Tatar asistoval a pridal dva plusové body. Černák sa tešil z výhry

Tomáš Tatar v drese New Jersey Devils.
Tomáš Tatar v drese New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|17. mar 2022 o 06:08

Tatar strávil na ľade takmer dvadsať minút.

NEW YORK. Tomáš Tatar si pripísal asistenciu pri prehre New Jersey Devils na ľade Calgary Flames. "Plamene" bez Adama Ružičku v zostave zdolali súpera 6:3.

Slovenský forvard strávil na ľade 19 minút a 38 sekúnd, čo je jeho druhý najdlhší ice-time v sezóne. Zaznamenal dva plusové body, strelu na bránu a bodyček.

Erik Černák nastúpil za Tampu Bay na ľade Seattlu Kraken. Obhajca Pohára si s nováčikom poradil výsledkom 4:1.

Slovenský zadák odohral 19 minút, dvakrát vystrelil na bránu, rozdal tri bodyčeky a zablokoval strelu.

Mark Giordano dostal ovácie od publika v Seattli. Pripravili mu ceremoniál pri príležitosti jeho tisíceho zápasu v NHL.

Prvý kapitán histórie Seattlu Kraken následne nezasiahol do stretnutia proti Tampe Bay. Dôvodom môže byť jeho blížiaca sa výmena.

Deväťstý duel v lige odohral kapitán Tampy Bay Steven Stamkos. Okorenil ho dvoma asistenciami.

NHL - základná časť - 17. marec:

Minnesota - Boston 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Kaprizov (Goligoski, Hartman), 15. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 48. Greenway (J. Eriksson Ek, Spurgeon), 60. Hartman – 17. Craig Smith (Frederic, Carlo), 22. B. Marchand (Coyle, McAvoy)

Brankári: Talbot 24/26 - Swayman 30/33

Ottawa - Columbus 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Ennis (Chabot, Tierney) – 16. Roslovic (Werenski, Laine), 23. E. Robinson (Werenski, Merzlikins), 35. Roslovic (Laine, G. Carlsson), 59. Kuraly

Brankári: Forsberg 35/38 - Merzlikins 30/31

Calgary - New Jersey 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Góly: 10. B. Ritchie (D. Dubé, Kylington), 19. Mangiapane (Ch. Tanev, Toffoli), 28. D. Dubé (M. Tkachuk, Hanifin), 30. M. Tkachuk (Gudbranson), 31. Lucic (R. Andersson), 58. J. Gaudreau (M. Tkachuk, E. Lindholm) – 17. Mercer (Tatar, N. Hischier), 26. P. K. Subban (N. Hischier), 44. Šarangovič (Bratt, J. Hughes)

Brankári: Markström 30/33 - Daws 15/19, Gillies 18/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 19 minút a 38 sekúnd a pripísal si asistenciu. K nej zaznamenal aj dva plusové body, strelu na bránu a hit/

Seattle - Tampa 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Gourde (Jordan Eberle, Vince Dunn) – 7. Kučerov, 29. Hedman (Stamkos, Kučerov), 41. Cirelli (Palát, B. Point), 55. Hedman (Stamkos, B. Point)

Brankári: Grubauer 35/39 - Vasilevskij 24/25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút, dvakrát vystrelil na bránu, rozdal tri bodyčeky a zablokoval strelu/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar asistoval a pridal dva plusové body. Černák sa tešil z výhry