Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|4. apr 2022 o 06:11

Draisaitl prekonal dve méty naraz.

NEW YORK. Tomáš Tatar sa po piatich zápasoch bez gólu presadil v stretnutí proti New Yorku Islanders. V 46. minúte znižoval na 2:3.

Presadil sa po presnej prihrávke od Johnssona, ktorý mu posunul puk cez stredné pásmo. Slovenský forvard trafil šibenicu do protipohybu brankárovi Coreymu Schneiderovi.

Tatar odohral šestnásť minút. Skóroval, štyri razy vystrelil na bránu, trikrát hitoval a zablokoval jednu strelu.

Na ľade bol pri jeho góle - ako aj pri všetkých, ktorý "diabli" pri porážke 3:4 strelili - Zdeno Chára. Ten za 21 minút a 22 sekúnd pozbieral tri mínusové body, dva bodyčeky a blok.

Tretím Slovákom v akcii bol bek Martin Fehérváry. Pri prehre Washingtonu proti Minnesote 1:5 odohral 20 minút a 59 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránu a dva bodyčeky.

Andrej Sekera strávil pri prehre Dallasu proti Seattlu 1:4 na ľade 11 minút a 47 sekúnd, zablokoval dve strely.

Najlepšie duo

Leon Draisaitl ako prvý napodobnil Connora McDavida a vďaka asistencii sa posunul na métu sto bodov v sezóne 2021/22. V dueli proti Anaheimu však pokoril aj ďalší míľnik.

Strelil päťdesiaty gól v sezóne a po Wayneovi Gretzkom, Jarim Kurrim a Glennovi Andersonovi sa stal len štvrtým hráčom v histórii Edmontonu s aspoň dvomi 50-gólovými sezónami za klub.

Spomedzi aktívnych hráčov je dokonca tretím. Viac ako raz sa na päťdesiat gólov dostali len Alexander Ovečkin a Steven Stamkos.

Draisaitl a McDavid sa stali historicky iba piatym duom spoluhráčov, ktoré dosiahlo na hranicu sto bodov v sezóne skôr ako ktorýkoľvek iný hráč v súťaži.

Huberdeau rekordérom

Hetrikom sa prezentoval Jean-Gabriel Pageau pri výhre Islanders nad Devils. Pridal aj asistenciu, a tak bol pri všetkých góloch svojho tímu.

Kuriozitou bolo, keď mu jedna z letiacich šiltoviek pristála priamo na hokejke.

Jonathan Huberdeau prekonal klubový rekord Floridy Panthers v počte bodov v sezóne. Pri výhre 5:3 na ľade Buffala zaznamenal už 97. kanadský bod v prebiehajúcom ročníku.

Cats si aj jeho prispením zaistili postup do play off ako vôbec prvý tím v sezóne.

Ottawa Senators odohrali prvý domáci zápas po smrti ich majiteľa Eugenea Melnyka. Uctili si ho spomienkovým videom.

NHL - základná časť - 4. apríl:

Buffalo - Florida 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Góly: 18. Okposo (M. Samuelsson, Eakin), 49. J. Skinner (Mittelstadt, Tuch), 51. Tage Thompson (J. Skinner, Mittelstadt) – 27. Huberdeau (Giroux), 36. A. Lundell (Chiarot, Marchment), 38. Duclair (Forsling, Weegar), 41. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 59. Weegar (Giroux, Barkov)

Brankári: Tokarski 35/40 - Knight 26/29

Ottawa - Detroit 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 19. Zub (B. Tkachuk, M. Joseph), 23. Norris (Stützle, B. Tkachuk), 35. Norris (Holden, M. Joseph), 59. Norris (M. Joseph, N. Zajcev), 60. N. Zajcev (Holden) – 8. M. Rasmussen (J. Vrána, Hronek), 53. Dylan Larkin (Hronek, M. Staal)

Brankári: Forsberg 30/32 - Greiss 31/34

New Jersey - NY Islanders 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 36. J. Boqvist (Severson, Kuokkanen), 46. Tatar (A. Johnsson, Mercer), 59. N. Hischier (Mercer, D. Hamilton) – 12. Pageau (Palmieri, Pelech), 14. Pageau (A. Lee), 35. Pageau (Pelech, Palmieri), 55. Palmieri (Pageau, Pelech)

Brankári: Daws 25/29 - Schneider 27/30

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút, strelil gól, štyri razy vystrelil na bránu, trikrát hitoval a zablokoval jednu strelu/

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 21 minút a 22 sekúnd, pozbieral tri mínusové body, dva bodyčeky a blok/

Chicago - Arizona 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. D. Strome (DeBrincat), 46. P. Kane (S. Jones, DeBrincat) – 27. Carcone (Strälman), 31. T. Boyd (Gostisbehere, Mayo), 65. Gostisbehere (N. Schmaltz, Kessel)

Brankári: Lankinen 32/35 - Vejmelka 29/31

NY Rangers - Philadelphia 3:4 sn (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. Panarin (Trouba, K'A. Miller), 56. Zibanejad (Vatrano, R. Lindgren), 56. Copp (Panarin, Goodrow) – 6. York (N. Thompson), 7. Tippett (K. Hayes), 41. Farabee (Sanheim, Lindblom), rozh. náj. K. Hayes

Brankári: Šesťorkin 23/26 - Jones 43/46

Vancouver - Vegas 2:3 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly: 42. J. T. Miller (Ekman-Larsson), 50. Horvat – 7. Pietrangelo (Eichel, Stephenson), 13. Marchessault, 63. Theodore (Marchessault, W. Karlsson)

Brankári: Demko 27/30 - Lehner 26/28

Washington - Minnesota 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 51. Hathaway (Ovečkin, Kuznecov) – 1. J. Eriksson Ek (Greenway, Goligoski), 2. Jost (J. Brodin, Hartman), 34. J. Eriksson Ek (Greenway, M. Foligno), 41. M. Foligno (Greenway, J. Eriksson Ek), 58. Deslauriers (Spurgeon, Bjugstad)

Brankári: Vaněček 14/18 - Talbot 25/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 59 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránu a dva bodyčeky/

Anaheim - Edmonton 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Góly: 44. Aston-Reese – 5. Barrie (McDavid), 9. McDavid (Barrie, Nugent-Hopkins), 16. Nugent-Hopkins (Barrie, Kulak), 25. Puljujärvi (E. Kane), 53. Kulak (Ceci, Draisaitl), 57. Draisaitl (Kulak)

Brankári: Gibson 40/46 - Smith 31/32

Seattle - Dallas 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 4. McCann (Wennberg, Soucy), 45. Donato (Soucy, Wennberg), 58. Gourde (V. Rask, Kuhlman), 60. Kuhlman – 55. J. Klingberg (Jamie Benn, Hanley)

Brankári: Driedger 29/30 - Oettinger 25/28

/Andrej Sekera (Dallas) strávil na ľade 11 minút a 47 sekúnd, zablokoval dve strely/