.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.