Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks.
Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
Oh my Hockey|8. nov 2023 o 06:20 (aktualizované 8. nov 2023 o 08:45)

V nočnom programe NHL nastúpilo 5 Slovákov.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák prispel asistenciou pri víťaznom góle k výhre Tampy Bay na ľade Montrealu 5:3.

V 14. minúte sa sekundárnou asistenciou pričinil o presný zásah Michaela Eyssimonta, ktorý zvyšoval už na 4:0 a vyhnal z bránky Jakea Allena.

Slovenský bek strávil na ľade 9 minút a 27 sekúnd, zaznamenal plusku a dva bodyčeky. V bodovaní Slovákov v prebiehajúcej sezóne sa dostal pred protihráča Juraja Slafkovského, keďže zaknihoval už tretiu asistenciu.

Slafkovský sa opäť predstavil v prvom útoku so Suzukim a Caufieldom. Odohral 16 minút a 16 sekúnd, pripísal si mínusku, menší trest po ktorom Montreal inkasoval gól, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok.

V druhej tretine inkasoval tvrdý bodyček od Tannera Jeannota. Spoluhráča a bývalú jednotku draftu si ihneď šiel brániť Arber Xhekaj.

Tampa položila základ triumfu už v prvej tretine, ktorú vyhrala jasne 4:0. Nick Paul sa na úspechu Lightning podieľal dvomi gólmi, Nikita Kučerov mal gól a asistenciu.

Brankár Matt Tomkins predviedol 22 úspešných zákrokov a tešil sa z prvého víťazstva v kariére v NHL. Dokázal to jedenásť rokov po drafte.

"Momentálne sme krehký tím. Trochu sme stratili sebadôveru. Cítil som však, že sme sa vrátili do hry a nikto po nevydarenej prvej tretine nezvesil hlavu.

To sa mi na hráčoch páčilo, že bojovali až do konca," uviedol tréner kanadského tímu Martin St. Louis pre oficiálnu webstránku súťaže.

Ružička s Pospíšilom pri výhre Calgary

Do zostavy Calgary Flames sa po zranení vrátil útočník Adam Ružička.

Duel proti Nashvillu začal ako center štvrtej formácie, no potom ho kouč preradil na krídlo do elitného útoku. Navrátilec odohral 11 minút a 33 sekúnd, zaknihoval mínusový bod, dve trestné minúty a dva bloky.

Fanúšikovia si pochvaľovali najmä výkon Martina Pospíšila. Ten podal ďalší výborný a energický výkon.

Na ľade strávil 12 minút a 29 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránku, dvakrát narazil súpera a zablokoval jednu strelu. Aktívny bol od prvého striedania, otvoriť skóre mohol už na konci štvrtej minúty.

Dvaja slovenskí spoluhráči odohrali zápas NHL po prvýkrát od apríla 2022. Vtedy sa spolu predstavili Andrej Sekera a Marián Studenič v drese Dallasu.

V drese Colorada proti New Jersey nastúpil Tomáš Tatar. Pri výhre 6:3 odohral 7 minút a 9 sekúnd a bol druhým najmenej vyťažovaným hráčom tímu.

Nečas rekordérom

Český útočník Martin Nečas vyrovnal historický rekord NHL. Stal sa tretím hráčom v histórii, ktorý pred 300. zápasom v lige strelil 9 gólov v predĺžení.

V noci z utorka na stredu rozhodol o výhre Caroliny nad Buffalom 3:2 pp. Ďalšími dvomi strelcami Canes boli DeAngelo a Skjei.

Slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý prišiel k Hurricanes na skúšku, zatiaľ iba trénuje s tímom a nebol na zápasovej súpiske. Medzi žŕdkami sa predstavil Fín Antti Raanta, náhradníkom bol Piotr Kočetkov.

Nenápadný mladík Matias Maccelli bodoval v každom z posledných deviatich zápasov. Útočník v službách Arizony pomohol gólom k výhre Coyotes nad Seattlom 4:3 po predĺžení.

Obranca Colorada Cale Makar sa asistenciami v zápase proti New Jersey dostal na tretie miesto v historickom bodovaní obrancov Avalanche.

Aktuálne má na konte 260 bodov. Historického lídra Tysona Barrieho by mohol dohnať už v prebiehajúcom ročníku, Makarovi naňho chýba 47 bodov.

Hokejisti San Jose Sharks zdolali Philadelphiu Flyers 2:1. Ide o ich prvé víťazstvo v sezóne, čakali naň až dvanásť zápasov.

Hokejisti tímu San Jose Sharks.
Hokejisti tímu San Jose Sharks. (Autor: TASR/AP)

V domácej aréne vyhrali po prvýkrát od 30. marca 2023. Flyers mali veľkú streleckú prevahu, ale MacKenzie Blackwood chytil až 38 striel.

"Je to neskutočný pocit. Konečne sme to zvládli a máme prvé víťazstvo. Sme naozaj nadšení, pretože to bola drina," povedal český útočník Tomáš Hertl.

NHL - základná časť - 8. november:

Carolina - Buffalo 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. DeAngelo, 48. Skjei (S. Aho II, Orlov), 62. Nečas (S. Aho II, Skjei) – 24. Tuch, 50. Dahlin (T. Thompson, Mittelstadt)

Brankári: Luukkonen 24/27 - Raanta 20/22

Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:4, 0:0, 3:1)

Góly: 47. Suzuki (Caufield, Monahan), 48. Pezzetta (Evans, Guhle), 60. Dvorak (Harris, J. Barron) – 1. Kučerov (Hagel, Point), 8. Paul (Stamkos, Hedman), 10. Barré-Boulet (Hagel, Sergačov), 14. Eyssimont (Hedman, Černák), 58. Paul (Kučerov, Stamkos)

Brankári: Allen 5/9, Montembeault 22/23 - Tomkins 23/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 16 minút a 16 sekúnd, pripísal si mínusku, menší trest, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 27 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusku a dva bodyčeky/

NY Islanders - Minnesota 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 11. Dobson (Cizikas, Clutterbuck), 29. Wahlstrom (Engvall, S. Aho I) – 1. Maroon (Eriksson Ek, Middleton), 33. Lettieri (Boldy, Faber), 47. Kaprizov (Zuccarello, M. Johansson), 48. Eriksson Ek (Maroon)

Brankári: Varlamov 27/31 - Fleury 27/29

NY Rangers - Detroit 5:3 (1:0, 4:0, 0:3)

Góly: 2. Trocheck (E. Gustafsson), 28. Kreider (E. Gustafsson, Panarin), 29. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 32. Panarin (Lafreniere), 35. Cuylle (Z. Jones, Schneider) – 48. Rasmussen (Chiarot, Petry), 49. Kostin (Chiarot, Fischer), 54. Copp (Compher, Husso)

Brankári: Quick 25/28 - Husso 27/32

St. Louis - Winnipeg 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 17. Thomas (Tucker, Kapanen), 49. B. Schenn (Krug, Faulk) – 9. Scheifele (Iafallo, Connor), 17. Pionk (Scheifele, Iafallo), 25. Connor (Morrissey, Iafallo), 42. Connor (Scheifele, Iafallo), 58. Perfetti (Morrissey)

Brankári: Binnington 32/36 - Hellebuyck 20/22

Arizona - Seattle 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Maccelli (Bjugstad, Dermott), 24. Hayton (Keller, Schmaltz), 42. Keller (Schmaltz, Durzi), rozh. náj. Bjugstad – 1. Tolvanen (Gourde, Oleksiak), 25. Schultz (Beniers, Eberle), 42. Schwartz (Beniers, Tolvanen)

Brankári: Ingram 35/38 - Daccord 25/28

Calgary - Nashville 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 36. Dubé (Zadorov, DeSimone), 45. Hanifin (Šarangovič, C. Tanev), 47. Coleman (Kadri, Weegar), 59. Kadri (Šarangovič, Zary) – 5. McCarron (Foudy, Del Gaizo), 15. Sherwood (Evangelista, Novak)

Brankári: Markström 17/19 - Saros 35/38

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 29 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránku, dvakrát bodyčekoval a zablokoval jednu strelu/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 11 minút a 33 sekúnd, zaknihoval mínusový bod, dve trestné minúty a dva bloky/

Anaheim - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 13. Zohorna (Eller, E. Karlsson), 60. Crosby (Guentzel, Letang)

Brankári: Gibson 34/35 - Jarry 11/11, Hellberg 21/21

Colorado - New Jersey 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Góly: 16. Rantanen (Makar, MacKinnon), 23. Colton (Wood), 32. Wood (Ničuškin, Makar), 48. R. Johansen, 50. MacKinnon (Rantanen, Makar), 59. Rantanen – 4. Toffoli (Marino), 32. Meier (Bratt, Hamilton), 36. Hamilton (Toffoli, Palát)

Brankári: Georgijev 20/23 - Vaněček 26/31

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 7 minút a 9 sekúnd/

San Jose - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Duclair (Labanc, Granlund), 37. Eklund (Duclair) – 39. Farabee (Sanheim, Laughton)

Brankári: Blackwood 38/39 - Ersson 17/19